Development (trunk) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Add CSS
ja: CSS の追加

en: /* Enter Your Custom CSS Here */
ja: /* カスタム CSS をここに入力してください */

en: Custom CSS
ja: カスタム CSS

en: Custom CSS updated successfully.
ja: カスタム CSS の更新に成功しました。

en: Simple Custom CSS allows you to add your own styles or override the default CSS of a plugin or theme.
ja: Simple Custom CSS を使えば、プラグインやテーマのデフォルト CSS に独自のスタイルを追加したり、デフォルト CSS を上書きしたりできます。

en: To use, enter your custom CSS, then click "Update Custom CSS".  It's that simple!
ja: 使うには、カスタム CSS を入力し「カスタム CSS の更新」をクリックするだけ。簡単です !

en: Update Custom CSS
ja: カスタム CSS の更新

note: Description of the plugin/theme
en: The simple, solid way to add custom CSS to your WordPress website. Simple Custom CSS allows you to add your own styles or override the default CSS of a plugin or theme.
ja: WordPress サイトにカスタム CSS を追加する、簡単で安定した方法です。Simple Custom CSS を使えば、プラグインやテーマのデフォルト CSS に独自のスタイルを追加したり、デフォルト CSS を上書きしたりできます。
