Plugins - Advanced Editor Tools (previously TinyMCE Advanced) - Stable (latest r - en to hr translation catalogue (52 entries)

en: Classic Paragraph
hr: Klasični paragraf

en: Disabled:
hr: Onemogućeno:

en: If you prefer to use both editors side by side, do not enable this option. It is better to install the %1$sClassic Editor plugin%2$s.
hr: Ako preferirate koristiti oba uređivača, nemojte uključiti ovu opciju. Bolje je instalirati %1$sClassic Editor dodatak%2$s.

en: It will allow you to use other plugins that enhance that editor, add old-style Meta Boxes, or in some way depend on the previous Edit Post screen.
hr: Omogućiti će vam korištenje drugih dodataka koji poboljšavaju taj uređivač, dodaju stare meta okvire, ili na neki način zavise o prethodnom Uredi objavu zaslonu.

en: Selecting this option will restore the previous (&#8220;classic&#8221;) editor and the previous Edit Post screen.
hr: Odabirom ove opcije vratiti će te prethodni (&#8220;klasični&#8221;) uređivač i prethodni Uredi objavu zaslonu.

en: Replace the Block Editor with the Classic Editor
hr: Zamjeni Blok uređivač s klasičnim uređivačem.

en: This makes the Block Editor more familiar, easier to use, easier to get used to, and more compatible with your existing workflow.
hr: Ovo čini Blok uređivač poznatijim, lakšim za korištenje i puno više kompatibilnijim s vašim postojećim radnim tokom.

en: This affects buttons that are added by other plugins. These buttons will be appended to the top toolbar row instead of forming second, third, and forth rows.
hr: Ovo utječe na dugmad koje su dodali drugi dodaci. Ova dugmad biti će dodana u gornju alatnu traku umjesto da se kreira drugi, treći ili četvrti red dugmadi.

en: Enable the editor menu (recommended).
hr: Uključi izbornik uređivača (preporučeno).

en: The buttons will wrap around depending on the width of the toolbar.
hr: Dugmad će premjestiti zavisno o širini alatne trake.

en: For best results enable the menu and add only essential buttons.
hr: Za najbolje rezultate uključite izbornik i dodajte samo neophodnu dugmad.

en: Drop buttons in the toolbars, or drag the buttons to rearrange them.
hr: Ispustite dugmad u alatne trake, ili povucite dugmad kako bi hi premjestili.

en: For other advanced TinyMCE settings, including settings for the Classic Paragraph block and more advanced table options, you can use the %1$sAdvanced TinyMCE Configuration plugin%2$s.
hr: Za druge napredne TinyMCE postavke, uključujući postavke za Klasični paragraf blok i napredne opcije tablica, možete koristiti %1$sAdvanced TinyMCE Configuration dodatak%2$s.

en: Replace the size setting available for fonts with: %s.
hr: Zamijenite dostupne postavku veličine za fontove s: %s.

en: A stylesheet file named editor-style.css was not added by your theme.
hr: Vaša tema nije dodala stilski predložak editor-style.css.

en: Settings import and export
hr: Uvoz i izvoz postavki

en: Settings
hr: Postavke

en: Create CSS classes menu
hr: Kreirajte novi izbornik CSS klasa

en: The Classic Editor (Add New and Edit posts and pages)
hr: Klasični uređivač (Kreirajte nove i uredite objave i stranice)

en: Font sizes
hr: Veličine fontova

en: Enable more list options: upper or lower case letters for ordered lists, disk or square for unordered lists, etc.
hr: Omogući više opcija listi: velika ili mala slova za brojevnu listu, kružić ili kvadrat za listu

en: Replace the browser context (right-click) menu.
hr: Zamijeni kontekstualni izbornik (dostupan desnim klikom mišem)

en: Alternative link dialog
hr: Zamjenski dijalog poveznice

en: Open the TinyMCE link dialog when using the link button on the toolbar or the link menu item.
hr: Otvori TinyMCE dijalog poveznice prilikom korištenja gumba za poveznicu na alatnoj traci ili stavke poveznice na izborniku.

en: Options
hr: Postavke

en: Settings saved.
hr: Opcije spremljene.

en: Export Settings
hr: Izvezi postavke

en: Save Changes
hr: Spremi izmjene

en: Default settings restored.
hr: Izvorne postavke vraćene.

en: Back to Editor Settings
hr: Povratak na postavke editora

en: TinyMCE Advanced Settings Import
hr: Uvoz naprednih postavki TinyMCE

en: Verify
hr: Verificiraj

en: Importing of settings failed.
hr: Uvoz postavki nije uspio.

en: ERROR: All toolbars are empty. Default settings loaded.
hr: GREŠKA: Sve alatne trake su prazne. Učitane su izvorne postavke.

en: Editor Settings
hr: Postavke editora

en: Enable the editor menu.
hr: Omogući izbornik editora.

en: Unused Buttons
hr: Nekorišteni gumbi

en: List Style Options
hr: Opcije liste

en: Context Menu
hr: Kontekstualni izbornik

en: Advanced Options
hr: Napredne opcije

en: Administration
hr: Administracija

en: Import Settings
hr: Uvoz postavki

en: Restore Default Settings
hr: Vrati izvorne postavke

en: The [Toolbar toggle] button shows or hides the second, third, and forth button rows. It will only work when it is in the first row and there are buttons in the second row.
hr: Gumb [sakrij/prikaži alatnu traku] prikazuje ili skriva drugi, treći i četvrti red gumbiju. Raditi će samo kada se nalazi u prvom redu i kada postoje gumbi u drugom redu.

en: TinyMCE Advanced requires WordPress version %1$s or newer. It appears that you are running %2$s. This can make the editor unstable.
hr: TinyMCE Advanced treba WordPress verziju %1$s ili noviju. Čini se da vi koristite %2$s što može utjecati na stabilnost editora.

en: Please upgrade your WordPress installation or download an <a href="%s">older version of the plugin</a>.
hr: Molimo vas da nadogradite všu verziju WordPressa ili preuzmite <a href="%s">stariju inačicu dodatka</a>.

en: However it may behave unexpectedly in rare cases, so test it thoroughly before enabling it permanently.
hr: Pripazite jer je moguće čudno ponašanje u rijetkim slučajevima, stoga ga dobro testirajte prije nego što ćete ga stalno omogućiti.

en: Load the CSS classes used in editor-style.css and replace the Formats menu.
hr: Učitaj CSS klase korištene u editor-sytle.css i zamijeni izbornik za Formatiranje.

en: Line breaks in the Text tab in the Classic Editor would still affect the output, in particular do not use empty lines, line breaks inside HTML tags or multiple &lt;br&gt; tags.
hr: Nove i prazne linije u Tekstualnom uređivaču i dalje mogu utjecati na rezultat, stoga nemojte koristiti prazne ili nove linije unutar HTML oznaka ili višestruke &lt;br /&gt; oznake.

en: The settings are exported as a JSON encoded file.
hr: Postavke su izvezene kao JSON kodirana datoteka.

en: Alternatively the settings can be imported from a JSON encoded string. Please paste the exported string in the text area below.
hr: Postavke mogu biti uvezene iz JSON kodirane datoteke. Molimo vas da dobiveni (izvezeni) niz znakova zalijepite u polje ispod.

en: This will make it possible to use more advanced coding in the Text tab without the back-end filtering affecting it much.
hr: Ovo će vam omogućiti korištenje naprednijeg kodiranja unutar Tekstualnog editora bez da vam administracijsko filtriranje utječe na njih.
