Plugins - - en to hr translation catalogue (1995 entries)

en: Goes to the teamupdraft.com checkout page
hr: Ide na stranicu za naplatu na teamupdraft.com

note: translators: 1: remote storage method, 2: required PHP version
en: This remote storage method (%1$s) requires PHP %2$s or later.
hr: Ovaj način udaljene pohrane (%1$s) zahtijeva PHP inačicu %2$s ili noviju.

note: translators: %s: Invalid custom endpoint
en: Failure: Custom endpoint "%s" is not in the desired format "%s".
hr: Neuspjeh: Prilagođeni endpoint "%s" nije u željenom formatu "%s".

note: translators: %s: Desired endpoint format.
en: Custom endpoint should be in the following format "%s".
hr: Prilagođeni endpoint treba biti u sljedećem formatu: "%s".

note: translators: %s: Desired endpoint format.
en: Please enter the endpoint in the format "%s".
hr: Molimo unesite endpoint u formatu "%s".

note: translators: %s: Non-translated string 'DreamObjects'.
en: Invalid custom %s endpoint.
hr: Nevaljani prilagođeni %s endpoint.

en: I consent to teamupdraft.com account terms and policies
hr: Prihvaćam uvjete i pravila računa na teamupdraft.com

en: Once you have them, return here to connect to your account.
hr: Kada ih imate, vratite se ovdje kako biste se povezali sa svojim računom.

en: To clone your site, you need %s.
hr: Za kloniranje vaše web-stranice, potreban vam je %s.

en: UpdraftPlus Premium can perform a direct site-to-site migration.
hr: UpdraftPlus Premium može izvesti izravnu selidbu s jedne web-stranice na drugu.

note: translators: %s: The reset password link
en: reset your password
hr: ponovno postavite svoju lozinku

note: translators: %s: The reset password link
en: Try again, or %s before connecting again.
hr: Pokušajte ponovno, ili %s prije ponovnog povezivanja.

en: Some users were asked to reset their passwords as part of a recent website migration.
hr: Nekim je korisnicima zatraženo ponovno postavljanje lozinki kao dio nedavne selidbe web-stranice.

en: Your email is valid, but your password wasn't recognised.
hr: Vaša e-mail adresa je ispravna, ali lozinka nije prepoznata.

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Blogs
hr: Blogovi

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. Whilst this option is unchecked, files sent to remote storage will also remain stored locally, and no locally stored files will be deleted in response to any retention rules).
hr: Označite ovo kako biste obrisali sve suvišne datoteke sigurnosne kopije s vašeg poslužitelja nakon završetka sigurnosnog kopiranja (tj. dok ova opcija nije označena, datoteke poslane na udaljenu pohranu također će ostati pohranjene lokalno, a nijedna lokalno pohranjena datoteka neće biti obrisana kao odgovor na pravila zadržavanja).

en: back up non-WP tables and external databases
hr: sigurnosno kopiraj ne-WP tablice i vanjske baze podataka

en: You can also %s.
hr: Također možete %s.

en: Encrypt the database
hr: Šifriraj bazu podataka

en: %s with UpdraftPlus Premium.
hr: %s uz UpdraftPlus Premium.

note: translators: %1$s: translated link text 'backup more files', %2$s: product link text 'UpdraftPlus Premium'
en: backup more files
hr: sigurnosno kopirati više datoteka

note: translators: %1$s: translated link text 'backup more files', %2$s: product link text 'UpdraftPlus Premium'
en: You can %1$s e.g. customisations made to WordPress core, wp-config.php or custom directories outside of the normal WordPress structure with %2$s.
hr: Možete %1$s npr. prilagodbe izvršene u jezgri WordPressa, wp-config.php ili prilagođene direktorije izvan normalne strukture WordPressa s %2$s.

note: translators: %1$s: translated link text 'backup more files', %2$s: product link text 'UpdraftPlus Premium'
en: The above includes all WordPress file directories, except for WordPress core which you can download afresh from WordPress.org.
hr: Gore navedeno uključuje sve direktorije datoteka WordPressa, osim jezgre WordPressa koju možete ponovno preuzeti s WordPress.org.

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: automatically delete backups as they age
hr: automatski brisati sigurnosne kopije kako stare

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: incremental backups
hr: inkrementalne sigurnosne kopije

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: To %1$s (e.g. if your server is busy in the day and you want to run overnight), to take %2$s, or to %3$s, use %4$s
hr: Za %1$s (npr. ako je vaš poslužitelj zauzet tijekom dana i želite raditi preko noći), za preuzimanje %2$s ili za %3$s, koristite %4$s

en: For direct site-to-site migration, get %s.
hr: Za izravnu selidbu s web-stranice na web-stranicu, nabavite %s.

note: translators: %1$s is opening <a> tag, %2$s is closing </a> tag, %3$s is the link text 'Updraftplus Premium'
en: To %1$slock access to UpdraftPlus settings%2$s with a password, upgrade to %3$s.
hr: Za %1$szaključavanje pristupa UpdraftPlus postavkama%2$s pomoću lozinke, nadogradi na %3$s.

en: After 1 month, your subscription will renew at a cost of $35 and every 12 months thereafter until you cancel.
hr: Nakon 1 mjeseca vaša će se pretplata obnoviti po cijeni od 35$ i svakih 12 mjeseci nakon toga dok je ne otkažete.

en: Cancel at any time.
hr: Otkažite bilo kada.

en: <strong>About the '1 month $1 trial':</strong> Pay just $1 for the first month of an annual subscription.
hr: <strong>O 'jednomjesečnom probnom razdoblju od 1$':</strong> platite samo 1$ za prvi mjesec godišnje pretplate.

note: translators: %1$s: anchor opening tag <a>, %2$s: UpdraftVault product name, %3$s: anchor closing tag </a>
en: %1$s %2$s %3$s gives you encrypted storage integrated into UpdraftPlus so you don't need to set up third party storage systems.
hr: %1$s %2$s %3$s vam daje šifriranu pohranu integriranu u UpdraftPlus tako da ne trebate postavljati sustave pohrane treće strane.

en: Read %s documentation here.
hr: Ovdje pročitajte %s dokumentaciju.

note: translators: %1$s: anchor opening tag <a>, %2$s: UpdraftVault product name, %3$s: anchor closing tag </a>
en: %1$s %2$s %3$s gives you encrypted storage integrated into UpdraftPlus so you don’t need to set up third party storage systems.
hr: %1$s %2$s %3$s vam daje šifriranu pohranu integriranu u UpdraftPlus tako da ne trebate postavljati sustave pohrane treće strane.

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then choose UpdraftPlus Premium.
hr: Ako želite enkripciju (npr. pohranjujete osjetljive poslovne podatke), odaberite UpdraftPlus Premium.

en: Email:
hr: E-pošta:

en: Back up via %s with %s.
hr: Sigurnosno kopiraj putem %s s %s.

en: Back up to %s with %s.
hr: Sigurnosno kopiraj na %s s %s.

en: Hurry, offer ends 31 August.
hr: Požurite, ponuda vrijedi do 31. kolovoza.

en: 20% off - Summer Sale
hr: 20% popusta - ljetna rasprodaja

en: Hurry, offer ends 31 May.
hr: Požurite, ponuda vrijedi do 31. svibnja.

en: 20% off - Spring Sale
hr: 20% popusta - proljetna rasprodaja

en: Hurry, offer ends 28 January.
hr: Požurite, ponuda vrijedi do 28. siječnja.

en: 20% off - New Year Sale
hr: 20% popusta - novogodišnja rasprodaja

en: Hurry, offer ends 2 December.
hr: Požurite, ponuda vrijedi do 2. prosinca.

en: at checkout.
hr: pri plaćanju.

en: 20% off - Black Friday Sale
hr: 20% popusta - rasprodaja Crnog petka

en: The 'All-In-One' Security plugin from TeamUpdraft.
hr: Sigurnosni dodatak 'All-In-One' tvrtke TeamUpdraft.

en: Back up before updates
hr: Izradite sigurnosnu kopiju prije ažuriranja

en: Simple, safe, and hassle-free.
hr: Jednostavno, sigurno i bez problema.

en: With UpdraftPlus Premium, your site is backed up before every update.
hr: Uz UpdraftPlus Premium, vaša se web-stranica sigurnosno kopira prije svakog ažuriranja.

en: Automatically back up before updates
hr: Automatski izradi sigurnosnu kopiju prije ažuriranja

en: Follow TeamUpdraft
hr: Prati TeamUpdraft

en: Translate
hr: Prevedi

en: Go here for instructions
hr: Idi ovamo za upute

en: Want to improve UpdraftPlus for speakers of your language?
hr: Želite li poboljšati UpdraftPlus za govornike svog jezika?

en: Can you translate?
hr: Možete li prevesti?

en: Migration
hr: Selidba

en: See premium features
hr: Pogledajte premium značajke

en: Encrypt the database, lock UpdraftPlus settings to other admins and anonymise backups.
hr: Šifrirajte bazu podataka, zaključajte postavke UpdraftPlus drugim administratorima i anonimizirajte sigurnosne kopije.

en: Amazon S3 enhancement
hr: Amazon S3 poboljšanje

en: Save money - back up to the infrequent storage class with Premium.
hr: Uštedite novac - napravite sigurnosnu kopiju u klasi neučestale pohrane uz Premium.

en: Backing up to Amazon S3?
hr: Sigurnosno kopiranje na Amazon S3?

en: Dropbox enhancement
hr: Dropbox poboljšanje

en: Backing up to Dropbox?
hr: Sigurnosno kopiranje na Dropbox?

en: Google Drive enhancement
hr: Google disk poboljšanje

en: Organise backups with subfolders.
hr: Organizirajte sigurnosne kopije s podmapama.

en: Backing up to Google Drive?
hr: Sigurnosno kopiranje na Google disk?

en: More about UpdraftVault
hr: Više o UpdraftVaultu

en: UpdraftVault is the secure and convenient place to store your backups.
hr: UpdraftVault je sigurno i praktično mjesto za pohranu vaših sigurnosnih kopija.

en: Store your backups with us
hr: Pohranite sigurnosne kopije kod nas

en: Premium Support
hr: Premium podrška

en: Get direct support from the developers with Premium.
hr: Dobijte izravnu podršku od programera uz Premium.

en: Need help? We've got your back
hr: Trebate pomoć? Čuvamo vam leđa

en: premium support
hr: premium podrška

en: clone or migrate your site with ease
hr: klonirajte ili preselite svoju web-stranicu s lakoćom

en: Backup incremental changes, instead of full backups (saving server resources), %s, get more remote storage locations, %s and more.
hr: Sigurnosno kopirajte inkrementalne promjene, umjesto potpunih sigurnosnih kopija (štedeći resurse poslužitelja), %s, nabavite više udaljenih lokacija za pohranu, %s i više.

en: restore
hr: oporavi

en: migrate
hr: preseli

en: %s, %s and %s with %s.
hr: %s, %s i %s s %s.

en: Interested in knowing about your password security? Read about it here.
hr: Želite znati više o sigurnosti svoje lozinke? Pročitajte o tome ovdje.

en: Connect your TeamUpdraft.com account
hr: Povežite svoj TeamUpdraft.com račun

en: Next run
hr: Sljedeće pokretanje

en: Hook name
hr: Naziv kuke

en: Each schedule includes details like the hook name, the interval, and the next scheduled run time.
hr: Svaki raspored uključuje pojedinosti poput naziva kuke, intervala i sljedećega planiranog vremena izvođenja.

en: These cron jobs are responsible for automating various backup processes at specified intervals.
hr: Ovi cron poslovi odgovorni su za automatizaciju različitih procesa sigurnosne kopije u određenim intervalima.

en: Here, you can view the scheduled tasks set up by the UpdraftPlus plugin.
hr: Ovdje možete vidjeti zakazane zadatke koje je postavio dodatak UpdraftPlus.

en: Cron events
hr: Cron događaji

note: translators: 1: Number of hours, 2: Number of minutes
en: %1$d hours and %2$d minutes
hr: %1$d sati i %2$d minuta

note: translators: 1: Number of hours, 2: Number of minutes
en: %1$d hours and %2$d minutes ago
hr: Prije %1$d sati i %2$d minuta

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, bot verification setting is disabled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
hr: Trebali biste provjeriti je li udaljena web-stranica online, nije blokirana vatrozidom, postavka provjere botova je onemogućena, nema sigurnosne module koji možda blokiraju pristup, ima aktivnu UpdraftPlus inačicu %s ili noviju i da su ključevi ispravno upisani.

en: We are unable to proceed with the process due to a bot verification requirement
hr: Ne možemo nastaviti s postupkom zbog zahtjeva za provjerom bota

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
hr: Nažalost, nemate dopuštenje za pristup ovoj stranici.

en: Features comparison
hr: Usporedba značajki

note: translators: %1$s - opening link tag to Rackspace Cloud console, %2$s - closing link tag, %3$s - opening link tag to instructions.
en: Get your API key from your %1$sRackspace Cloud console%2$s (%3$sread instructions here%2$s), then pick a container name to use for storage.
hr: Nabavite vlastiti API ključ sa svoje %1$sRackspace Cloud konzole%2$s (%3$spročitajte upute ovdje%2$s), zatim odaberite naziv kontejnera koji ćete koristiti za pohranu.

en: To take advantage of the feature, please upgrade your PHP version to at least 5.3.
hr: Kako biste iskoristili značajku, nadogradite PHP inačicu najmanje na 5.3.

en: This restoration can't use the search and replace feature as it's not suitable for the PHP version (%s) your server is running on.
hr: Ovaj oporavak ne može koristiti značajku pretraživanja i zamjene jer nije prikladan za PHP inačicu (%s) na kojoj radi vaš poslužitelj.

en: If that is not yet set up, then you should set it up, or upgrade your PHP version to at least 5.3 in order to access the search and replace feature, allowing for the automatic replacement of non-HTTPS links.
hr: Ako to još nije postavljeno, trebali biste to postaviti ili nadograditi svoju inačicu PHP-a najmanje na 5.3 kako biste pristupili značajci pretraživanja i zamjene, omogućujući automatsku zamjenu poveznica koje nisu HTTPS.

en: Otherwise, you will want to upgrade your PHP version to at least 5.3 and take advantage of the search and replace feature.
hr: Inače, htjet ćete nadograditi svoju inačicu PHP-a najmanje na 5.3 i iskoristiti značajku pretraživanja i zamjene.

en: This restoration can search and replace your database if you upgrade your PHP version to at least 5.3.
hr: Ovaj oporavak može pretražiti ​​i zamijeniti vašu bazu podataka ako nadogradite PHP inačicu najmanje na 5.3.

en: However, the search and replace feature is not suitable for the PHP version (%s) your server is running on.
hr: Međutim, značajka pretraživanja i zamjene nije prikladna za PHP inačicu (%s) na kojoj radi vaš poslužitelj.

en: This feature isn't suitable for PHP %s users.
hr: Ova značajka nije prikladna za PHP %s korisnike.

en: To take advantage of this feature, please upgrade your PHP version to at least 5.3.
hr: Kako biste iskoristili ovu značajku, nadogradite PHP inačicu najmanje na 5.3.

en: The search and replace feature isn't suitable for PHP %s users.
hr: Značajka pretraživanja i zamjene nije prikladna za PHP %s korisnike.

en: To see which remote storage locations are included in free and premium, please see here: %s
hr: Da biste vidjeli koje su udaljene lokacije za pohranu uključene u besplatne i premium, pogledajte ovdje: %s

en: Return to %s configuration
hr: Povratak na %s konfiguraciju

en: Where are my %s backups stored?
hr: Gdje su moje %s sigurnosne kopije pohranjene?

en: To backup to %s, please upgrade to %s.
hr: Za sigurnosno kopiranje na %s, nadogradite na %s.

en: You have selected storage options which are not part of your version of %s.
hr: Odabrali ste opcije pohrane koje nisu dio vaše inačice %s.

en: Go here to complete your settings for %s.
hr: Idite ovamo da dovršite svoje postavke za %s.

en: %s for %s
hr: %s za %s

en: Designed to optimize your store, enhance user experience  and increase revenue!
hr: Osmišljen za optimizaciju vaše trgovine, poboljšanje korisničkog iskustva  i povećanje prihoda!

en: Quality add-ons for WooCommerce.
hr: Kvalitetni dodaci za WooCommerce.

en: You don’t need to be an SEO expert to use this plugin.
hr: Ne morate biti SEO stručnjak da biste koristili ovaj dodatak.

en: Save time and boost SEO!
hr: Uštedite vrijeme i poboljšajte SEO!

en: Automate the building of internal links on your WordPress website.
hr: Automatizirajte izgradnju internih poveznica na svojoj WordPress web-stranici.

en:  Comprehensive, cost-effective, 5* rated and easy to use.
hr:  Sveobuhvatan, isplativ, s ocjenom 5* i jednostavan za korištenje.

en: Secure your WordPress website with AIOS.
hr: Osigurajte svoju WordPress web-stranicu pomoću AIOS-a.

en: Still on the fence?
hr: Još uvijek na ogradi?

en: Cache your site, clean the database and compress images.
hr: Predmemorirajte svoju web-stranicu, očistite bazu podataka i komprimirajte slike.

en: Speed up and optimize your WordPress website.
hr: Ubrzajte i optimizirajte svoju WordPress web-stranicu.

en: more
hr: više

en:  Upgrade for automatic backups before updates, incremental backups, more remote storage locations, premium support and
hr:  Nadogradi za automatske sigurnosne kopije prije ažuriranja, inkrementalne sigurnosne kopije, više udaljenih mjesta za pohranu, vrhunsku podršku i

en: All 5* rated and actively installed on millions of WordPress websites:
hr: Svi imaju ocjenu 5* i aktivno su instalirani na milijunima WordPress web-stranica:

en: If you like UpdraftPlus, you'll love our other plugins.
hr: Ako vam se sviđa UpdraftPlus, svidjet će vam se i drugi naši dodaci.

en: Protect your WordPress investment with premium features, or check out our other 5* rated  plugins below:
hr: Zaštitite svoje WordPress ulaganje vrhunskim značajkama, ili u nastavku pogledajte naše druge  dodatke s ocjenom 5*:

en: If you like UpdraftPlus, you'll love UpdraftPlus Premium!
hr: Ako vam se sviđa UpdraftPlus, svidjet će vam se i UpdraftPlus Premium!

en: If installing, then proceed with caution by first doing a backup.
hr: Ako instalirate, nastavite s oprezom tako da prvo napravite sigurnosnu kopiju.

en: This % does not provide information to allow determining whether the latest version is compatible with your WordPress or PHP installation.
hr: Ovaj % ne pruža informacije koje bi omogućile određivanje je li najnovija inačica kompatibilna s vašom WordPress ili PHP instalacijom.

en: Learn more
hr: Saznaj više

en: Save 20%% with code %s
hr: Uštedite 20%% s kodom %s

note: translators: %s: Plugin/theme type
en: The latest update for this %s has not been tested with the WordPress version installed on the remote site and may have compatibility issues when used.
hr: Najnovije ažuriranje za ovaj %s nije testirano s inačicom WordPressa instaliranom na udaljenoj web-stranici i može doći do problema s kompatibilnošću kada se koristi.

en: The minimum PHP version supported by this %1$s is %2$s.
hr: Najmanja PHP inačica koju podržava ovaj %1$s je %2$s.

en: The latest update for this %s is not compatible with the PHP version installed on the remote site.
hr: Najnovije ažuriranje za ovaj %s nije kompatibilno s PHP inačicom instaliranom na udaljenoj web-stranici.

en: The minimum WordPress version supported by this %1$s is %2$s.
hr: Minimalna inačica WordPressa koju podržava ovaj %1$s je %2$s.

en: The latest update for this %s is not compatible with the WordPress version installed on the remote site.
hr: Najnovije ažuriranje za ovaj %s nije kompatibilno s inačicom WordPressa instaliranom na udaljenoj web-stranici.

en: Please check the backup directory and ensure it is writable so that backups may continue.
hr: Molimo provjerite direktorij sigurnosne kopije i uvjerite se da je u njega moguće pisati kako bi se sigurnosno kopiranje moglo nastaviti.

en: UpdraftPlus is unable to perform backups as your backup directory is not writable or the disk space is full.
hr: UpdraftPlus ne može izraditi sigurnosnu kopiju jer u vaš direktorij sigurnosne kopije nije moguće pisati ili je prostor na disku pun.

en: The command can only be executed by a network admin.
hr: Naredbu može izvršiti samo mrežni administrator.

en: The command is either not found or not allowed.
hr: Naredba ili nije pronađena ili nije dopuštena.

en: You are not allowed to run this command.
hr: Nije vam dopušteno pokrenuti ovu naredbu.

en: No such command found.
hr: Takva naredba nije pronađena.

en: If refreshing the page does not help then perhaps you do not have sufficient privilege to manage WP-Optimize.
hr: Ako osvježavanje stranice ne pomaže, možda nemate dovoljno privilegija za upravljanje WP-Optimizeom.

en: Security check failed; try refreshing the page.
hr: Sigurnosna provjera neuspjela; pokušajte osvježiti stranicu.

en: Log file does not exist or could not be read.
hr: Datoteka zapisnika ne postoji ili nije čitljiva.

en: WP_Optimize is not installed or active.
hr: WP_Optimize nije instaliran ili aktivan.

en: Demo in WP Playground
hr: Demo u WP Playground

en: Warnings encountered (note: this is for information; the backup has completed successfully)
hr: Postoje upozorenja (napomena: ovo je za informaciju; sigurnosno kopiranje je uspješno dovršeno)

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Select existing folder
hr: Odaberi postojeću mapu

en: Must-use plugins
hr: Dodaci koje se mora koristiti

en: The attempt to copy to the clipboard failed.
hr: Pokušaj kopiranja u međuspremnik neuspio.

en: The key was copied to the clipboard.
hr: Ključ je kopiran u međuspremnik.

en: Follow this link to read about how to set browser permission
hr: Slijedite ovu poveznicu da biste pročitali kako postaviti dopuštenje preglednika

en: Your web browser prevented the copy operation.
hr: Vaš web-preglednik spriječio je operaciju kopiranja.

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: none present
hr: nema nijednog

en: Enjoyed %s? Please leave us a %s rating on %s or %s
hr: Uživali ste u %s? Ostavite nam %s ocjenu na %s ili %s

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Read more about signature version
hr: Pročitajte više o inačici potpisa

en: Signature version
hr: Inačica potpisa

en: Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
hr: Najvjerojatnije je WordPress loše odradio kopiranje datoteka dodatka.

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again.
hr: Nemate potpuno instaliran UpdraftPlus - molimo deinstalirajte ga i instalirajte ponovno.

en: You should de-install and then re-install the plugin (your settings and data will be retained).
hr: Trebali biste deinstalirati i zatim ponovno instalirati dodatak (vaše postavke i podaci će biti zadržani).

en: Most likely, WordPress did not correctly unpack the plugin when installing it.
hr: Najvjerojatnije WordPress nije pravilno raspakirao dodatak pri instaliranju.

en: It's free to use or try up to 5 sites.
hr: Besplatno se može koristiti ili isprobati na do 5 web-stranica.

en: If you have a few sites, it'll save hours.
hr: Ako imate nekoliko web-stranica, uštedjet ćete sate.

en: See our documentation on how to carry out a normal migration here
hr: Pogledajte našu dokumentaciju o tome kako izvršiti normalnu selidbu

en: Temporary clones of WordPress subdomain multisite installations are not yet supported.
hr: Privremeni klonovi multisite instalacija WordPress poddomena još nisu podržani.

en: UpdraftClone does the work.
hr: UpdraftClone obavlja posao.

en: Press the buttons...
hr: Pritisnite dugmad...

en: Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
hr: Umjesto da sve testirate na svojoj web-stranici uživo, možete sve klonirati UpdraftCloneom, a zatim odbaciti svoj klon kada je gotovo.

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers.
hr: Privremeni klon je trenutna kopija ove web-stranice, koja koristi naše poslužitelje.

en: You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
hr: Morate ga aktivirati unutar svog preglednika, ili koristiti preglednik koji podržava JavaScript.

en: This admin interface uses JavaScript heavily.
hr: Ovo administratorsko sučelje jako koristi JavaScript.

en: UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
hr: UpdraftPlus besplatno uključuje Dropbox, Google disk, Amazon S3, Rackspace i više.

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage.
hr: Kako biste izbjegli rizike za cijeli poslužitelj, uvijek napravite sigurnosnu kopiju na udaljenoj pohrani u oblaku.

en: After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
hr: Nakon što ga jednom upotrijebite, uštedjet ćete kupovnu cijenu u usporedbi s vremenom potrebnim za ručno kopiranje web-stranice.

en: Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
hr: Imajte na umu da neki pružatelji usluga pohrane u oblaku to ne dopuštaju (npr. Dropbox), pa kod tih pružatelja ova postavka neće imati učinka.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible.
hr: Odabir ove opcije umanjuje vašu sigurnost zaustavljanjem UpdraftPlusa da uopće koristi SSL za provjeru autentičnosti i za šifrirani prijenos, gdje je to moguće.

en: It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
hr: To znači da će UpdraftPlus koristiti SSL samo za šifriranje prometa, a ne za provjeru autentičnosti.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive).
hr: Odabir ove opcije umanjuje vašu sigurnost zaustavljanjem UpdraftPlusa u provjeravanju identiteta šifriranih web-stranica na koje se povezuje (npr. Dropbox, Google disk).

en: However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
hr: Međutim, ako dobijete SSL grešku, odabir ove opcije (koja uzrokuje da UpdraftPlus umjesto toga koristi zbirku vašeg web-poslužitelja) može pomoći.

en: We keep these up to date.
hr: Održavamo ih ažurnima.

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker).
hr: Prema zadanom UpdraftPlus koristi vlastitu pohranu SSL certifikata za provjeru identiteta udaljenih web-stranica (tj. kako bi se uvjerio da razgovara s pravim Dropboxom, Amazonom S3 itd., a ne s napadačem).

en: It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
hr: Relativno je u odnosu na vaš direktorij sadržaja (koji se izvorno naziva wp-content).

en: This directory must be writable by your web server.
hr: Vaš web-poslužitelj mora moći pisati u ovaj direktorij.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.
hr: Ovdje će UpdraftPlus zapisati zip datoteke koje inicijalno stvara.

en: Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
hr: Pazite da ostavite malo prostora ako vaš web-poslužitelj ima strogo ograničenje veličine (npr. ograničenje od 2 GB / 2048 MB na nekim 32-bitnim poslužiteljima/datotečnim sustavima).

note: translators: %s: The default value of the backup split size
en: The default value is %s megabytes.
hr: Zadana vrijednost je %s megabajta.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size.
hr: UpdraftPlus će razdijeliti sigurnosne kopije arhiva kada premaše ovu veličinu datoteke.

en: This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
hr: Ovo se ne preporučuje (osim ako ih ne planirate ručno kopirati na svoje računalo), jer bi gubitak web-poslužitelja značio gubitak i vaše web-stranice i sigurnosnih kopija u jednom slučaju.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server.
hr: Ako ne odaberete udaljenu pohranu, sigurnosne kopije ostaju na web-poslužitelju.

en: This can corrupt backups that you download from here.
hr: To može oštetiti sigurnosne kopije koje preuzimate odavde.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace.
hr: Vaša WordPress instalacija ima problem s ispisom dodatnih razmaka.

en: You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
hr: Preporučuje se da isključite safe_mode, ili da oporavljate jedan po jedan entitet

en: This makes time-outs much more likely.
hr: To čini isteke vremena puno vjerojatnijim.

en: It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
hr: Čisti bazu podataka, sažima slike i predmemorira stranice za vrhunsku brzinu.

en: Makes your site fast and efficient.
hr: Čini vašu web-stranicu brzom i učinkovitom.

en: You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
hr: To možete učiniti i prije deaktivacije/deinstalacije UpdraftPlusa ako želite.

en: You will then need to enter all your settings again.
hr: Tada ćete morati ponovno unijeti sve svoje postavke.

en: This tool will replace all your saved settings.
hr: Ovaj alat će zamijeniti sve vaše spremljene postavke.

en: You can also import previously-exported settings.
hr: Također možete uvesti prethodno izvezene postavke.

en: This tool will export what is currently in the settings tab.
hr: Ovaj alat će izvesti ono što se trenutno nalazi u kartici postavki.

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup.
hr: Ovdje možete izvesti svoje postavke za UpdraftPlus (%s), bilo za korištenje na drugoj web-stranici ili za čuvanje kao sigurnosne kopije.

en: We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
hr: Pokušat ćemo oporaviti jednostavnim pražnjenjem tablica; ovo bi trebalo raditi sve dok oporavljate iz WordPress inačice s istom strukturom baze podataka (%s)

en: Your database user does not have permission to drop tables.
hr: Vaš korisnik baze podataka nema dopuštenje za ispuštanje tablica.

en: We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
hr: Pokušat ćemo oporaviti jednostavnim pražnjenjem tablica; ovo bi trebalo raditi sve dok a) oporavljate iz inačice WordPressa s istom strukturom baze podataka i b) vaša uvezena baza podataka ne sadrži nijednu tablicu koja već nije prisutna na web-stranici za uvoz.

en: Your database user does not have permission to create tables.
hr: Vaš korisnik baze podataka nema dopuštenje za izradu tablica.

en: If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
hr: Ako se to dogodi, morat ćete ručno oporaviti datoteku putem phpMyAdmina ili na neki drugi način.

en: Timeouts are much more likely.
hr: Istek vremena je puno vjerojatniji.

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server.
hr: Upozorenje: PHP safe_mode je aktivan na vašem poslužitelju.

en: Check your file permissions.
hr: Provjerite svoja dopuštenja za datoteke.

en: Could not move the files into place.
hr: Nije moguće premjestiti datoteke na mjesto.

en: Check your wp-content/upgrade folder.
hr: Provjerite mapu wp-content/upgrade.

en: Could not move new files into place.
hr: Nije moguće premjestiti nove datoteke na mjesto.

en: It must be restored manually.
hr: Mora se oporaviti ručno.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity.
hr: UpdraftPlus ne može izravno oporaviti ovu vrstu entiteta.

en: If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
hr: Ako ste imali nešto potrebno u svom WordPress direktoriju, morat ćete to ponovno ručno dodati iz zip datoteke.

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation.
hr: Preskakanje oporavka jezgre WordPressa pri uvozu jedne web-stranice u multisite instalaciju.

en: Please try again.
hr: Pokušajte ponovo.

en: An unknown error occurred while connecting to Vault.
hr: Došlo je do nepoznate greške pri povezivanju na Vault.

en: Your web server's PHP installation does not include a <strong>required</strong> (for %s) module (%s).
hr: PHP instalacija vašeg web-poslužitelja ne uključuje <strong>potreban</strong> (za %s) modul (%s).

en: If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
hr: Ako ne želite da se to dogodi, trebali biste obnoviti što je prije moguće.

en: In a few days' time, your stored data will be permanently removed.
hr: Za nekoliko dana vaši pohranjeni podaci bit će trajno uklonjeni.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired.
hr: Imate UpdraftPlus Vault pretplatu koja nije obnovljena, a razdoblje odgode je isteklo.

en: Please renew as soon as possible!
hr: Molimo obnovite što je prije moguće!

en: You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it.
hr: U tijeku je nekoliko dana odgode prije nego što će usluga biti obustavljena, a vi ćete izgubiti svoju kvotu i pristup podacima pohranjenim unutar nje.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment.
hr: Imate UpdraftPlus Vault pretplatu s kašnjenjem plaćanja.

en: You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
hr: Trebali biste odmah obnoviti kako biste izbjegli gubitak 12 mjeseci besplatnog prostora za pohranu, koji dobivate jer ste trenutni korisnik UpdraftPlus Premiuma.

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago.
hr: Vaša UpdraftPlus Premium kupnja izvršena je prije više od godinu dana.

en: Please try again after a few minutes.
hr: Pokušajte ponovno nakon nekoliko minuta.

en: An error occurred while fetching your Vault credentials.
hr: Došlo je do greške pri dohvaćanju vaših vjerodajnica za Vault.

en: Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
hr: Provjerite svoje pristupne vjerodajnice i ako su ispravne, pokušajte s drugim nazivom spremnika (jer je drugi korisnik %s možda već uzeo vaše ime).

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket.
hr: Neuspjeh: nismo mogli uspješno pristupiti ili stvoriti takav spremnik.

en: Error: Failed to download %s.
hr: Greška: neuspjelo preuzimanje %s.

en: Check your permissions and credentials.
hr: Provjerite svoja dopuštenja i vjerodajnice.

en: Error: Failed to access bucket %s.
hr: Greška: neuspio pristup spremniku %s.

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage.
hr: Nabavite pristupne vjerodajnice od svog dobavljača OpenStack Swift, a zatim odaberite naziv kontejnera koji ćete koristiti za pohranu.

en: You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
hr: Morat ćete promijeniti adresu svoje web-stranice (%s) prije nego mognete koristiti %s za pohranu.

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses.
hr: %s ne dopušta autorizaciju web-stranica hostanih na izravnim IP adresama.

en: The description below is sufficient for more expert users.
hr: Opis u nastavku dovoljan je za stručnije korisnike.

en: Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
hr: Konačno, ako to ne uspije, upotrijebite stručni način rada za brisanje svi svojih postavki, stvorite novi ID/tajnu Google klijenta i počnite ispočetka.

en: Re-check it, then follow the link to authenticate again.
hr: Ponovno provjerite, a zatim slijedite poveznicu za ponovnu autentifikaciju.

en: This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it.
hr: To često znači da ste krivo unijeli svoju klijentsku tajnu ili da se još niste ponovno autentificirali (ispod) nakon ispravljanja.

en: No refresh token was received from Google.
hr: Od Googlea nije primljen token za osvježavanje.

en: Turning off any debugging settings may also help).
hr: Isključivanje svih postavki ispravljanja grešaka također može pomoći).

en: Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
hr: Izradite novi projekt Google diska i ponovno se povežite s UpdraftPlusom.

en: The client has been deleted from the Google Drive API console.
hr: Klijent je obrisan iz Google disk API konzole.

note: translators: %s: Backup file size in MB
en: If so, you should switch to using a different remote storage method.
hr: Ako je tako, trebali biste se prebaciti na korištenje drugog načina udaljene pohrane.

note: translators: %s: Backup file size in MB
en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size).
hr: Ova rezervna arhiva je veličine %s MB - pokušaj slanja e-poštom vjerojatno neće uspjeti (nekoliko poslužitelja e-pošte dopušta privitke ove veličine).

en: Examples: mybucket, mybucket/mypath
hr: Primjeri: mybucket, mybucket/mypath

en: Enter only a bucket name or a bucket and path.
hr: Unesite samo naziv spremnika ili spremnik i putanju.

en: This bucket will be created for you if it does not already exist.
hr: Ovaj spremnik će biti stvoren za vas, ako već ne postoji.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage.
hr: Uzmite svoj pristupni ključ i tajni ključ sa svoje <a href="%s">%s konzole</a>, a zatim odaberite (globalno jedinstveni - svi %s korisnici) naziv spremnika (slova i brojke) (i po izboru putanju) koji ćete koristiti za pohranu.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s).
hr: PHP instalacija vašeg web-poslužitelja ne uključuje potrebni modul (%s).

en: This container will be created for you if it does not already exist.
hr: Ovaj će se kontejner izraditi za vas, ako već ne postoji.

en: Get your API key <a href="%s" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="%s" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage.
hr: Nabavite svoj API ključ <a href="%s" target="_blank">sa svoje Rackspace Cloud konzole</a> (<a href="%s" target="_blank">pročitajte upute ovdje</a>) , a zatim odaberite naziv kontejnera za pohranu.

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s.
hr: UpdraftPlus %s modul <strong>zahtijeva</strong> %s.

en: Your web server's PHP installation does not include a required module (%s).
hr: PHP instalacija vašeg web-poslužitelja ne uključuje potrebni modul (%s).

en: You are now all set to use UpdraftPlus!
hr: Sada ste spremni za korištenje UpdraftPlusa!

en: If not, your backups remain on the same server as your site.
hr: Ako ne, vaše sigurnosne kopije ostaju na istom poslužitelju kao i vaša web-stranica.

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats.
hr: Sada odaberite odredište udaljene pohrane za zaštitu od prijetnji na cijelom poslužitelju.

en: Be quick, offer ends %s.
hr: Budite brzi, ponuda ističe %s.

en: Visit any of our websites and <b>use code %s</b> at checkout to get <b>20%% off all our plugins</b>.
hr: Posjetite bilo koju od naših web-stranica i <b>upotrijebite kod %s</b> pri plaćanju da dobijete <b>20%% popusta na sve naše dodatke</b>.

en: Or if you have any issues or questions please leave us a support message
hr: Ili ako imate bilo kakvih problema ili pitanja, ostavite nam poruku za podršku

en: If you like us, please consider leaving a positive review to spread the word.
hr: Ako vam se sviđamo, razmislite o ostavljanju pozitivne recenzije kako biste proširili vijest.

en: Hey - We noticed UpdraftPlus has kept your site safe for a while.
hr: Hej - primijetili smo da UpdraftPlus neko vrijeme čuva vašu web-stranicu sigurnom.

en: Includes find-and-replace tool for database references.
hr: Uključuje alat za traženje i zamjenu za reference baze podataka.

en: Copy your site to another domain directly.
hr: Kopirajte svoju web-stranicu izravno na drugu domenu.

en: So far %s data archives totalling %s have been received
hr: Do sada je primljeno %s arhiva podataka u ukupnom iznosu od %s

en: The sending of the site data has begun.
hr: Započelo je slanje podataka web-stranice.

en: You can shut this clone down at the following link:
hr: Možete isključiti ovaj klon na sljedećoj poveznici:

en: Each time your clone renews (weekly) it costs %s.
hr: Svaki put kada se vaš klon obnovi (tjedno), to košta %s.

en: Please try again later.
hr: Pokušajte ponovno kasnije.

en: The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request.
hr: Poslužitelj je možda zauzet ili ste izgubili vezu s internetom u trenutku zahtjeva.

en: An error has occurred while processing your request.
hr: Došlo je do greške pri obradi vašeg zahtjeva.

en: Please ask your webserver support how to upgrade your PHP and cURL library versions to use non-obsolete TLS versions.
hr: Pitajte podršku svog web-poslužitelja kako nadograditi svoje inačice PHP i cURL biblioteke da koriste nezastarjele TLS inačice.

en: Your PHP installation failed a TLS v1.2 connection test, which is the minimum version required by Amazon.
hr: Vaša PHP instalacija nije prošla TLS v1.2 test veze, što je minimalna inačica koju zahtijeva Amazon.

en: Connecting to Amazon S3 failed.
hr: Spajanje na Amazon S3 neuspjelo.

en: Time taken (seconds):
hr: Utrošeno vrijeme (sekunde):

en: SQL update commands run:
hr: Pokretanje SQL naredbi za ažuriranje:

en: Changes made:
hr: Izvršene promjene:

en: Rows examined:
hr: Pregledano redaka:

en: Tables examined:
hr: Pregledano tablica:

en: already done
hr: već gotovo

en: skipped (not in list)
hr: preskočeno (nije na popisu)

en: Could not get list of tables
hr: Nije moguće dobiti popis tablica

en: Warning: the database's home URL (%s) is different to what we expected (%s)
hr: Upozorenje: početni URL baze podataka (%s) različit je od onoga što smo očekivali (%s)

en: Warning: the database's site URL (%s) is different to what we expected (%s)
hr: Upozorenje: URL baze podataka web-stranice (%s) razlikuje se od onoga što smo očekivali (%s)

en: Nothing to do: the site URL is already: %s
hr: Nema se što činiti: URL web-stranice je već: %s

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
hr: Greška: neočekivani prazan parametar (%s, %s)

en: Database: search and replace site URL
hr: Baza podataka: pretraži i zamijeni URL web-stranice

en: Your .htaccess has an old site reference on line number %s. You should remove it manually. | Your .htaccess has an old site references on line numbers %s. You should remove them manually.
hr[0]: Vaš .htaccess ima staru referencu web-stranice u retku broj %s. Trebali biste ga ukloniti ručno.
hr[1]: Vaš .htaccess ima reference na staru web-stranicu u redcima s brojevima %s. Trebali biste ih ukloniti ručno.
hr[2]: Vaš .htaccess ima reference na staru web-stranicu u redcima s brojevima %s. Trebali biste ih ukloniti ručno.

en: Search and replace site location in the database (migrate)
hr: Pretraži i zamijeni mjesto web-stranice u bazi podataka (preseli)

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
hr: Sve reference na mjestu web-stranice u bazi podataka bit će zamijenjene vašim trenutnim URL-om web-stranice, a to je: %s

en: Database restoration options:
hr: Opcije oporavka baze podataka:

en: Processed plugin:
hr: Obrađeni dodatak:

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
hr: htjet ćete upotrijebiti donju pretragu i zamjenu mjesta web-stranice u bazi podataka (preseli) za pretraživanje/zamjenu adrese web-stranice.

en: If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
hr: Ako to još nije postavljeno, trebali biste to postaviti ili upotrijebite pretraživanje i zamjenu u nastavku tako da poveznice koje nisu https budu automatski zamijenjene.

en: Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
hr: U suprotnom ćete htjeti upotrijebiti pretraživanje i zamjenu u nastavku za pretraživanje/zamjenu adrese web-stranice tako da se web-stranica može posjetiti bez https-a.

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
hr: Ovo izgleda kao selidba (sigurnosna kopija je s web-stranice s drugom adresom/URL-om, %s).

en: Go
hr: Kreni

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
hr: Unesite popis odvojen zarezom; inače ostavite prazno za sve tablice.

en: These tables only
hr: Samo ove tablice

en: Rows per batch
hr: Redaka po batchu

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
hr: Pretraži/zamijeni ne može se poništiti - jeste li sigurni da to želite učiniti?

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
hr: Ovo može lako uništiti vašu web-stranicu; stoga, koristite pažljivo!

en: Return to UpdraftPlus Configuration
hr: Povratak na konfiguraciju UpdraftPlusa

en: search term
hr: pojam pretrage

en: Replace with
hr: Zamijeni sa

en: Search for
hr: Pretraži

en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
hr: Onemogućen je ovaj dodatak: %s: ponovno ga aktivirajte ručno kada budete spremni.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Turning off any debugging settings may also help.
hr: Isključivanje svih postavki otklanjanja grešaka također može pomoći.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins.
hr: Konkretno, tražite komponentu koja šalje van (najvjerojatnije PHP upozorenja/greške) prije početka stranice.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: Try disabling your other plugins and switching to a default theme.
hr: Pokušajte onemogućiti ostale dodatke i prebaciti se na zadanu temu.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it.
hr: Provjera autentičnosti %s nije mogla proći jer ju nešto drugo na vašoj web-stranici prekida.

en: This is normally caused by file permissions.
hr: To je obično uzrokovano dopuštenjima za datoteke.

en: Failed to open directory: %s.
hr: Neuspjelo otvaranje direktorija: %s.

en: If all is well, then now press Restore again to proceed.
hr: Ako je sve u redu, sada ponovno pritisnite Oporavi za nastavak.

en: Now press Restore again to proceed.
hr: Sada ponovno pritisnite Oporavi za nastavak.

en: You will need to cancel and correct any problems before retrying.
hr: Prije ponovnog pokušaja morat ćete odustati pa ispraviti sve probleme.

en: The backup archive files have been processed, but with some errors.
hr: Datoteke sigurnosne arhive su obrađene, ali s nekim greškama.

en: Otherwise, cancel and correct any problems first.
hr: U protivnom prvo odustanite pa riješite probleme.

en: If all is well, then press Restore to proceed.
hr: Ako je sve u redu, pritisnite Oporavi za nastavak.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings.
hr: Datoteke sigurnosne arhive su obrađene, ali uz neka upozorenja.

en: Now press Restore to proceed.
hr: Pritisnite Oporavi za nastavak.

en: The backup archive files have been successfully processed.
hr: Arhivske sigurnosne datoteke uspješno su obrađene.

en: If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
hr: Ako imate puno podataka za uvoz i ako operacija oporavka istekne, morat ćete zatražiti od svoje tvrtke za web-hosting načine za promjenu ovog ograničenja (ili pokušajte oporaviti dio po dio).

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised.
hr: PHP postavke na ovom web-poslužitelju dopuštaju samo %s sekundi za pokretanje PHP-a i ne dopuštaju povećanje ovog ograničenja.

en: To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
hr: Da biste izvršili bilo kakav oporavak pomoću UpdraftPlusa, morat ćete nabaviti kopiju ove datoteke i smjestiti je u radnu mapu UpdraftPlusa

en: The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files.
hr: Način udaljene pohrane koji se koristi (%s) ne dopušta nam dohvaćanje datoteka.

en: The backup archive for this file could not be found.
hr: Nije moguće pronaći sigurnosnu arhivu za ovu datoteku.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hr: 'Odustani' za zaustavljanje, 'OK' za brisanje.

en: This action cannot be undone.
hr: Ova radnja se ne može poništiti.

en: You are about to permanently delete the list of existing sites.
hr: Upravo ćete trajno obrisati popis postojećih web-stranica.

en: It is deprecated, causes encryption to malfunction, and should be turned off.
hr: Zastario je, uzrokuje kvar šifriranja i treba ga isključiti.

en: The setting %s is turned on in your PHP settings.
hr: Postavka %s je uključena u vašim PHP postavkama.

en: If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
hr: Ako šaljete s vanjske mreže, vjerojatno će vatrozid to blokirati.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website.
hr: URL web-stranice na koju šaljete (%s) izgleda kao web-stranica za lokalni razvoj.

en: Intended for use by intercepting proxies used to control access to the network (e.g., "captive portals" used to require agreement to Terms of Service before granting full Internet access via a Wi-Fi hotspot).
hr: Namijenjen presretanju proxyja koji se koriste za kontrolu pristupa mreži (npr. "zarobljeni portali" koji se koriste za traženje pristanka na Uvjete pružanja usluge prije odobravanja potpunog pristupa internetu putem Wi-Fi žarišne točke).

en: The client needs to authenticate to gain network access
hr: Klijent se mora autentificirati kako bi dobio mrežni pristup

en: Network Authentication Required
hr: Obvezna mrežna provjera autentičnosti

en: Not Extended
hr: Nije proširena

en: The server detected an infinite loop while processing the request.
hr: Poslužitelj je otkrio beskonačnu petlju tijekom obrade zahtjeva.

en: Loop Detected
hr: Otkrivena petlja

en: The server is unable to store the representation needed to complete the request.
hr: Poslužitelj ne može pohraniti reprezentaciju potrebnu za dovršetak zahtjeva.

en: Insufficient Storage
hr: Nedovoljno prostora za pohranu

en: Transparent content negotiation for the request results in a circular reference.
hr: Pregledno pregovaranje o sadržaju za zahtjev rezultira kružnom referencom.

en: Variant Also Negotiates
hr: Varijanta također pregovara

en: The server does not support the HTTP protocol version used in the request.
hr: Poslužitelj ne podržava inačicu HTTP protokola korištenu u zahtjevu.

en: HTTP Version Not Supported
hr: HTTP inačica nije podržana

en: Gateway Timeout
hr: Isteklo vrijeme pristupa

en: Generally, this is a temporary state.
hr: Općenito, ovo je privremeno stanje.

en: The server cannot handle the request (because it is overloaded or down for maintenance)
hr: Poslužitelj ne može obraditi zahtjev (jer je preopterećen ili ne radi zbog održavanja)

en: Service Unavailable
hr: Usluga nedostupna

en: Bad Gateway
hr: Loš pristupnik

en: Usually this implies future availability (e.g., a new feature of a web-service API).
hr: Obično to podrazumijeva buduću dostupnost (npr. nova značajka API-ja web-usluge).

en: The server either does not recognize the request method, or it lacks the ability to fulfil the request
hr: Poslužitelj ili ne prepoznaje način zahtijevanja ili mu nedostaje mogućnost ispunjavanja zahtjeva

en: Not Implemented
hr: Nije implementirano

en: Internal Server Error
hr: Unutarnja greška poslužitelja

en: A server operator has received a legal demand to deny access to a resource or to a set of resources that includes the requested resource.
hr: Operater poslužitelja primio je pravni zahtjev za uskraćivanje pristupa izvoru ili grupi izvora koja obuhvaća traženi izvor.

en: Unavailable For Legal Reasons
hr: Nedostupno iz pravnih razloga

en: The server is unwilling to process the request because either an individual header field, or all the header fields collectively, are too large.
hr: Poslužitelj ne želi obraditi zahtjev jer su pojedinačno polje zaglavlja ili sva polja zaglavlja zajedno prevelika.

en: Request Header Fields Too Large
hr: Polja zaglavlja zahtjeva su prevelika

en: Intended for use with rate-limiting schemes.
hr: Namijenjen za korištenje sa shemama ograničenja brzine.

en: The user has sent too many requests in a given amount of time
hr: Korisnik je poslao previše zahtjeva u određenom vremenu

en: Too Many Requests
hr: Previše zahtjeva

en: Intended to prevent the 'lost update' problem, where a client GETs a resource's state, modifies it, and PUTs it back to the server, when meanwhile a third party has modified the state on the server, leading to a conflict.
hr: Namijenjen za sprječavanje problema 'izgubljenog ažuriranja', gdje klijent DOBIVA stanje resursa, mijenja ga i STAVLJA natrag na poslužitelj, kada je u međuvremenu treća strana promijenila stanje na poslužitelju, što dovodi do sukoba.

en: The origin server requires the request to be conditional
hr: Izvorni poslužitelj zahtijeva da zahtjev bude uvjetovan

en: Precondition Required
hr: Obvezan preduvjet

en: Upgrade Required
hr: Obvezna nadogradnja

en: Too Early
hr: Prerano

en: Failed Dependency
hr: Neuspjela ovisnost

en: Locked
hr: Zaključano

en: The request was well-formed but was unable to be followed due to semantic errors.
hr: Zahtjev je bio dobro oblikovan, ali nije ga bilo moguće pratiti zbog semantičkih grešaka.

en: Unprocessable Entity
hr: Neobradiv entitet

en: Misdirected Request
hr: Pogrešno usmjeren zahtjev

en: The server cannot meet the requirements of the Expect request-header field.
hr: Poslužitelj ne može zadovoljiti zahtjeve polja Expect request-header.

en: Expectation Failed
hr: Očekivanje neuspjelo

en: For example, if the client asked for a part of the file that lies beyond the end of the file.
hr: Na primjer, ako je klijent tražio dio datoteke koji se nalazi nakon kraja datoteke.

en: The client has asked for a portion of the file (byte serving), but the server cannot supply that portion
hr: Klijent je zatražio dio datoteke (posluživanje bajtova), ali poslužitelj ne može dati taj dio

en: Range Not Satisfiable
hr: Raspon nije zadovoljavajući

en: For example, the client uploads an image as image/svg+xml, but the server requires that images use a different format.
hr: Na primjer, klijent učitava sliku kao image/svg+xml, ali poslužitelj zahtijeva da slike koriste drugačiji format.

en: The request entity has a media type which the server or resource does not support
hr: Entitet zahtjeva ima vrstu medija koju poslužitelj ili izvor ne podržava

en: Unsupported Media Type
hr: Nepodržana vrsta medija

en: Often the result of too much data being encoded as a query-string of a GET request, in which it should be converted to a POST request.
hr: Često je rezultat previše podataka šifriranih kao niz upita GET zahtjeva, u kojem bi se trebali pretvoriti u POST zahtjev.

en: The URI provided was too long for the server to process
hr: Navedeni URI bio je predug da bi ga poslužitelj obradio

en: URI Too Long
hr: URI predug

en: Previously called "Request Entity Too Large".
hr: Prethodno nazvan "Entitet zahtjeva prevelik".

en: The request is larger than the server is willing or able to process
hr: Zahtjev je veći nego što poslužitelj želi ili može obraditi

en: Payload Too Large
hr: Nosivost prevelika

en: Precondition Failed
hr: Preduvjet neuspio

en: Length Required
hr: Obvezna duljina

en: Gone
hr: Nestalo

en: Conflict
hr: Sukob

en: The client MAY repeat the request without modifications at any later time.
hr: Klijent MOŽE ponoviti zahtjev bez izmjena bilo kada kasnije.

en: The server timed out waiting for the request
hr: Isteklo je vrijeme čekanja poslužitelja na zahtjev

en: Request Timeout
hr: Istek zahtjeva

en: The client must first authenticate itself with the proxy.
hr: Klijent prvo mora provjeriti svoju autentičnost s proxyjem.

en: Proxy Authentication Required
hr: Obvezna proxy provjera autentičnosti

en: Not Acceptable
hr: Nije prihvatljivo

en: Method Not Allowed
hr: Način nije dopušten

en: Subsequent requests by the client are permissible.
hr: Naknadni zahtjevi klijenta su dopušteni.

en: The requested resource could not be found but may be available in the future
hr: Zatraženi izvor nije moguće pronaći, ali bi mogao biti dostupan u budućnosti

en: Not Found.
hr: Nije pronađeno.

en: This may be due to the user not having the necessary permissions for a resource or needing an account of some sort, or attempting a prohibited action (e.g. creating a duplicate record where only one is allowed).
hr: To može biti zbog toga što korisnik nema potrebna dopuštenja za izvor ili mu je potreban nekakav račun ili pokušava zabranjene radnje (npr. stvara duplikat zapisa gdje je dopušten samo jedan).

en: The request contained valid data and was understood by the server, but the server is refusing action.
hr: Zahtjev je sadržavao važeće podatke i poslužitelj ga je razumio, ali poslužitelj odbija radnju.

en: Forbidden.
hr: Zabranjeno.

en: Unauthorized.
hr: Neovlašteno.

en: Bad Request.
hr: Loš zahtjev.

en: Permanent Redirect.
hr: Trajno preusmjeravanje.

en: Temporary Redirect.
hr: Privremeno preusmjeravanje.

en: Use Proxy.
hr: Koristi proxy.

en: Not Modified.
hr: Nije izmijenjeno.

en: When received in response to a POST (or PUT/DELETE), the client should presume that the server has received the data and should issue a new GET request to the given URI
hr: Kada je primljen kao odgovor na POST (ili PUT/DELETE), klijent bi trebao pretpostaviti da je poslužitelj primio podatke i trebao bi izdati novi GET zahtjev za dati URI

en: The response to the request can be found under another URI using the GET method.
hr: Odgovor na zahtjev može se pronaći pod drugim URI-jem pomoću načina GET.

en: See Other.
hr: Vidi Ostalo.

en: Tells the client to look at (browse to) another URL.
hr: Kaže klijentu da pogleda (pregleda) drugi URL.

en: Found (Previously "Moved temporarily").
hr: Pronađeno (prethodno "Privremeno preseljeno").

en: This and all future requests should be directed to the given URI.
hr: Ovaj i svi budući zahtjevi trebaju biti usmjereni na navedeni URI.

en: Moved Permanently.
hr: Trajno premješten.

en: Multiple Choices.
hr: Višestruki izbor.

en: You may have run out of disk space.
hr: Možda vam je ponestalo prostora na disku.

en: Could not copy files.
hr: Nije moguće kopirati datoteke.

en: If the clone fails to boot, then the token will be released within an hour.
hr: Ako se klon ne uspije pokrenuti, token će biti pušten unutar jednog sata.

en: N.B. You will be charged one token once the clone is ready.
hr: N.B. Bit će vam naplaćen jedan token kada klon bude spreman.

en: The creation of your clone should now begin, and your WordPress username and password will be displayed below when ready.
hr: Stvaranje vašeg klona sada bi trebalo započeti, a vaše korisničko ime i lozinka za WordPress bit će prikazani ispod kada budu spremni.

en: No backup will be started.
hr: Neće se pokrenuti sigurnosno kopiranje.

en: The amount of database tables scanned is near or over the php_max_input_vars value so some tables maybe truncated.
hr: Količina skeniranih tablica baze podataka blizu je ili veća od vrijednosti php_max_input_vars pa su neke tablice možda skraćene.

en: This option will ensure all tables not found will be backed up.
hr: Ova će opcija osigurati sigurnosnu kopiju svih tablica koje nisu pronađene.

en: The database scan was taking too long and consequently the list of all tables in the database could not be completed.
hr: Skeniranje baze podataka trajalo je predugo i zbog toga popis svih tablica u bazi nije mogao biti dovršen.

en: Only the first site of the network will be accessible.
hr: Bit će dostupna samo prva web-stranica na mreži.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not.
hr: Vaša sigurnosna kopija je od multisite instalacije WordPressa; ali ova web-stranica nije.

en: There are no guarantees that WordPress can handle this.
hr: Ne postoje jamstva da WordPress to može podnijeti.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s).
hr: Uvozite iz novije inačice WordPressa (%s) u stariju (%s).

en: You need the Migrator add-on in order to make this work.
hr: Potreban vam je dodatak Migrator kako bi ovo proradilo.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration.
hr: Ovaj skup sigurnosnih kopija je s druge web-stranice (%s) - ovo nije oporavak, nego selidba.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem.
hr: Sve dok vaš web-hosting dopušta http (tj. pristup bez SSL-a) ili prosljeđuje zahtjeve na https (što je gotovo uvijek slučaj), to nije problem.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site.
hr: Ovaj će oporavak funkcionirati ako još uvijek imate SSL certifikat (tj. možete koristiti https) za pristup web-stranici.

en: This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
hr: Ne očekuje se da će to predstavljati problem za oporavak web-stranice, sve dok posjeti prijašnjoj adresi i dalje dolaze do web-stranice.

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s).
hr: Adresa web-stranice u grupi sigurnosne kopije (%s) malo se razlikuje od one sadašnje na web-stranici (%s).

en: The most likely cause is that you used the wrong key.
hr: Najvjerojatniji uzrok je to što ste upotrijebili krivi ključ.

en: The database file is encrypted.
hr: Datoteka baze podataka je šifrirana.

en: The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
hr: Datoteka baze podataka je šifrirana, ali nemate unesen ključ šifriranja.

en: Decryption failed.
hr: Dešifriranje nije uspjelo.

en: Backup probably failed.
hr: Sigurnosno kopiranje vjerojatno nije uspjelo.

en: Could not save backup history because we have no backup array.
hr: Nije moguće spremiti povijest sigurnosne kopije jer nemamo sigurnosnu kopiju.

en: The backup succeeded and is now complete
hr: Sigurnosno kopiranje je uspjelo i sada je dovršeno

en: Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
hr: Sigurnosno kopiranje prekinuto - provjerite svoje UpdraftPlus postavke.

en: Could not create files in the backup directory.
hr: Nije moguće stvoriti datoteke u direktoriju sigurnosne kopije.

en: Check back in a minute.
hr: Provjerite ponovno za minutu.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance.
hr: Kratko nedostupan zbog zakazanog održavanja.

en: So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
hr: Dakle, idite na stranicu "Dodaci", deaktivirajte i deinstalirajte UpdraftPlus, a zatim pokušajte ponovno.

en: That is safe - all your settings and backups will be retained.
hr: To je sigurno - sve vaše postavke i sigurnosne kopije bit će sačuvane.

en: WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one.
hr: WordPress će vam omogućiti instaliranje vaše nove inačice tek nakon deinstaliranja postojeće.

en: A version of UpdraftPlus is already installed.
hr: Inačica UpdraftPlusa već je instalirana.

en: Make sure you upload the correct file and that the zip file is a valid %s file (not corrupted) and try uploading the file again.
hr: Provjerite jeste li prenijeli ispravnu datoteku i je li zip datoteka valjana %s datoteka (neoštećena) pa pokušajte ponovo prenijeti datoteku.

en: Unable to install %s.
hr: Nije moguće instalirati %s.

en: WordPress version currently installed in your remote website is %s.
hr: Inačica WordPressa trenutno instalirana na vašoj udaljenoj web-stranici je %s.

en: Make sure that this %s is compatible with your remote WordPress version.
hr: Provjerite je li ovaj %s kompatibilan s vašom udaljenom inačicom WordPressa.

en: Unable to activate %s successfully.
hr: Nije moguće uspješno aktivirati %s.

en: For more information visit %2$s
hr: Za više informacija posjetite %2$s

en: You can try again, or try using the alternative connection method if the problem persists.
hr: Možete pokušati ponovno ili pokušati upotrijebiti alternativni način povezivanja, ako se problem ponovi.

en: A key was created, but the attempt to register it with %1$s was unsuccessful.
hr: Ključ je stvoren, ali je pokušaj registracije kod %1$s bio neuspješan.

en: There appears to be a problem disabling the intended theme from your network.
hr: Čini se da postoji problem s onemogućavanjem željene teme s vaše mreže.

en: Please kindly check your permission and try again.
hr: Molimo provjerite svoje dopuštenje i pokušajte ponovno.

en: There appears to be a problem enabling the intended theme on your network.
hr: Čini se da postoji problem s omogućavanjem predviđene teme na vašoj mreži.

en: There appears to be a problem activating or switching to the intended theme.
hr: Čini se da postoji problem pri aktiviranju ili prebacivanju na željenu temu.

en: Please confirm your credentials.
hr: Molimo potvrdite svoje vjerodajnice.

en: Unable to connect to the filesystem.
hr: Nije moguće povezati se s datotečnim sustavom.

en: Please check your permissions and try again.
hr: Provjerite svoja dopuštenja i pokušajte ponovo.

en: There appears to be a problem deactivating the intended plugin.
hr: Čini se da postoji problem s deaktiviranjem željenog dodatka.

en: Possible causes include that the link points to an invalid or inaccessible location.
hr: Mogući uzroci uključuju to što poveznica upućuje na nevaljano ili nedostupno mjesto.

en: %s: unfollowable link - could not be followed to back up (readlink=%s).
hr: %s: poveznica neprativa - ne može se pratiti radi sigurnosne kopije (readlink=%s).

en: Consult the log file for more information.
hr: Više informacija potražite u datoteci zapisnika.

en: Could not create %s zip.
hr: Nije moguće stvoriti %s zip.

en: Thus, we recommend you choose a full backup when performing a manual backup and to use that option when creating a scheduled backup.
hr: Stoga preporučamo da odaberete potpunu sigurnosnu kopiju kada izvodite ručnu sigurnosnu kopiju i da koristite tu opciju pri izradi tempirane sigurnosne kopije.

en: %s permits UpdraftPlus to perform only one backup per month.
hr: %s dopušta UpdraftPlusu izvođenje samo jedne sigurnosne kopije mjesečno.

en: Please refresh the settings page and try again
hr: Molimo osvježite stranicu postavki i pokušajte ponovo

en: Your settings failed to save.
hr: Neuspjelo spremanje vaših postavki.

en: Please reload the settings page before trying to save settings.
hr: Ponovno učitajte stranicu postavki prije pokušaja spremanja postavki.

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded.
hr: Čini se da je UpdraftPlus ažuriran na inačicu (%s), koja se razlikuje od inačice koja je bila pokrenuta kada je ova stranica postavki učitana.

en: Timestamp:
hr: Vremenska oznaka:

en: Restoration
hr: Oporavak

en: Verifications
hr: Provjere

en: Do not close this page until it reports itself as having finished.
hr: Ne zatvarajte ovu stranicu dok sama ne javi da je završila.

en: The restore operation has begun (%s).
hr: Operacija oporavka je započela (%s).

en: If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
hr: Ako vidite bilo kakve greške u vezi sa šifriranjem, potražite dodatnu pomoć u 'Stručnim postavkama'.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted.
hr: Dobre vijesti: komunikacija vaše web-stranice s %s može biti šifrirana.

en: Please do not file any support requests; there is no alternative.
hr: Nemojte slati nikakve zahtjeve za podršku; nema alternative.

en: %s <strong>requires</strong> Curl+https.
hr: %s <strong>zahtijeva</strong> Curl+https.

en: Please contact your web hosting provider's support.
hr: Obratite se podršci svog pružatelja usluge web-hostinga.

en: We cannot access %s without this support.
hr: Ne možemo pristupiti %s bez ove podrške.

en: Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
hr: Zamolite svog pružatelja web-hosting usluge da instalira Curl/SSL kako biste dobili mogućnost šifriranja (putem dodatka).

en: Communications with %s will be unencrypted.
hr: Komunikacija s %s bit će dešifrirana.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access.
hr: PHP/Curl instalacija vašeg web-poslužitelja ne podržava https pristup.

en: Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
hr: Obratite se podršci svog pružatelja usluge web-hostinga i zatražite da to omogući.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s).
hr: PHP instalacija vašeg web-poslužitelja ne uključuje <strong>obvezan</strong> (za %s) modul (%s).

en: For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
hr: Za entitete na najvišoj razini možete koristiti * na početku ili kraju unosa kao zamjenski znak.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas.
hr: Ako unosite više datoteka/direktorija, odvojite ih zarezima.

en: You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
hr: Trebali biste provjeriti sa svojim pružateljem usluge hostinga da to neće uzrokovati probleme

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it.
hr: Mapa je stvorena, ali smo joj morali promijeniti dopuštenja datoteke na 777 (svuda zapisiva) da bismo mogli pisati u nju.

en: You may want to do this manually.
hr: Možda ćete to htjeti učiniti ručno.

en: Old folder removal failed for some reason.
hr: Uklanjanje stare mape iz nekog razloga nije uspjelo.

en: Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
hr: Nemojte zaustavljati sigurnosno kopiranje samo zato što vam se čini da već neko vrijeme stoji na istom mjestu - to je normalno.

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time.
hr: Napomena: traka napretka u nastavku temelji se na fazama, NE na vremenu.

en: You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
hr: Trebali biste pritisnuti ovo dugme kako biste ih obrisali čim provjerite je li oporavak uspio.

en: Your WordPress install has old folders from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
hr: Vaša WordPress instalacija ima stare mape iz stanja prije oporavka/selidbe (tehnička informacija: imaju dodatak -old).

en: This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
hr: Ovaj dodatak može se boriti s ograničenjem memorije manjim od 64 Mb  - pogotovo ako ste prenijeli vrlo velike datoteke (iako s druge strane, mnoge će web-stranice biti uspješne s ograničenjem od 32 Mb - vaše iskustvo može varirati).

en: UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful.
hr: UpdraftPlus ga je pokušao podići, ali nije uspio.

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low.
hr: Vaše PHP ograničenje memorije (koje postavlja vaša tvrtka za web-hosting) vrlo je nisko.

en: You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
hr: Trebali biste preimenovati direktorij u wp-content/plugins/updraftplus kako biste riješili ovaj problem.

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this.
hr: Direktorij UpdraftPlus u wp-content/plugins ima razmak u nazivu; WordPressu se to ne sviđa.

en: We really appreciate your support!
hr: Zaista cijenimo vašu podršku!

en: Perhaps you need to install an add-on?
hr: Možda trebate instalirati dodatak?

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s.
hr: Ovo izgleda kao datoteka koju je izradio UpdraftPlus, ali ova instalacija ne poznaje ovu vrstu objekta: %s.

en: Aborting this backup.
hr: Prekid ove sigurnosne kopije.

en: OK.
hr: U redu.

en: Therefore, please download the attachment from the original backup email and upload it using the "Upload backup files" facility in the "Existing Backups" tab.
hr: Stoga, preuzmite privitak iz izvorne sigurnosne kopije e-pošte i prenesite ga pomoću naredbe "Prenesi datoteke sigurnosne kopije" na kartici "Postojeće sigurnosne kopije".

en: The email protocol does not allow a remote backup to be retrieved from an email that has been sent.
hr: Protokol e-pošte ne dopušta dohvaćanje daljinske sigurnosne kopije iz poslane e-pošte.

en: For more information, please see: %s
hr: Za više informacija, molimo pogledajte: %s

en: You will need to migrate to the Global endpoint in your UpdraftPlus settings.
hr: Morat ćete preseliti na globalnu krajnju točku u postavkama UpdraftPlusa.

en: Due to the shutdown of the %1$s endpoint, support for %1$s will be ending soon.
hr: Zbog gašenja krajnje točke %1$s, podrška za %1$s uskoro prestaje.

en: However, we were not able to register this site with %1$s, as there are no available %1$s licences on the account.
hr: Međutim, nismo bili u mogućnosti registrirati ovu web-stranicu na %1$s, jer na računu nema dostupnih %1$s licenci.

en: Connection to your %s account was successful.
hr: Povezivanje s vašim %s računom bilo je uspješno.

en: %sPlease see this article for more information%s
hr: %sPogledajte ovaj članak za više informacija%s

en: You will need to switch to a different end-point and migrate your data before that date.
hr: Morat ćete se prebaciti na drugu krajnju točku i preseliti svoje podatke prije tog datuma.

en: The %s endpoint is scheduled to shut down on the 1st October 2018.
hr: Krajnja točka %s tempirana je za isključivanje 1. listopada 2018.

en: Unless this is a development site, this means that the scheduler in your WordPress install is not working properly.
hr: Osim ako ovo nije razvojna web-stranica, to znači da planer u vašoj instalaciji WordPressa ne radi ispravno.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue.
hr: WordPress ima određeni broj (%d) tempiranih zadataka koji kasne.

en: Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
hr: Pokušajte provjeriti je li obavijest koju vidite od UpdraftPlusa, prije nego što podnesete zahtjev za podrškom.

en: You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed.
hr: Na ovoj stranici možete vidjeti obavijesti o ispravljanju grešaka ne samo od UpdraftPlusa, nego i od bilo kojeg drugoga instaliranog dodatka.

en: UpdraftPlus's debug mode is on.
hr: UpdraftPlusov način ispravljanja grešaka je uključen.

en: To get faster backups, ask your web hosting provider how to turn on the PHP zip module on your hosting.
hr: Da biste dobili brže sigurnosne kopije, pitajte svog davatelja web-hostinga kako uključiti PHP zip modul na svom hostingu.

en: Consequently, UpdraftPlus will use a built-in zip module (PclZip); this is significantly slower.
hr: Shodno tome, UpdraftPlus će koristiti ugrađeni zip modul (PclZip); ovo je znatno sporije.

en: Neither the PHP zip module nor a zip executable are available on your webserver.
hr: Niti PHP zip modul niti zip izvršna datoteka nisu dostupni na vašem web-poslužitelju.

en: It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
hr: Možda vam radi, ali ako ne, imajte na umu da podrška nije dostupna dok ne nadogradite WordPress.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s.
hr: UpdraftPlus službeno ne podržava inačice WordPressa prije %s.

en: Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
hr: Obratite se operateru vašeg poslužitelja (npr. svojoj tvrtki za web-hosting) da biste riješili ovaj problem.

en: UpdraftPlus could well run out of space.
hr: UpdraftPlus bi mogao ostati bez prostora.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups.
hr: Imate manje od %s slobodnog prostora na disku za koji je UpdraftPlus podešen da ga koristi za izradu sigurnosnih kopija.

en: No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
hr: Nikakve sigurnosne kopije ne mogu se pokrenuti (čak ni &quot;Napravi sigurnosnu kopiju&quot;) osim ako niste postavili opciju za ručno pozivanje planera ili dok to nije omogućeno.

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting.
hr: Planer je onemogućen u vašoj instalaciji WordPressa putem postavke DISABLE_WP_CRON.

en: See the browser console log for more information.
hr: Više informacija potražite u zapisniku konzole preglednika.

en: If you proceed with the restoration then some of the restore options will be lost and you may get unexpected results.
hr: Ako nastavite s oporavljanjem, neke od opcija oporavka bit će izgubljene i mogli biste dobiti neočekivane rezultate.

en: This could mean that your .htaccess file has incorrect contents, is missing, or that your webserver is missing an equivalent mechanism.
hr: To bi moglo značiti da vaša .htaccess datoteka ima neispravan sadržaj, da je nema ili da vašem web-poslužitelju nedostaje odgovarajući mehanizam.

en: Attempts by the browser to access some pages have returned a "not found (404)" error.
hr: Pokušaji preglednika da pristupi nekim stranicama vratili su grešku "nije pronađeno (404)".

en: Continuing to connect to account.
hr: Nastavlja se povezivanje s računom.

en: No UpdraftCentral licences were available.
hr: Nisu bile dostupne licence za UpdraftCentral.

en: You may have a security module on your webserver blocking the restoration operation.
hr: Možda imate sigurnosni modul na svom web-poslužitelju koji blokira operaciju oporavka.

en: HTML was detected in the response.
hr: U odgovoru je otkriven HTML.

en: Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
hr: Nakon što klon završi s implementacijom, primit ćete poruku e-pošte.

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it.
hr: Klon je osiguran i njegovi podaci su mu poslani.

en: This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
hr: Ovo možda neće uspjeti ako imate komponente koje nisu kompatibilne s ranijim inačicama.

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version.
hr: Upozorenje: odabrali ste nižu inačicu od vaše trenutno instalirane inačice.

en: Adding site to UpdraftCentral Cloud.
hr: Dodavanje web-stranice u UpdraftCentral Cloud.

en: Key created.
hr: Ključ je stvoren.

en: Requesting UpdraftCentral Key.
hr: Zahtijevanje UpdraftCentral ključa.

en: Connected.
hr: Spojen.

en: It would be best to download the zip to your computer.
hr: Najbolje bi bilo da zip preuzmete na svoje računalo.

en: This could be caused by a timeout.
hr: To bi moglo biti uzrokovano istekom vremena.

en: Unable to download file.
hr: Nije moguće preuzeti datoteku.

en: Please check the following:
hr: Molimo provjerite sljedeće:

en: The file failed to upload.
hr: Prijenos datoteke nije uspio.

en: Please choose a valid UpdraftPlus export file.
hr: Odaberite valjanu izvoznu UpdraftPlus datoteku.

en: Error: The chosen file is corrupt.
hr: Greška: odabrana datoteka je oštećena.

en: Please select at least one, and then try again.
hr: Molimo odaberite barem jednu, a zatim pokušajte ponovno.

en: You did not select any components to restore.
hr: Niste odabrali ni jednu komponentu za oporavak.

en: Do not close your browser until it reports itself as having finished.
hr: Ne zatvarajte preglednik dok on sam ne javi da je završio.

en: The restore operation has begun.
hr: Operacija oporavljanja je započela.

en: Reducing your database size with WP-Optimize helps to maintain a fast, efficient, and user-friendly website.
hr: Smanjenje veličine vaše baze podataka pomoću WP-Optimizea pomaže u održavanju brze i učinkovite web-stranice prilagođene korisniku.

en: Follow this link to install the WP-Optimize plugin.
hr: Slijedite ovu poveznicu za instalaciju WP-Optimize dodatka.

en: Follow this link to activate the WP-Optimize plugin.
hr: Slijedite ovu poveznicu kako biste aktivirali WP-Optimize dodatak.

en: WP-Optimize is installed but currently inactive.
hr: WP-Optimize je instaliran, ali trenutno nije aktivan.

en: UpdraftPlus plugin slug:
hr: Slug dodatka UpdraftPlus:

en: Account holder's name
hr: Ime vlasnika računa

en: Your Dropbox App Secret
hr: Vaša tajna aplikacije Dropbox

en: Your Dropbox App Key
hr: Vaš ključ aplikacije Dropbox

en: 30 September
hr: 30. rujna

en: This database backup has the following non-core WordPress database tables excluded: %s
hr: Ova sigurnosna kopija baze podataka ima izuzete sljedeće tablice baze podataka WordPressa koje nisu dio jezgre: %s

en: Therefore, please reload the page.
hr: Stoga, molimo ponovno učitajte stranicu.

en: This is usually caused by your dashboard page having been open a long time, and the included security tokens having since expired.
hr: To je obično uzrokovano time što je vaša stranica na nadzornoj ploči dugo bila otvorena, a uvršteni sigurnosni tokeni u međuvremenu su istekli.

en: Sorry, you do not have enough privilege to execute the requested action.
hr: Nažalost, nemate dovoljno privilegija za izvršenje tražene radnje.

en: Database size
hr: Veličina baze podataka

en: Type
hr: Vrsta

en: Index size
hr: Veličina indeksa

en: Data size
hr: Veličina podataka

en: Records
hr: Zapisi

en: Table name
hr: Naziv tablice

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Clear
hr: Očisti

en: Total Size
hr: Ukupna veličina

en: Search for table
hr: Traži tablicu

note: translators: Deleted long text.
en: This content was deleted in order to anonymize it.
hr: Ovaj sadržaj je obrisan kako bi se učinio anonimnim.

note: translators: Deleted text.
en: [deleted]
hr: [obrisan]

en: Old folders successfully removed.
hr: Stare mape uspješno uklonjene.

en: Remove old folders
hr: Ukloni stare mape

en: Delete old folders
hr: Obriši stare mape

en: The expected file %s is missing from your UpdraftPlus installation.
hr: Očekivana datoteka %s nedostaje u vašoj instalaciji UpdraftPlusa.

en: Keeps your WordPress site up to date and bug free.
hr: Održava vašu WordPress web-stranicu ažurnom i bez grešaka.

en: Highly efficient way to manage, optimize, update and backup multiple websites from one place.
hr: Vrlo učinkovit način upravljanja, optimizacije, ažuriranja i sigurnosnog kopiranja više web-stranica s jednog mjesta.

en: A comprehensive and easy to use security plugin and site scanning service.
hr: Sveobuhvatan i jednostavan za korištenje sigurnosni dodatak i usluga skeniranja web-stranice.

en: (You are already authenticated).
hr: (Već ste provjerili autentičnost).

en: You are not authenticated with %s
hr: Niste provjerili autentičnost s %s

en: You are not authenticated with %s (whilst deleting)
hr: Niste provjerili autentičnost s %s (tijekom brisanja)

en: You are not authenticated with Dropbox
hr: Niste provjerili autentičnost s Dropboxom

en: For more detailed instructions, follow this link.
hr: Za detaljnije upute, slijedite ovu poveznicu.

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
hr: Stvorite Azure vjerodajnice u svojoj Azure konzoli za programere.

en: Future releases of UpdraftPlus will require a more recent PHP version to use these features; we recommend that you speak to your web hosting company about updating to version %s or higher.
hr: Buduća izdanja UpdraftPlusa zahtijevat će noviju inačicu PHP-a za korištenje ovih značajki; preporučujemo da razgovarate sa svojom web-hosting tvrtkom o ažuriranju na inačicu %s ili noviju.

en: Your site is running on PHP version %s and has feature(s) currently enabled (%s) which are deprecated upon this PHP version.
hr: Vaša web-stranica radi na PHP inačici %s i ima trenutno omogućene značajke (%s) koje su zastarjele u ovoj PHP inačici.

en: your web hosting account is full; please see: %s
hr: vaš web-hosting račun je pun; pogledajte: %s

en: The database backup has failed
hr: Sigurnosna kopija baze podataka nije uspjela

en: This file is not an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
hr: Ova datoteka nije UpdraftPlus backup arhiva (takve datoteke su .zip ili .gz datoteke koje imaju naziv kao što je: sigurnosna kopija_(vrijeme)_(naziv web-stranice)_(šifra)_(tip).(zip|gz)).

en: though part of the returned information was not as expected - whether this indicates a real problem cannot be determined
hr: iako dio vraćenih informacija nije bio prema očekivanjima - ne može se utvrditi ukazuje li to na stvarni problem

en: Deselect All
hr: Odznači sve

en: Authentication URI
hr: URI provjere autentičnosti

en: (including management of backups and updates)
hr: (uključujući upravljanje sigurnosnim kopijama i ažuriranjima)

en: (including management of WP-Optimize)
hr: (uključujući upravljanje WP-Optimizeom)

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites %s from a central dashboard.
hr: UpdraftCentral omogućuje kontrolu vaših WordPress web-stranica %s sa središnje nadzorne ploče.

en: A password protected post can not be set to sticky.
hr: Objava zaštićena lozinkom ne može se postaviti kao ljepljiva.

en: A sticky post can not be password protected.
hr: Ljepljiva objava ne može se zaštititi lozinkom.

en: A post can not be sticky and have a password.
hr: Objava ne može biti ljepljiva i imati lozinku.

en: To be able to backup the routines, you must be the user named as the routine DEFINER(s), have the SHOW_ROUTINE privilege (for MySQL 8.0.20+ users), have the SELECT privilege at the global level, or have the CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE, or EXECUTE privilege granted at a scope that includes the routines.
hr: Da biste mogli sigurnosno kopirati rutine, morate biti korisnik imenovan kao DEFINER(s) rutine, imati privilegij SHOW_ROUTINE (za korisnike MySQL 8.0.20+), imati privilegij SELECT na globalnoj razini ili imati privilegij CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE ili EXECUTE povlasticu dodijeljenu u opsegu koji obuhvaća rutine.

en: Your WordPress database user doesn't have sufficient privileges to read these stored routines.
hr: Vaš korisnik WordPress baze podataka nema dovoljno privilegija za čitanje ovih pohranjenih rutina.

en: Dumping routines:
hr: Dumping rutina:

[ctx: Uploader: Drop your backup files - or - Select Files]
en: or
hr: ili

en: Drop your backup files
hr: Ispustite svoje sigurnosne kopije datoteka

en: Your PHP version: %s.
hr: Vaša PHP inačica: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find any tables when scanning the database backup; it maybe corrupt.
hr: UpdraftPlus nije uspio pronaći nijednu tablicu pri skeniranju sigurnosne kopije baze podataka; možda je oštećena.

en: Database maximum packet size:
hr: Maksimalna veličina paketa baze podataka:

en: Further extensions to the request are required for the server to fulfil it.
hr: Potrebna su daljnja proširenja zahtjeva kako bi ga poslužitelj ispunio.

en: The server was acting as a gateway or proxy and did not receive a timely response from the upstream server.
hr: Poslužitelj je djelovao kao pristupnik ili proxy i nije primio pravovremeni odgovor od prethodnog poslužitelja.

en: The server was acting as a gateway or proxy and received an invalid response from the upstream server.
hr: Poslužitelj je djelovao kao pristupnik ili proxy i primio je nevaljan odgovor od prethodnog poslužitelja.

en: A generic error message, given when an unexpected condition was encountered and no more specific message is suitable.
hr: Generička poruka o grešci, koja se daje kada se naiđe na neočekivano stanje i nijedna konkretnija poruka nije prikladna.

en: The client should switch to a different protocol such as TLS/1.3, given in the Upgrade header field.
hr: Klijent bi se trebao prebaciti na drugi protokol kao što je TLS/1.3, naveden u polju zaglavlja nadogradnje.

en: Indicates that the server is unwilling to risk processing a request that might be replayed.
hr: Označava da poslužitelj ne želi riskirati obradu zahtjeva koji bi se mogao reproducirati.

en: The request failed because it depended on another request and that request failed (e.g., a PROPPATCH).
hr: Zahtjev neuspio jer je ovisio o drugom zahtjevu, a i taj zahtjev nije uspio (npr. PROPPATCH).

en: The resource that is being accessed is locked.
hr: Izvor kojemu se pristupa je zaključan.

en: The request was directed at a server that is not able to produce a response (for example because of connection reuse).
hr: Zahtjev je bio usmjeren na poslužitelj koji ne može dati odgovor (na primjer zbog ponovne upotrebe veze).

en: The server does not meet one of the preconditions that the requester put on the request header fields.
hr: Poslužitelj ne ispunjava jedan od preduvjeta koje je podnositelj zahtjeva stavio u polja zaglavlja zahtjeva.

en: The request did not specify the length of its content, which is required by the requested resource.
hr: U zahtjevu nije navedena duljina njegovog sadržaja, koja je obvezna za traženi izvor.

en: Indicates that the resource requested is no longer available and will not be available again.
hr: Označava da traženi izvor više nije dostupan i da više niti neće biti dostupan.

en: Indicates that the request could not be processed because of conflict in the current state of the resource, such as an edit conflict between multiple simultaneous updates.
hr: Označava da se zahtjev nije mogao obraditi zbog sukoba u trenutnom stanju izvora, kao što je sukob uređivanja između višestrukih istovremenih ažuriranja.

en: The requested resource is capable of generating only content not acceptable according to the Accept headers sent in the request.
hr: Traženi izvor može stvoriti samo sadržaj koji nije prihvatljiv prema zaglavljima za prihvaćanje poslanim u zahtjevu.

en: A request method is not supported for the requested resource; for example, a GET request on a form that requires data to be presented via POST, or a PUT request on a read-only resource.
hr: Način zahtjeva nije podržana za traženi izvor; na primjer, GET zahtjev na obrascu koji zahtijeva da se podaci prezentiraju putem POST-a ili PUT zahtjev na resursu samo za čitanje.

en: Authentication is required and has failed or has not yet been provided.
hr: Provjera autentičnosti je obvezna i nije uspjela ili još nije pružena.

en: The server cannot or will not process the request due to an apparent client error (e.g., malformed request syntax, size too large, invalid request message framing, or deceptive request routing).
hr: Poslužitelj ne može ili neće obraditi zahtjev zbog očite greške klijenta (npr. pogrešno oblikovana sintaksa zahtjeva, prevelika veličina, nevaljan okvir poruke zahtjeva ili varljivo usmjeravanje zahtjeva).

en: In this case, the request should be repeated with another URI; however, future requests should still use the original URI.
hr: U tom slučaju, zahtjev treba ponoviti s drugim URI-jem; međutim, budući zahtjevi bi i dalje trebali koristiti izvorni URI.

en: The requested resource is available only through a proxy, the address for which is provided in the response.
hr: Traženi izvor dostupan je samo putem proxyja, čija je adresa navedena u odgovoru.

en: Indicates that the resource has not been modified since the version specified by the request headers If-Modified-Since or If-None-Match.
hr: Označava da izvor nije izmijenjen od inačice navedene u zaglavljima zahtjeva If-Modified-Since ili If-None-Match.

en: Indicates multiple options for the resource from which the client may choose (via agent-driven content negotiation).
hr: Označava više opcija za izvor između kojih klijent može birati (putem pregovaranja o sadržaju koje vodi agent).

en: You have no local backups to send.
hr: Nemate lokalnih sigurnosnih kopija za slanje.

en: Backup:
hr: Sigurnosna kopija:

en: Theme
hr: Teme

en: Plugin
hr: Dodatak

en: back
hr: natrag

en: Searching for backups...
hr: Traženje sigurnosnih kopija...

en: Send a new backup
hr: Pošalji novu sigurnosnu kopiju

en: Send existing backup
hr: Pošalji postojeću sigurnosnu kopiju

en: Send a backup to another site
hr: Pošalji sigurnosnu kopiju na drugu web-stranicu

en: You can send an existing local backup to the remote site or create a new backup
hr: Možete poslati postojeću lokalnu sigurnosnu kopiju na udaljenu web-stranicu ili stvoriti novu sigurnosnu kopiju

en: Sign in with %s
hr: Prijavite se na %s

en: file %d of %d
hr: datoteka %d od %d

en: (after %ss)
hr: (nakon %ss)

en: next resumption: %d
hr: sljedeći nastavak: %d

en: Install debugging plugins:
hr: Instalirajte dodatke za otklanjanje grešaka:

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
hr: Neuspjelo: nismo razumjeli rezultat koji je vratila operacija %s.

en: search and replace
hr: traži i zamijeni

en: Failed: the %s operation was not able to start.
hr: Neuspjelo: operacija %s nije se mogla pokrenuti.

en: Old ABSPATH:
hr: Stari ABSPATH:

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
hr: "%s" nema primarni ključ, potrebna je ručna promjena u retku %s.

en: rows: %d
hr: redaka: %d

en: Search and replacing table:
hr: Traženje i zamjena tablice:

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
hr: Tema koju želite onemogućiti na svojoj mreži ili nije instalirana ili je nedavno uklonjena.

en: The theme you wish to enable on your network is either not installed or has been removed recently.
hr: Tema koju želite omogućiti na svojoj mreži ili nije instalirana ili je nedavno uklonjena.

en: The theme you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
hr: Tema koju želite aktivirati nije instalirana ili je nedavno uklonjena.

en: The plugin you wish to deactivate is currently not active or is already deactivated.
hr: Dodatak koji želite deaktivirati trenutno nije aktivan ili je već deaktiviran.

en: The plugin you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
hr: Dodatak koji želite aktivirati nije instaliran ili je nedavno uklonjen.

en: UpdraftPlus notice
hr: UpdraftPlus obavijest

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
hr: Molimo provjerite UpdraftPlus Premium.

en: For more reporting features, use the Premium version
hr: Za više mogućnosti izvješćivanja, koristite Premium inačicu

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium.
hr: UpdraftPlus Premium, s dodatnim mogućnostima, podržava WordPress Multisite.

en: For more options, use Premium
hr: Za više opcija, koristite Premium

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then %scheck out Premium%s
hr: Ako napravite sigurnosnu kopiju nekoliko web-stranica u isti Dropbox i želite ih organizirati u podmapama, tada %sprovjerite Premium%s

en: View log
hr: Prikaži zapisnik

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
hr: Zapisnik možete pregledati pritiskom na dugme 'Prikaži zapisnik'.

en: more info
hr: više informacija

en: Premium / Pro Support
hr: Premium / Pro podrška

en: When email storage method is enabled, and an email address is entered, also send the backup
hr: Kada je omogućen e-pošta način pohrane i unesena adresa e-pošte, također pošaljite sigurnosnu kopiju

en: already uploaded
hr: već preneseno

en: Anonymise personal data in your database backups.
hr: Anonimizirajte osobne podatke u svojim sigurnosnim kopijama baze podataka.

en: Anonymisation functions
hr: Funkcije anonimizacije

en: Failure: No endpoint details were given.
hr: Neuspjeh: nisu navedeni detalji o krajnjoj točki.

en: Exit full-screen
hr: Izađi iz prikaza preko cijelog zaslona

en: Full-screen
hr: Prikaz preko cijelog zaslona

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
hr: Broj opcija oporavka koje će se poslati premašuje konfigurirani maksimum u vašoj PHP konfiguraciji (max_input_vars).

en: Virtual-host style
hr: Stil virtualnog hosta

en: Path style
hr: Stil putanje

en: (Read more)
hr: (Pročitaj više)

en: Read more about bucket access style
hr: Pročitajte više o stilu pristupa spremniku

en: Bucket access style
hr: Stil pristupa spremniku

en: Security check.
hr: Sigurnosna provjera.

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
hr: izvedena su dva neuspjela pokušaja uvrštavanja i sada će biti izostavljena iz sigurnosne kopije

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
hr: u tijeku je drugi pokušaj (u slučaju daljnjeg neuspjeha bit će preskočen)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
hr: (znak zvjezdice odgovara nuli ili više znakova)

en: Please enter part of the file name
hr: Molimo unesite dio naziva datoteke

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
hr: Odaberite mapu u kojoj se nalaze datoteke/direktoriji koje želite izuzeti

en: UpdraftClone image:
hr: UpdraftClone slika:

en: Add exclusion rule
hr: Dodaj pravilo izuzimanja

en: at the end of their names
hr: na kraju njihovih naziva

en: anywhere in their names
hr: bilo gdje u njihovim nazivima

en: at the beginning of their names
hr: na početku njihovih naziva

en: these characters
hr: ove znakove

en: All files/directories containing
hr: Sve datoteke/direktorije koji sadrže

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
hr: Odaberite mapu u kojoj se nalaze datoteke ili poddirektorije koje želite izuzeti

en: All files/directories containing the given characters in their names
hr: Sve datoteke/direktorije koji sadrže zadane znakove u svojim nazivima

en: Files/Directories containing the given characters in their names
hr: Datoteke/direktorije koji sadrže zadane znakove u svojim nazivima

en: Never
hr: Nikad

en: Maybe later
hr: Možda kasnije

en: Ok, you deserve it
hr: U redu, zaslužili ste

en: Team Updraft
hr: Updraft tim

en: Thank you so much!
hr: Hvala vam puno!

en: here
hr: ovdje

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
hr: Sljedeća udaljena pohrana (%s) samo je djelomično konfigurirana, ako imate problema, možete je pokušati ručno autorizirati na stranici postavki UpdraftPlusa.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
hr: Sljedeća udaljena pohrana (%s) samo je djelomično konfigurirana, ručna autorizacija nije podržana s ovom udaljenom pohranom, pokušajte ponovno, a ako se problem nastavi, kontaktirajte podršku.

en: Complete manual authentication
hr: Dovršite ručnu provjeru autentičnosti

en: %s authentication code:
hr: %s kod provjere autentičnosti:

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
hr: Da biste dovršili ručnu provjeru autentičnosti, na narančastom zaslonu za provjeru autentičnosti UpdraftPlusa odaberite poveznicu "Imam problema s provjerom autentičnosti?", a zatim kopirajte i ovdje zalijepite kod.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
hr: Ako imate problema s autentifikacijom s %s, ovdje se možete ručno autorizirati.

en: %s authentication:
hr: %s provjera autentičnosti:

en: Missing instance id:
hr: Nedostaje ID instance:

en: Missing authentication data:
hr: Nedostaju podaci za provjeru autentičnosti:

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
hr: Ručna provjera autentičnosti nije dostupna za ovaj način udaljene pohrane

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
hr: To može spriječiti nastavak postupka oporavljanja.

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
hr: Upozorenje: ako još uvijek možete pročitati ove riječi nakon što stranica završi s učitavanjem, onda na web-stranici postoji problem s JavaScriptom ili jQueryjem.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
hr: Stoga zahvaćene tablice na trenutnoj web-stranici koje već postoje neće biti zamijenjene prema zadanim postavkama, kako bi se izbjeglo njihovo oštećenje (to možete pregledati na popisu tablica u nastavku).

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
hr: Stoga se savjetuje da napravite svježu sigurnosnu kopiju na izvornoj web-stranici, koristeći noviju inačicu.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
hr: Ova je sigurnosna kopija stvorena prethodnom inačicom UpdraftPlusa (%s) koja nije ispravno sigurnosno kopirala tablice sa složenim primarnim ključevima (kao što je tablica term_relationships, koja bilježi oznake i atribute proizvoda).

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
hr: Ili, ako su u udaljenoj pohrani, možete povezati tu udaljenu pohranu (na kartici "Postavke"), spremiti svoje postavke i koristiti poveznicu "Ponovno skeniranje udaljene pohrane".

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
hr: Ako imate postojeću sigurnosnu kopiju koju želite prenijeti i oporaviti iz nje, upotrijebite gornju poveznicu "Prenesi datoteke sigurnosne kopije".

en: is not
hr: nije

en: is
hr: je

en: Day of the month
hr: Dan u mjesecu

en: Day of the week
hr: Dan u tjednu

en: if all of the following conditions are matched:
hr: ako su ispunjeni svi sljedeći uvjeti:

en: if any of the following conditions are matched:
hr: ako se podudara bilo koji od sljedećih uvjeta:

en: on every backup
hr: pri svakom sigurnosnom kopiranju

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
hr: Ova je sigurnosna kopija web-stranice s praznim prefiksom tablice, koju WordPress službeno ne podržava; rezultati mogu biti nepouzdani.

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
hr: Poveznica za preuzimanje ne radi ili datoteka sigurnosne kopije više nije dostupna

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
hr: Poveznica za preuzimanje je prekinuta, možda ste kliknuli na poveznicu iz nepouzdanog izvora

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
hr: Zbog ograničenja, neke postavke mogu se automatski prilagoditi, onemogućiti ili biti nedostupne.

en: Your website is hosted with %s (%s).
hr: Vašu web-stranicu hosta %s (%s).

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
hr: Vaš pružatelj usluga hostinga dopušta vam samo jednu inkrementalnu sigurnosnu kopiju dnevno.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
hr: Vaš pružatelj usluga hostinga dopušta vam samo jednu sigurnosnu kopiju mjesečno.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
hr: Dosegli ste mjesečno ograničenje broja sigurnosnih kopija koje možete izraditi u ovom trenutku.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
hr: Obratite se svojoj tvrtki za pružanje usluga hostinga (%s) ako vam je potrebna dodatna podrška.

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
hr:  Vaš pružatelj usluga hostinga dopušta vam samo jednu inkrementalnu sigurnosnu kopiju dnevno.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
hr: Dosegli ste dnevno ograničenje broja inkrementalnih sigurnosnih kopija koje možete izraditi u ovom trenutku.

en: Current SQL mode:
hr: Trenutačni SQL način:

en: Failed to backup database table:
hr: Neuspjelo sigurnosno kopiranje tablice baze podataka:

en: Failed to open directory for reading:
hr: Neuspjelo otvaranje direktorija za čitanje:

en: Your email backup and a report will be sent to
hr: Vaša sigurnosna kopija e-pošte i izvješće bit će poslani na

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
hr: Upozorenje: nemate preostalih tokena za kloniranje i nemate pretplate ili pretplatu koja će se obnoviti prije datuma isteka kloniranja.

en: Restoring stored routine: %s
hr: Oporavljanje pohranjene rutine: %s

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
hr: Upozorenje: ako nastavite, dodat ćete sve sigurnosne kopije pohranjene u konfiguriranom direktoriju udaljene pohrane (bez obzira na kojoj su web-stranici stvorene).

en: The UpdraftPlus Plugin Collection Sale
hr: Rasprodaja zbirke dodataka UpdraftPlus

en: Include all tables not listed below
hr: Uvrsti sve tablice koje nisu dolje navedene

en: UpdraftPlus on %s
hr: UpdraftPlus na %s

en: The list of existing sites has been removed
hr: Popis postojećih web-stranica je uklonjen

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
hr: Došlo je do greške pri pokušaju uklanjanja popisa postojećih web-stranica.

en: Clear list of existing sites
hr: Uklanjanje popisa postojećih web-stranica

en: Add a site
hr: Dodaj novu web-stranicu

en: The following remote storage options are configured.
hr: Konfigurirane su sljedeće opcije udaljene pohrane.

en: No remote storage locations with valid options found.
hr: Nije pronađena nijedna udaljena pohrana s valjanim opcijama.

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
hr: Odabrali ste poslati ovu sigurnosnu kopiju na udaljenu pohranu, ali nije odabrana udaljena pohrana

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
hr: Preskakanje tablice %s: korisnik je odabrao ne oporaviti ovu tablicu

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
hr: Došlo je do greške pri pokušaju postavljanja nove vrijednosti MySQL globalne log_bin_trust_function_creators varijable %s

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
hr: Došlo je do greške pri pokušaju dohvaćanja MySQL globalne log_bin_trust_function_creators varijable %s

en: Please check the error log for more details
hr: Za više detalja provjerite zapisnik o greškama

en: Missing pages:
hr: Stranice koje nedostaju:

en: Existing backups
hr: Postojeće sigurnosne kopije

note: translators: 1: Last database error, 2: Last executed SQL query.
en: An error occurred while attempting to retrieve the routine SQL/DDL statement (%1$s %2$s)
hr: Došlo je do greške pri pokušaju dohvaćanja rutinske SQL/DDL izjave (%1$s %2$s)

note: translators: 1: Last database error, 2: Additional error details.
en: An error occurred while attempting to retrieve routine status (%1$s %2$s)
hr: Došlo je do greške pri pokušaju dohvaćanja statusa rutine (%1$s %2$s)

note: translators: 1: Last database error, 2: SQL create function statement.
en: An error occurred while attempting to check the support of stored routines creation (%1$s %2$s)
hr: Došlo je do greške pri pokušaju provjere podrške za stvaranje pohranjenih rutina (%1$s %2$s)

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
hr: Ako ne želite oporaviti sve svoje tablice baze podataka, ovdje odaberite neke koje želite izuzeti.

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc are compatible with the new %s version.
hr: Trebali biste nastaviti samo ako ste provjerili i uvjereni ste (ili spremni riskirati) da su vaši dodaci/teme/itd. kompatibilni s novom %s inačicom.

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
hr: Ovo je starije od poslužitelja na koji sada oporavljate (inačica %s).

en: Under Maintenance
hr: Održavanje u tijeku

en: Show all backups...
hr: Prikaži sve sigurnosne kopije...

en: Show more backups...
hr: Prikaži više sigurnosnih kopija...

en: Expected parameter(s) missing.
hr: Nedostaju očekivani parametri.

en: Default template
hr: Zadani predložak

en: %d token | %d tokens
hr[0]: %d token
hr[1]: %d tokena
hr[2]: %d tokena

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
hr: Veza baze podataka je zatvorena i ne može se ponovno otvoriti.

en: Clone package
hr: Kloniraj paket

en: Unattached
hr: Nepripojeno

en: Selected media has been deleted successfully.
hr: Odabrani mediji uspješno su obrisani.

en: Failed to delete selected media.
hr: Nije uspjelo brisanje odabranih medija.

en: Media has been detached from post.
hr: Mediji su odvojeni od objave.

en: Failed to detach media.
hr: Odvajanje medija nije uspjelo.

en: Media has been attached to post.
hr: Mediji su priloženi objavi.

en: Failed to attach media.
hr: Prilaganje medija nije uspjelo.

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
hr: Koristite ctrl / cmd + pritisnite za odabir nekoliko stavki ili ctrl / cmd + shift + pritisnite za odabir svih između

en: %s from now
hr: %s od sada

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
hr: Niste odabrali putanju oporavka za odabrane sigurnosne kopije

en: Follow this link for help
hr: Slijedite ovu poveznicu za pomoć

en: Connect to your %s
hr: Povežite se sa svojim %s

en: Please enter your %s password
hr: Molimo unesite svoju %s lozinku

en: Please enter your %s email address
hr: Molimo unesite svoju %s adresu e-pošte

en: Back to other %s options
hr: Natrag na druge %s opcije

en: Start %s Subscription
hr: Započni %s pretplatu

en: Start %s Trial
hr: Započni probu %s

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
hr: Započni pretplatu na %s UpdraftVault

en: Read more about %s here.
hr: Pročitajte više o %s ovdje.

en: Connect to your %s account
hr: Povežite se sa svojim %s računom

en: Goes to teamupdraft.com checkout page
hr: Ide na teamupdraft.com stranicu za naplatu

note: translators: %s: UpdraftPlus product name
en: Get %s here
hr: Preuzmite %s ovdje

en: Deselect all backups
hr: Odznači sve sigurnosne kopije

en: Select all backups
hr: Odaberi sve sigurnosne kopije

en: Delete selected backups
hr: Obriši odabrane sigurnosne kopije

en: Retain this many scheduled database backups
hr: Zadrži ovoliko tempiranih sigurnosnih kopija baze podataka

en: Retain this many scheduled file backups
hr: Zadrži ovoliko tempiranih sigurnosnih kopija datoteka

note: translators: %s: Backup entity
en: Add an exclusion rule for %s
hr: Dodaj pravilo izuzimanja za %s

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
hr: Preskakanje tablice %s: već oporavljeno u prethodnom izvođenju; sljedeća tablica za oporavak: %s

en: Could not delete old path.
hr: Nije moguće obrisati staru putanju.

en: Activity log
hr: Zapisnik aktivnosti

en: Cleaning
hr: Čišćenje

en: Verifying
hr: Provjera

en: Restoration progress:
hr: Napredak oporavka:

en: Restore error:
hr: Greška oporavka:

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
hr: Pokušaji preglednika da kontaktira web-stranicu nisu uspjeli.

en: Preparing backup files
hr: Priprema datoteka sigurnosne kopije

en: Downloading backup files if needed
hr: Preuzimanje datoteka sigurnosne kopije ako je potrebno

en: Begun
hr: Počelo

en: Finished
hr: Završeno

en: Restoring %s1 files out of %s2
hr: Oporavljanje %s1 datoteka od %s2

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
hr: nema nedavne aktivnosti; ponudit će nastavak nakon: %d sekundi

en: last activity: %d seconds ago
hr: posljednja aktivnost: prije %d sekundi

en: Component selection
hr: Odabir komponenti

en: Choose the components to restore:
hr: Odaberite komponente za oporavak:

en: UpdraftPlus Restoration
hr: UpdraftPlus oporavljanje

en: Unable to connect to the filesystem
hr: Nije moguće spojiti se na datotečni sustav

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
hr: Pronađena su i zamijenjena postojeća ograničenja vanjskog ključa tablice jer se promijenio prefiks tablice.

en: An empty WordPress install
hr: Prazna WordPress instalacija

en: credentials
hr: vjerodajnice

en: This current site
hr: Ova trenutna web-stranica

en: Clone:
hr: Kloniraj:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
hr: (%d arhiv(a) u grupi, ukupno %s).

en: Try it - 1 month for $1!
hr: Isprobajte - 1 mjesec za 1$!

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
hr: U suprotnom, možete isprobati UpdraftVault 1 mjesec za samo 1$!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
hr: Ako imate važeću Premium licencu, dobit ćete 1 GB uključenog prostora za pohranu.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
hr: Isprobajte UpdraftVault 1 mjesec za samo 1$!

note: translators: %s: site URL with trailing slash
en: Clone of %s
hr: Klon od %s

en: Dismiss notice
hr: Odbaci obavijest

en: dismiss notice
hr: odbaci obavijest

en: go here to learn more
hr: idite ovdje da biste saznali više

en: More great plugins by the Updraft Team
hr: Više izvrsnih dodataka od Updraft tima

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
hr: Možete testirati nadogradnju svoje web-stranice na trenutnoj kopiji koristeći UpdraftClone kredite

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
hr: Možete testirati rad svoje web-stranice na drugoj PHP (ili WordPressu) inačicu koristeći UpdraftClone kredite.

en: Start Subscription
hr: Započni pretplatu

en: Start Trial
hr: Započni probu

en: %s month %s trial
hr: %s mjesec %s probnog razdoblja

en: with the option of
hr: s opcijom

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
hr: Direktorij ne postoji i pokušaj njegovog stvaranja nije uspio

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
hr: Zatražili ste spremanje na udaljenu pohranu (%s), ali bez unosa postavki za tu pohranu.

en: Learn more about UpdraftCentral
hr: Saznajte više o UpdraftCentralu

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
hr: Dodajte ovu web-stranicu u UpdraftCentral (daljinsko, centralizirano upravljanje) - besplatno za do 5 web-stranica.

en: Verifying one-time password...
hr: Provjera jednokratne lozinke...

en: Login successful; reloading information.
hr: Prijava uspješna; ponovno učitavanje informacija.

en: Error: Failed to initialise
hr: Greška: neuspjelo pokretanje

en: Already got space?
hr: Već imate prostora?

en: Need to get space?
hr: Trebate dobiti prostora?

en: error - failed to upload file
hr: greška - neuspio prijenos datoteke

en: error - failed to re-assemble chunks
hr: greška - neuspjelo ponovno sastavljanje dijelova

en: Error: Failed to upload
hr: Greška: prijenos neuspio

en: error - failed to create and access the container
hr: greška - neuspjelo stvaranje i pristup kontejneru

en: authentication failed
hr: provjera autentičnosti neuspjela

en: Error: Failed to open local file
hr: Greška: neuspjelo otvaranje lokalne datoteke

en: upload failed
hr: prijenos neuspio

en: login failure
hr: neuspješna prijava

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
hr: Što je veća vrijednost, potrebno je više resursa poslužitelja za stvaranje arhive.

en: Incomplete
hr: Nepotpuno

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
hr: Sigurnosno kopiranje prekinuto zbog ponovnog neuspjeha u napredovanju.

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
hr: Omogućuje vam samo sigurnosno kopiranje promjena u vašim datotekama (kao što je nova slika) koje su napravljene na vašoj web-stranici od zadnjega sigurnosnog kopiranje.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
hr: Slijedite ovu poveznicu do uputa za instalaciju (osobito korak 1).

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
hr: Uspješno ste kupili UpdraftPremium.

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
hr: Vaša WordPress instalacija ima stare direktorije iz stanja prije oporavka/selidbe (tehnička informacija: imaju dodatak -old).

en: Unzip progress: %d out of %d files
hr: Napredak raspakiravanja zipa: %d od %d datoteka

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to.
hr: Nije pronađena odgovarajuća grupa sigurnosnih kopija (koja već sadrži potpunu sigurnosnu kopiju svih traženih tipova komponenti datoteka) za dodavanje inkrementa.

en: File backup options
hr: Opcije sigurnosne kopije datoteke

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
hr: Ova grupa sigurnosnih kopija sadrži inkrementalne sigurnosne kopije vaših datoteka; odaberite vrijeme na koje želite oporaviti svoje datoteke

en: Could not copy file.
hr: Nije moguće kopirati datoteku.

en: Could not extract file from archive.
hr: Nije moguće izdvojiti datoteku iz arhive.

en: Could not create directory.
hr: Nije moguće stvoriti direktorij.

en: Could not retrieve file from archive.
hr: Nije moguće dohvatiti datoteku iz arhive.

en: Incompatible Archive.
hr: Nekompatibilna arhiva.

en: Could not access filesystem.
hr: Nije moguće pristupiti datotečnom sustavu.

en: Incremental backups
hr: Inkrementalne sigurnosne kopije

en: Perform a backup
hr: Izvrši sigurnosno kopiranje

en: Add changed files (incremental backup) ...
hr: Dodaj promijenjene datoteke (inkrementalna sigurnosna kopija) ...

en: Find out more about incremental backups here.
hr: Saznajte više o inkrementalnim sigurnosnim kopijama ovdje.

note: translators: %s: "UpdraftPlus Premiums" as the product name that has incremental backups feature
en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
hr: Inkrementalne sigurnosne kopije značajka su %s (nadogradite slijedeći ovu poveznicu).

en: Take an incremental backup
hr: Napravi inkrementalnu sigurnosnu kopiju

en: Take a new backup
hr: Napravi novu sigurnosnu kopiju

en: Restore files from
hr: Oporavi datoteke iz

en: Clone region:
hr: Kloniraj regiju:

en: Read more about Easy Updates Manager
hr: Pročitajte više o Easy Updates Manageru

en: You can find out more about UpdraftClone keys here.
hr: Ovdje možete saznati više o UpdraftClone ključevima.

en: Or, use an UpdraftClone key
hr: Ili upotrijebite UpdraftClone ključ

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
hr: Zatražite od WordPressa da automatski ažurira UpdraftPlus kada pronađe dostupno ažuriranje.

en: Automatic updates
hr: Automatska ažuriranja

en: Confirm change
hr: Potvrdite promjenu

en: Edit
hr: Uredi

en: Add an exclusion rule
hr: Dodajte pravilo izuzimanja

en: Type a file prefix
hr: Upišite prefiks datoteke

en: All files beginning with these characters
hr: Sve datoteke koje počinju ovim znakovima

en: Type an extension like zip
hr: Upišite ekstenziju kao što je zip

en: Select a file/folder which you would like to exclude
hr: Odaberite datoteku/mapu koju želite izuzeti

en: All files beginning with given characters
hr: Sve datoteke koje počinju navedenim znakovima

en: All files with this extension
hr: Sve datoteke s ovom ekstenzijom

en: File/directory
hr: Datoteka/direktorij

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
hr: Odaberite način izuzimanja datoteka ili direktorija iz sigurnosne kopije

en: Exclude files/directories
hr: Izuzmi datoteke/direktorije

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
hr: Pronađen SET NAMES %s, ali mijenja se u %s kako je sugerirao WPDB::determine_charset().

en: Your database user does not have permission to drop tables
hr: Vaš korisnik baze podataka nema dopuštenje za ispuštanje tablica

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
hr: Da biste pročitali ČPP/dokumentaciju o UpdraftClone, idite ovdje.

en: your UpdraftPlus.com account
hr: vaš UpdraftPlus.com račun

en: You can check the progress here or in %s
hr: Napredak možete provjeriti ovdje ili u %s

en: Your UpdraftClone is still setting up.
hr: Vaš UpdraftClone još uvijek se postavlja.

en: %s archives remain
hr: Preostalo je %s arhiva

en: The site data has all been received, and its import has begun.
hr: Podaci o web-stranici su primljeni i njihov uvoz je započeo.

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
hr: WordPress je instaliran; sada čekamo da se pošalju podaci o web-stranici.

en: Clone ready
hr: Klon spreman

en: Site data has been deployed
hr: Podaci o web-stranici su raspoređeni

en: Deploying site data
hr: Raspoređivanje podataka web-stranice

en: Site data received
hr: Primljeni su podaci web-stranice

en: Receiving site data
hr: Primanje podataka web-stranice

en: WordPress installed
hr: WordPress instaliran

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
hr: Vaš klon je pokrenut, informacije o mreži još nisu dostupne, ali bit će prikazane ovdje i na vašem updraftplus.com računu kada budu spremne.

en: Exclude these from
hr: Izuzmi ih iz

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
hr: Zatražite od WordPressa da automatski ažurira UpdraftPlus kada ažuriranje bude dostupno

en: UpdraftClone key is required.
hr: Obvezan je ključ UpdraftClone.

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
hr: Pravilo izuzimanja koje pokušavate dodati već postoji

en: Please enter a valid file name prefix
hr: Unesite važeći prefiks naziva datoteke

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
hr: Unesite znakove kojima počinje naziv datoteke koju želite izuzeti

en: Please enter a valid file extension
hr: Molimo unesite važeću ekstenziju datoteke

en: Please enter a file extension, like zip
hr: Molimo unesite ekstenziju datoteke, kao što je zip

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
hr: Odaberite datoteku/mapu koju želite izuzeti

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti ovo pravilo izuzeća?

en: The preparation of the clone data has been aborted.
hr: Priprema podataka klona je prekinuta.

en: log results to console
hr: zapisnik rezultata u konzolu

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
hr: Prihvaćam UpdraftClone uvjete i odredbe

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
hr: Za izradu privremenog klona potreban vam je kredit na vašem računu.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
hr: Ako želite, testirajte nadogradnju na drugu PHP ili WP inačicu.

en: Flexible
hr: Fleksibilan

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
hr: Potroši se točno onoliko vremena koliko je potrebno za izradu sigurnosne kopije i njezino slanje.

en: Fast
hr: Brz

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
hr: Jedan VPS (virtualni privatni poslužitelj) po klonu, ne dijeli se ni s kim.

en: Secure
hr: Osiguraj

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
hr: Radi na kapacitetu vodećeg pružatelja usluga računalstva u oblaku.

en: Reliable
hr: Pouzdan

en: Easy
hr: Jednostavan

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
hr: UpdraftClone tokene možete kupiti u našoj trgovini, ovdje.

en: Read FAQs here.
hr: Ovdje pročitajte ČPP.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
hr: Stvori privremeni klon na našim poslužiteljima (UpdraftClone)

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
hr: Preseli (stvori kopiju web-stranice na svom hostingu)

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Reset tour
hr: Ponovno postavljanje obilaska

en: Press this button to take a tour of the plugin.
hr: Pritisnite ovo dugme za obilazak dodatka.

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
hr: neuspio prijenos datoteke na %s (pogledajte datoteku zapisnika za više)

en: error: %s (see log file for more)
hr: greška: %s (pogledajte datoteku zapisnika za više)

en: Closing 1st October 2018
hr: Zatvaranje 1. listopada 2018.

en: Take Tour
hr: Krenite u obilazak

en: Log in here to enable all the features you have access to.
hr: Prijavite se ovdje kako biste omogućili sve značajke kojima imate pristup.

en: Connect to updraftplus.com
hr: Spojite se na updraftplus.com

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
hr: Da biste započeli s UpdraftVaultom, odaberite jednu od opcija ispod:

en: Finish
hr: Gotovo

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
hr: UpdraftPlus Premium ima puno više uzbudljivih mogućnosti!

en: UpdraftPlus Premium and addons
hr: UpdraftPlus Premium i dodaci

en: Thank you for taking the tour.
hr: Hvala vam na obilasku.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
hr: Imate li još WordPress web-stranica koje želite sigurnosno kopirati? Ako da, možete uštedjeti sate kontrolirajući sve svoje sigurnosne kopije s jednog mjesta, iz UpdraftCentrala.

en: Control all your backups in one place
hr: Kontrolirajte sve svoje sigurnosne kopije s jednog mjesta

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
hr: Čestitamo, vaše postavke su uspješno spremljene.

en: Press here to save your settings.
hr: Pritisnite ovdje da biste spremili svoje postavke.

en: Save
hr: Spremi

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
hr: Ovdje pregledajte ostale postavke i napravite promjene koje želite.

en: More settings
hr: Više postavki

en: Find out more here.
hr: Ovdje saznajte više.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
hr: UpdraftVault je naša udaljena pohrana koja besprijekorno radi s UpdraftPlusom.

en: Try UpdraftVault!
hr: Isprobajte UpdraftVault!

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
hr: Odaberite raspored po kojem želite da se vaše sigurnosne kopije izvode.

en: Choose your backup schedule
hr: Odaberite raspored sigurnosnog kopiranja

en: Congratulations! Your first backup is running.
hr: Čestitke! Vaše prvo sigurnosno kopiranje se izvodi.

en: Go to settings
hr: Idite na postavke

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
hr: Ali da biste izbjegli prijetnje cijelom poslužitelju, redovito sigurnosno kopirajte na udaljenu pohranu u oblaku u %s postavkama %s

en: Press here to run a manual backup.
hr: Pritisnite ovdje za pokretanje ručnoga sigurnosnog kopiranja.

en: Creating your first backup
hr: Izrada vaše prve sigurnosne kopije

en: Select what you want to backup
hr: Odaberite što želite sigurnosno kopirati

en: Manual backup options
hr: Opcije ručnoga sigurnosnog kopiranja

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
hr: Da biste napravili jednostavnu sigurnosnu kopiju na svom poslužitelju, pritisnite ovo dugme. Ili za postavljanje redovitih sigurnosnih kopija i udaljene pohrane, idite na %s postavke %s

en: Your first backup
hr: Vaša prva sigurnosna kopija

en: Press here to start!
hr: Pritisnite ovdje za početak!

en: the world’s most trusted backup plugin!
hr: najpouzdaniji dodatak za sigurnosno kopiranje na svijetu!

en: Welcome to UpdraftPlus
hr: Dobro došli na UpdraftPlus

en: UpdraftPlus settings
hr: UpdraftPlus postavke

en: End tour
hr: Završi obilazak

en: Skip this step
hr: Preskoči ovaj korak

en: Back
hr: Natrag

en: Manage your clones
hr: Upravljajte svojim klonovima

en: Your clone will renew on:
hr: Vaš će se klon obnoviti:

en: Unable to get renew date
hr: Nije moguće dobiti datum obnove

en: Dashboard:
hr: Nadzorna ploča:

en: Front page:
hr: Početna stranica:

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
hr: Vaš klon je pokrenut i bit će dostupan na sljedećim URL-ovima kada bude spreman.

en: manage
hr: upravljaj

en: Current clones
hr: Trenutačni klonovi

en: You can buy more temporary clone tokens here.
hr: Ovdje možete kupiti više privremenih tokena klona.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
hr: Vaš će klon sada primijeniti te podatke za ponovno stvaranje vaše web-stranice.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
hr: Zabranite ne-administratorima prijavu na WordPress na vašem klonu

en: The backup was aborted
hr: Sigurnosno kopiranje je prekinuto

en: WooCommerce plugins
hr: WooCommerce dodaci

en: Premium / Find out more
hr: Premium / Saznajte više

en: Other great plugins
hr: Ostali izvrsni dodaci

note: translators: %s: Remote storage name
en: Remote storage: %s
hr: Udaljena pohrana: %s

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
hr: Neuspjeh: nismo uspjeli smjestiti datoteku u taj direktorij - provjerite svoje vjerodajnice.

en: Failed to download
hr: Preuzimanje neuspjelo

en: Failed to download %s
hr: Neuspjelo preuzimanje %s

en: This storage method does not allow downloading
hr: Ovaj način pohrane ne dopušta preuzimanje

en: failed to list files
hr: neuspio popis datoteka

en: Failed to upload %s
hr: Neuspio prijenos %s

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
hr: Podatke o privremenom klonu možete pronaći na svom updraftplus.com računu ovdje.

en: Choose a default for each table
hr: Odaberite zadano za svaku tablicu

en: Sending files to remote site
hr: Slanje datoteka na udaljenu web-stranicu

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
hr: Poslužitelj za kloniranje se priprema i pokreće (to može potrajati nekoliko minuta)

en: Backup / Restore
hr: Sigurnosno kopiranje / Oporavak

en: Backup
hr: Sigurnosna kopija

en: More information here.
hr: Više informacija ovdje.

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
hr: Tražena kodna tablica/stranica (%s) nije prisutna - mijenja se u %s.

en: Allow only administrators to log in
hr: Dopusti prijavu samo administratorima

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
hr: Možete zabraniti prijavu ne-administratorima na ovu kloniranu web-stranicu označavanjem potvrdnog okvira ispod

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
hr: UpdraftPlus privremeni klon korisničkih postavki za prijavu:

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
hr: Dobro došli u svoj UpdraftClone (privremeni klon)

en: Refresh connection
hr: Osvježi vezu

en: Existing keys
hr: Postojeći ključevi

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
hr: Još nisu stvoreni ključevi koji bi udaljenim web-stranicama omogućili slanje sigurnosnih kopija podataka.

en: No receiving sites have yet been added.
hr: Još nije dodana nijedna prijemna web-stranica.

en: It is for sending backups to the following site:
hr: Služi za slanje sigurnosnih kopija na sljedeću web-stranicu:

en: The key was successfully added.
hr: Ključ je uspješno dodan.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
hr: Uneseni ključ ne pripada udaljenoj web-stranici (pripada ovoj).

en: The entered key was corrupt - please try again.
hr: Uneseni ključ je oštećen - pokušajte ponovno.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
hr: Uneseni ključ bio je pogrešne duljine - pokušajte ponovno.

en: key
hr: ključ

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
hr: Sada morate kopirati i zalijepiti ovaj ključ na web-stranicu koja šalje - ne može se ponovno prikazati.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
hr: Ključ s ovim nazivom već postoji; morate koristiti jedinstveni naziv.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
hr: Također pošaljite ovu sigurnosnu kopiju na aktivna udaljena mjesta pohrane

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
hr: Za dulju pomoć, uključujući snimke zaslona, slijedite ovu poveznicu.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
hr: Ako vam izravno slanje s web-stranice na web-stranicu ne funkcionira, postoje tri druga načina - umjesto toga pokušajte s jednim od ovih.

en: site not found
hr: web-stranica nije pronađena

en: Backup data will be sent to:
hr: Sigurnosna kopija podataka bit će poslana na:

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
hr: Stvaranje vaših podataka za stvaranje klona sada bi trebalo započeti.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
hr: Dopustite samo ručno brisanje ove sigurnosne kopije (tj. zadržite je čak i ako su dosegnuta ograničenja zadržavanja).

en: Migrate / Clone
hr: Preseli / Kloniraj

en: Every hour
hr: Svakog sata

en: Processing
hr: Obrada

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
hr: Povežite se s UpdraftCentral Cloudom

en: Login or register with this email address
hr: Prijavite se ili se registrirajte s ovom adresom e-pošte

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
hr: Ako ne, odaberite svoje podatke i novi račun će biti registriran.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
hr: Ako već imate updraftplus.com račun, unesite detalje u nastavku.

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at teamupdraft.com.
hr: Dodajte ovu web-stranicu na svoju UpdraftCentral Cloud nadzornu ploču na teamupdraft.com.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
hr: Prijavite se ili se registrirajte za UpdraftCentral Cloud

en: Go here to connect it.
hr: Idite ovamo da biste se povezali.

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
hr: Ili ako više volite samostalno hostati, ovdje možete nabaviti inačicu s vlastitim hostingom.

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
hr: Povežite ovu web-stranicu s UpdraftCentral Cloudom

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
hr: Sigurnosno kopirajte, ažurirajte i upravljajte svim svojim WordPress web-stranicama s jedne nadzorne ploče

en: this privacy policy
hr: ovu politiku privatnosti

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
hr: Molimo pročitajte %s za korištenje naše aplikacije za autorizaciju %s (nikakvi vaši podaci sigurnosne kopije nam se ne šalju).

note: translators: %s: The name of the missing encryption module.
en: Without it, encryption will be a lot slower.
hr: Bez njega će šifriranje biti puno sporije.

note: translators: %s: The name of the missing encryption module.
en: Your web-server does not have the %s module installed.
hr: Vaš web-poslužitelj nema instaliran modul %s.

en: Create clone
hr: Stvori klon

en: Available temporary clone tokens:
hr: Dostupni privremeni tokeni klona:

en: (current version)
hr: (trenutna inačica)

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
hr[0]: Datoteka %s ima "oznaku reda bajtova" (BOM) na svom početku.
hr[1]: Datoteke %s imaju "oznaku reda bajtova" (BOM) na svom početku.
hr[2]: Datoteke %s imaju "oznaku reda bajtova" (BOM) na svom početku.

en: press here
hr: pritisnite ovdje

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
hr: Jednokratna lozinka (provjerite svoju OTP aplikaciju da biste dobili ovu lozinku)

en: Forgotten your details?
hr: Zaboravili ste svoje detalje?

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
hr: Još nemate račun (besplatan je)? Idite i uzmite jedan!

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
hr: Za buduću kontrolu svih svojih UpdraftCentral veza, idite na karticu "Napredni alati".

en: You can also close this wizard.
hr: Također možete zatvoriti ovog čarobnjaka.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
hr: Morate pročitati i prihvatiti pravila o podacima i privatnosti UpdraftCentral Clouda prije nego što nastavite.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
hr: Pričekajte dok vas preusmjeravamo na UpdraftCentral Cloud.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
hr: Molimo pričekajte dok sustav stvori i registrira ključ za šifriranje za vašu web-stranicu s UpdraftCentral Cloudom.

en: Perhaps you would want to login instead.
hr: Možda biste se htjeli prijaviti umjesto toga.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
hr: Problemi s povezivanjem? Pokušajte upotrijebiti alternativni način u naprednim sigurnosnim opcijama.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
hr: E-pošta je obvezna i mora biti u važećem obliku.

en: Both email and password fields are required.
hr: Oba polja, za e-poštu i lozinku, su obvezna.

en: Registration successful.
hr: Registracija uspjela.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
hr: Slijedite ovu poveznicu da otvorite %s u novom prozoru.

en: Login successful.
hr: Prijava uspješna.

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
hr: Odaberite odredišta udaljene pohrane na koja želite prenijeti ovu grupu sigurnosnih kopija

en: Upload backup
hr: Prenesi sigurnosnu kopiju

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
hr: Nakon što pritisnete ovo dugme, možete s popisa trenutno spremljenih udaljenih mjesta za pohranu odabrati kamo želite prenijeti sigurnosnu kopiju

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
hr: Navedite naziv mape Microsoft OneDrive, a ne URL.

en: (already uploaded)
hr: (već preneseno)

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
hr: Morate odabrati barem jedno udaljeno odredište za pohranu na koje ćete prenijeti ovu grupu sigurnosnih kopija.

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
hr: Započeo je prijenos lokalne sigurnosne kopije; provjerite datoteku zapisnika kako biste vidjeli napredak prijenosa

en: Upload
hr: Prijenos

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
hr: Jeste li sigurni da želite zauvijek odbaciti sve UpdraftPlus vijesti?

en: Dismiss all UpdraftPlus news
hr: Odbaci sve UpdraftPlus novosti

en: UpdraftPlus News
hr: UpdraftPlus novosti

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
hr: WP-CLI naredbe za preuzimanje, popis i brisanje sigurnosnih kopija.

en: WP-CLI support
hr: Podrška za WP-CLI

en: Only email the database backup
hr: Samo e-poštom pošaljite sigurnosnu kopiju baze podataka

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
hr: Hvala što ste instalirali UpdraftPlus!

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
hr: Ovu funkciju onemogućio je administrator web-stranice.

en: Failed to read from the working directory.
hr: Neuspjelo čitanje iz radnog direktorija.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
hr: Neuspjelo pronalaženje datoteke manifesta u sigurnosnoj kopiji.

en: Failed to read the manifest file from backup.
hr: Neuspjelo čitanje datoteke manifesta iz sigurnosne kopije.

en: (Nothing has been logged yet)
hr: (Još ništa nije zapisano)

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
hr: Prije nastavka provjerite jeste li prijavljeni na ispravan račun.

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
hr: Metoda udaljene pohrane i ID instance potrebni su za provjeru autentičnosti.

en: authentication error
hr: greška provjere autentičnosti

en: Currently disabled
hr: Trenutno onemogućeno

en: Currently enabled
hr: Trenutno omogućeno

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
hr: Ako ste kupili na UpdraftPlus.Com, slijedite ovu poveznicu do uputa za instalaciju (osobito korak 1).

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
hr: Trenutno koristite besplatnu inačicu UpdraftPlusa.

en: Get it here
hr: Nabavite ovdje

en: remote site
hr: udaljena web-stranica

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
hr[0]: Zatraženo sortiranje tablice (%1$s) nije prisutno - mijenja se u %2$s.
hr[1]: Zatražena sortiranja tablica (%1$s) nisu prisutna - mijenja se u %2$s.
hr[2]: Zatražena sortiranja tablica (%1$s) nisu prisutna - mijenja se u %2$s.

en: Your chosen replacement collation
hr: Odabrano zamjensko sortiranje

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
hr: Umjesto toga možete odabrati drugo odgovarajuće sortiranje i nastaviti s oporavljanjem (na vlastitu odgovornost).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
hr[0]: Poslužitelj baze podataka na kojem radi ova WordPress web-stranica ne podržava sortiranje (%s) korišteno u bazi podataka koju pokušavate uvesti.
hr[1]: Poslužitelj baze podataka na kojem radi ova WordPress web-stranica ne podržava višestruka sortiranja (%s) korištena u bazi podataka koju pokušavate uvesti.
hr[2]: Poslužitelj baze podataka na kojem radi ova WordPress web-stranica ne podržava višestruka sortiranja (%s) korištena u bazi podataka koju pokušavate uvesti.

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
hr: URL za web-stranicu vaše nadzorne ploče UpdraftCentral

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
hr: Unesite URL na kojem se nalazi vaša samostalna instalacija UpdraftCentrala:

en: A website where you have installed %s
hr: Web-stranica na kojoj ste instalirali %s

en: Self-hosted dashboard
hr: Samostalna nadzorna ploča

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
hr: Na nadzornoj ploči UpdraftCentral trebate pritisnuti dugme "Dodaj web-stranicu", a zatim zalijepiti ključ u okvir za unos.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
hr: Tražena kodna tablice/stranica (%s) nije prisutna - mijenja se u %s.

en: Your chosen character set to use instead:
hr: Vaša zamjenska odabrana kodna tablica/stranica:

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
hr: Umjesto toga možete odabrati drugu odgovarajuću kodnu tablicu/stranicu i nastaviti s oporavkom na vlastitu odgovornost.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
hr[0]: Poslužitelj baze podataka na kojem radi ova WordPress stranica ne podržava kodnu tablicu/stranicu (%s) koju pokušavate uvesti.
hr[1]: Poslužitelj baze podataka na kojem radi ova WordPress stranica ne podržava kodne tablice/stranice (%s) koje pokušavate uvesti.
hr[2]: Poslužitelj baze podataka na kojem radi ova WordPress stranica ne podržava kodnih tablica/stranica (%s) koje pokušavate uvesti.

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
hr: Ova grupa sigurnosnih kopija pripada ovoj web-stranici, ali u vrijeme sigurnosnog kopiranja koristili ste %s, dok web-stranica sada koristi %s.

en: Create another key
hr: Stvorite još jedan ključ

en: UpdraftCentral dashboard connection details
hr: Pojedinosti povezivanja s UpdraftCentral nadzornom pločom

en: Next
hr: Sljedeći

en: an account
hr: račun

en: i.e. if you have %s there
hr: tj. ako tamo imate %s

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
hr: Povežite ovu web-stranicu s nadzornom pločom UpdraftCentral koja se nalazi na...

en: Manage existing keys (%d)...
hr: Upravljaj postojećim ključevima (%d)...

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
hr: Ne postoje UpdraftCentral nadzorne ploče koji trenutno može kontrolirati ovu web-stranicu.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
hr: Sada možete kontrolirati ovu web-stranicu putem svoje UpdraftCentral nadzorne ploče na %s.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
hr: Detaljne upute za ovo možete pronaći na %s

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
hr: Sada trebate kopirati donji ključ i unijeti ga na %s.

en: UpdraftCentral key created successfully
hr: UpdraftCentral ključ uspješno stvoren

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
hr: Molimo unesite važeći URL, npr. http://example.com

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
hr: Unesite URL na kojemu se nalazi vaša UpdraftCentral nadzorna ploča.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
hr: Kako biste uklonili autorizaciju za UpdraftPlus (sve web-stranice) za pristup vašem Google disku, kliknite na ovu poveznicu do postavki Google računa.

en: Follow this link to remove these settings for %s.
hr: Kliknite na ovu poveznicu kako biste uklonili postavke za %s.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
hr: PHP kobna greška (%s) se dogodila: %s

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
hr: PHP iznimka (exception) (%s) se dogodila: %s

en: archive
hr: arhiva

en: WordPress Core
hr: WordPress jezgra

en: Extra database
hr: Ekstra baza podataka

en: Press here to download or browse
hr: Kliknite ovdje za preuzimanje ili pregled

en: Error: invalid path
hr: Greška: neispravna putanja

en: An error occurred when fetching storage module options:
hr: Dogodila se greška pri dohvaćanju opcija modula pohrane:

en: Loading log file
hr: Učitavanje datoteke zapisnika

en: Search
hr: Pretraga

en: Select a file to view information about it
hr: Odaberite datoteku za pregled informacija o njoj

en: Browsing zip file
hr: Pregledavanje zip datoteke

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
hr: S UpdraftPlus Premium možete direktno preuzeti individualne datoteke odavde.

en: Browse contents
hr: Pregled sadržaja

en: Skipped tables:
hr: Preskočene tablice:

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
hr: S UpdraftPlus Premium možete odabrati i uključiti u sigurnosnu kopiju i tablice koje nisu od WordPressa, samo određene tablice, i napraviti sigurnosnu kopiju drugih baza podataka.

en: All WordPress tables will be backed up.
hr: Sigurnosna kopija će sadržavati sve WordPress tablice.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
hr: Daljnje informacije možete pronaći u JavaScript konzoli web preglednika, i zapisniku o greška PHP poslužitelja.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
hr: Pokušavate prenijeti zip datoteku koju je prethodno kreirao UpdraftPlus.

en: The available memory on the server.
hr: Dostupna memorija na poslužitelju.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
hr: Bilo koje postavke u vašoj .htaccess ili web.config datoteci, utječu na maksimalnu veličinu prijenosa ili veličinu objave.

en: HTTP code:
hr: HTTP kod:

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
hr: Odabrali ste napraviti sigurnosnu kopiju baze podataka, ali niste odabrali tablice

en: Find out more
hr: Saznajte više

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
hr: UpdraftPlus ima svoju ugrađenu opciju za pohranu, pružajući vam jednostavan način za preuzimanje, pohranjivanje i upravljanje svih vaši sigurnosnih kopija s jednog mjesta.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
hr: Zatvorite pristup za UpdraftPlus s lozinkom, tako možete odabrati koji admin korisnici mogu pristupiti sigurnosnim kopijama.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
hr: Neki dodaci za sigurnosne kopije ne mogu oporaviti sigurnosnu kopiju, stoga vam Premium omogućuje oporavak sigurnosnih kopija od ostalih dodataka.

en: Importer
hr: Uvoznik

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
hr: Očistite sve za klijenta i uklonite sve oglase za naše druge proizvode.

en: No ads
hr: Bez oglasa

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
hr: Sofisticirano izvješćivanje i opcije e-pošte.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
hr: Šifrirajte svoje povjerljive baze podataka (npr. informacije o klijetima i lozinke); Napravite sigurnosne kopije i vanjskih baza podataka.

en: More database options
hr: Više opcija za baze podataka

en: Set exact times to create or delete backups.
hr: Postavite točna vremena za kreiranje ili brisanje sigurnosnih kopija.

en: Backup time and scheduling
hr: Vremensko planiranje sigurnosnih kopija

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
hr: Pouzdano napravite sigurnosnu kopiju WordPress multisitea (točnije, mreža).

en: Network / multisite
hr: Mreža / multisite

en: Network and multisite
hr: Mreža i multisite

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
hr: Napravite sigurnosnu kopiju WordPress jezgre i svih datoteka te baze podataka.

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
hr: Automatski napravite sigurnosnu kopiju svoje web-stranice prije bilo kojeg ažuriranja dodataka, tema i WordPress jezgre.

en: Pre-update backups
hr: Sigurnosne kopije prije ažuriranja

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
hr: Programeri pružaju stručnu pomoć i podršku kad god ju trebate.

en: Fast, personal support
hr: Brza, osobna podrška

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
hr: UpdraftPlus Migrator klonira vašu WordPress web-stranicu i premjesti ju na novu domenu direktno i jednostavno.

en: Cloning and migration
hr: Kloniranje i selidba

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze and more with UpdraftPlus Premium.
hr: Nabavite poboljšane inačice besplatnih opcija udaljene pohrane (Dropbox, Google disk i S3) te još više opcija udaljene pohrane kao što su OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze i još mnogo toga uz UpdraftPlus Premium.

en: Additional and enhanced remote storage locations
hr: Dodatna i poboljšana mjesta udaljenog prostora za pohranu

en: Additional storage
hr: Dodatni prostor za pohranu

en: Backup to remote storage locations
hr: Napravite sigurnosnu kopiju na udaljenom mjestu za pohranu

en: Remote storage
hr: Udaljeno mjesto za pohranu

en: Upgrade now
hr: Nadogradi odmah

en: Installed
hr: Instalirano

en: UpdraftPlus Tour
hr: UpdraftPlus vodič

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
hr: Preporučeno: optimizirajte bazu podataka s WP-Optimize.

en: Read more
hr: Saznaj više

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
hr: Nakon što napravite sigurnosnu kopiju svoje baze podataka, preporučujemo da instalirate naš WP-Optimize dodatak kako biste je pojednostavili za bolje performanse web-stranice.

en: Trash
hr: Smeće

en: Hold or Unapprove
hr: Zadrži ili Neodobri

en: Approve
hr: Odobri

en: Pings
hr: Pingovi

en: Comments
hr: Komentari

en: notice image
hr: slika obavijesti

en: Go there
hr: Idi tamo

en: Sign up
hr: Registracija

en: Get Premium
hr: Nabavi Premium

en: Get UpdraftCentral
hr: Nabavi UpdraftCentral

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
hr: Kontrolirajte sve svoje WordPress instalacije s jednog mjesta koristeći UpdraftCentral udaljeno upravljanje web-stranicama!

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
hr: Koristite li UpdraftPlus na više web-stranica?

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
hr: UpdraftCentral je jako učinkovit način za upravljanje, ažuriranje i stvaranje sigurnosnih kopija za više web-stranica s jednog mjesta.

en: Introducing UpdraftCentral
hr: Predstavljamo UpdraftCentral

en: Easily migrate or clone your site in minutes
hr: Jednostavno preselite ili klonirajte svoju web-stranicu u nekoliko minuta

en: Secure your backups
hr: Osigurajte svoje sigurnosne kopije

en: UpdraftVault storage
hr: UpdraftVault pohrana

en: Apache modules
hr: Apache moduli

en: Backup of: %s
hr: Sigurnosna kopija od: %s

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
hr: Ili ćete morati ukloniti podatke iz ove tablice, ili kontaktirati vašu hosting kompaniju i zatražiti više resursa.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
hr: Odabrali ste udaljeno mjesto za pohranu koje traži završni autorizacijski korak:

en: Remote storage authentication
hr: Ukloni provjeru autentičnosti udaljene pohrane

en: Remote files deleted:
hr: Obrisane udaljene datoteke:

en: Local files deleted:
hr: Obrisane lokalne datoteke:

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
hr: Pratite ovu poveznicu kako biste autorizirali pristup svom %s računu (nećete moći napraviti sigurnosne kopije na %s bez toga).

en: remote files deleted
hr: udaljene datoteke obrisane

en: template not found
hr: predložak nije pronađen

en: Processing table (%s)
hr: Procesiranje tablice (%s)

en: %s de-authentication
hr: uklanjanje %s autentifikacije

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
hr: Trebate dodati sljedeće kao ovlašteni preusmjereni URI u vašoj Dropbox konzoli (u "API Settings") kad budete upitani

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
hr: Zaključaj pristup za UpdraftPlus stranicu postavki

en: Site size
hr: Postavite veličinu

en: Search / replace database
hr: Pretraga / zamjena baze podataka

en: Lock settings
hr: Postavke zaključavanja

en: Site information
hr: Informacije o web-stranici

en: Complete
hr: Završeno

note: translators: %s: The name of the missing add-on.
en: %s add-on not found
hr: %s dodatak nije pronađen

en: Import settings
hr: Uvezi postavke

en: Export settings
hr: Izvezi postavke

en: including any passwords
hr: uključujući sve lozinke

en: Export / import settings
hr: Izvoz / uvoz postavki

en: or to restore manually
hr: ili vratiti manualno

en: To fix this problem go here.
hr: Za popravak ovog problema, pođite ovdje.

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
hr: OptimizePress 2.0 kodira svoj sadržaj, stoga traži/zamjeni ne funkcionira.

en: Do you want to carry out the import?
hr: Želite li nastaviti uvoz?

en: Which was exported on:
hr: Koji je izvezen dana:

en: This will import data from:
hr: Ovo će uvesti podatke iz:

en: Importing...
hr: Uvoz...

en: You have not yet selected a file to import.
hr: Još niste odabrali datoteku za uvoz.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
hr: Vaša izvozna datoteka sadržavati će prikazane postavke, ne spremljene.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
hr: vašoj PHP instalaciji nedostaje openssl modul; rezultat toga je da će ovo potrajati više minuta; ako se ništa nije dogodilo, onda biste ili trebali upotrijebiti ključ manje veličine, ili pitati svog web-hostinga kako omogućiti ovaj PHP modul na vašoj instalaciji.

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
hr: AWS pristupni ključ nije ispravan (ispravni %s pristupni ključ počinje s "AK")

note: translators: %s: Remote storage
en: Backup using %s?
hr: Pravite sigurnosnu kopiju koristeći %s?

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
hr: Postavke nisu pronađene - otvorite karticu Postavke i provjerite vaše postavke

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
hr: Ovo je korisno ako se ne može kontaktirati web-poslužitelj nadzorne ploče s dolaznim prometom ove web-stranice (npr. to je slučaj ako je ova web-stranica hostana na javnom internetu, ali UpdraftCentral nadzorna ploča je na localhostu, ili na Intranetu, ili ako ova web-stranica ima odlazni vatrozid), ili ako web-stranica nadzorne ploče nema SSL certifikat.

en: More information...
hr: Više informacija...

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
hr: Upotrijebite alternativnu metodu za kreiranje konekcije s nadzornom pločom.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
hr: Neuspjelo otvaranje direktorija (provjerite dopuštenja datoteka i vlasništvo): %s

en: slower, strongest
hr: sporije, jače

en: recommended
hr: preporučeno

en: %s bytes
hr: %s bajtova

en: faster (possibility for slow PHP installs)
hr: brže (moguće spore PHP instalacije)

en: easy to break, fastest
hr: lako se slomi, najbrže

en: %s bits
hr: %s bitova

en: Encryption key size:
hr: Veličina šifriranog ključa:

en: Key size: %d bits
hr: Veličina ključa: %d bitova

en: Public key was sent to:
hr: Javni ključa je poslan na:

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
hr: Ovo je nekad prouzrokovano od strane vatrozida - pokušajte isključiti SSL u stručnim postavkama, i testirajte ponovno.

en: login
hr: prijava

note: translators: %s: Approximate email size limit in MB
en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
hr: Imajte na umu da poslužitelji e-pošte imaju limite veličine; tipično oko %s MB; sigurnosne kopije veće od bilo kojeg limita vjerojatno neće stići na odredište.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
hr: UpdraftCentral (Udaljena kontrola)

en: View recent UpdraftCentral log events
hr: Pregledaj nedavne događaje UpdraftCentral zapisnika

en: Enter any description
hr: Unesite opis

en: Description
hr: Opis

en: Delete...
hr: Obriši...

en: Created:
hr: Kreirano:

en: Access this site as user:
hr: Pristupi ovoj web-stranici kao korisnik:

en: Details
hr: Detalji

en: Key description
hr: Opis ključa

en: An invalid URL was entered
hr: Unesen je neispravan URL

en: This connection appears to already have been made.
hr: Izgleda da je ova konekcija već napravljena.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
hr: Trebate posjetiti ovu poveznicu u istom web pregledniku i istom razdoblju prijave u kojem ste kreirali ključ.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
hr: Trebate posjetiti ovaj URL u istom web pregledniku i istom razdoblju prijave u kojem ste kreirali ključ.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
hr: Niste prijavljeni na ovu WordPress web-stranicu u vašem web pregledniku.

en: The key referred to was unknown.
hr: Ključ koji je referiran je nepoznat.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
hr: Nova UpdraftCentral  konekcija nije napravljena.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
hr: UpdraftCentral konekcija je uspješno napravljena.

en: UpdraftCentral Connection
hr: UpdraftCentral konekcija

en: Cloud Files
hr: Cloud datoteke

en: (tap on an icon to select or unselect)
hr: (kliknite na ikonu za odabir)

en: The given file was not found, or could not be read.
hr: Tražena datoteka nije pronađena, ili ju nije moguće učitati.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
hr: Trebali biste spremiti svoje promjene kako biste bili sigurni da se koriste za izradu sigurnosne kopije.

en: Please enter a valid URL
hr: Unesite valjani URL

en: Fetching...
hr: Dohvaćanje...

en: Your settings have been saved.
hr: Vaše postavke su spremljene.

en: Total backup size:
hr: Ukupna veličina sigurnosne kopije:

note: translators: %s: Item to be removed
en: these backup sets
hr: ove sigurnosne kopije

note: translators: %s: Item to be removed
en: this backup set
hr: ova sigurnosna kopija

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
hr: Zatraženo je brisanje datoteke, ali nije moguće razumjet odgovor poslužitelja

en: Saving...
hr: Spremam...

en: %s per year
hr: %s po godini

en: or (annual discount)
hr: ili (godišnji popust)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
hr: Nije pronađena konekcija za Vault na ovoj web-stranici (je li premještena?); odspojite se i ponovno spojite.

en: The backup was aborted by the user
hr: Sigurnosnu kopiju je otkazao korisnik

en: stop
hr: zaustaviti

en: The backup has finished running
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je završeno

en: reset
hr: vrati izvorno

en: calculate
hr: računanje

en: Uploads URL:
hr: URL prijenosa:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
hr: Uvoz obične WordPress web-stranice u multisite instalaciju zahtjeva %s.

en: Please read this link for important information on this process.
hr: Pročitajte sadržaj na ovoj poveznici za važne informacije o ovom procesu.

en: It will be imported as a new site.
hr: Biti će uvezena kao nova web-stranica.

en: Call WordPress action:
hr: Poziv WordPress akcije:

en: Dismiss
hr: Odbaci

en: Please fill in the required information.
hr: Popunite tražene informacije.

en: (when decrypted)
hr: (kada je dešifrirano)

en: %s checksum: %s
hr: %s kontrolni zbroj: %s

en: Size: %s MB
hr: Veličina: %s MB

en: External database (%s)
hr: Vanjska baza podataka (%s)

en: files: %s
hr: datoteka: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
hr: Izostavljanje: ova arhiva je već vraćena.

en: Uploaded to:
hr: Preneseno na:

en: File Options
hr: Opcije datoteka

en: Database backup schedule
hr: Raspored kreiranja sigurnosnih kopija baze podataka

en: Files backup schedule
hr: Raspored kreiranja sigurnosnih kopija datoteka

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
hr: Ovo dugme obrisati će sve UpdraftPlus postavke i informacije o tijeku za sigurnosne kopije koje se trenutno odvijaju (ali ne za postojeće sigurnosne kopije iz vaše cloud pohrane).

en: Check out UpdraftVault.
hr: Provjerite UpdraftVault.

en: Not got any remote storage?
hr: Nemate udaljenu pohranu?

en: settings
hr: postavke

note: translators: %s: "settings" which is the name of a tab on which remote storage settings are configured
en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
hr: Sigurnosne kopije neće biti poslane na udaljenu pohranu - nijedna nije postavljena u %s

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
hr: Vaše spremljene postavke također utječu na što sadrže sigurnosne kopije - npr. izuzete su datoteke.

en: Include your files in the backup
hr: Uključi sve datoteke u sigurnosnu kopiju

en: Continue restoration
hr: Nastavi oporavljanje

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
hr: Imate nezavršenu operaciju oporavljanja, započetu prije %s.

en: Unfinished restoration
hr: Nezavršeno oporavljanje

en: %s minutes, %s seconds
hr: %s minuta, %s sekundi

en: Backup Contents And Schedule
hr: Sadržaj sigurnosnih kopija i raspored

en: Premium / Extensions
hr: Premium / Ekstenzije

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
hr: Nije moguće pronaći dovoljno informacija o oporavku podataka koji je u tijeku.

[ctx: (verb)]
en: Download
hr: Preuzmi

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
hr: Odabrali ste uključiti datoteke u sigurnosne kopije, ali nisu datoteke nisu odabrane

en: Extensions
hr: Ekstenzije

en: Advanced Tools
hr: Napredni alati

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
hr: Za dovršenje selidbe/kloniranja, sada se trebate prijaviti na udaljenu web-stranicu i oporaviti grupu sigurnosne kopije.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
hr: Sada trebate kopirati i zalijepiti ovaj ključ - ne može biti prikazan ponovno.

en: Key created successfully.
hr: Ključ kreiran uspješno.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
hr: Direktorij sigurnosnih kopija nije upisiv (ili je prostor za pohranu pun) - očekujte da će izrada sigurnosnih kopija uskoro zakazati.

en: required for some remote storage providers
hr: potrebno za neke udaljene pružatelje pohrane

en: Not installed
hr: Nije instalirano

en: the options table was not found
hr: tablica options nije pronađena

en: no options or sitemeta table was found
hr: nisu pronađene tablice options ili sitemeta

note: translators: %s: Item to be removed
en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti %s iz UpdraftPlus?

en: Deselect
hr: Odznači

en: Select all
hr: Odaberi sve

en: Actions upon selected backups
hr: Akcije nad odabranim sigurnosnim kopijama

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
hr: Kliknite ovdje za uvid u vaše metode udaljenih pohrana za bilo koje postojeće setove sigurnosnih kopija (sa bilo koje web-stranice, ako su pohranjene u istoj mapi).

en: Backup sets removed:
hr: Uklonjeni setovi sigurnosnih kopija:

en: Processing...
hr: Obrada...

en: For backups older than
hr: Za sigurnosne kopije starije od

en: week(s)
hr: tjedan(a)

en: hour(s)
hr: sat(i)

en: day(s)
hr: dan(a)

en: in the month
hr: u mjesecu

en: day
hr: dan

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
hr: Izrada sigurnosnih kopija i oporavak: spremite sigurnosne kopije lokalno, ili na Amazon S3, Dropbox, Google disk, Rackspace, (S)FTP, WebDAV i e-poštu, s automatskim rasporedima.

note: Plugin Name of the plugin
en: UpdraftPlus - Backup/Restore
hr: UpdraftPlus - Sigurnosno kopiranje/Oporavak

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
hr: Prefiks tablice je promijenjen: mijenjanje %s polja tablice na odgovarajući način:

en: Too many database errors have occurred - aborting
hr: Pojavilo se previše grešaka baze podataka - proces će biti prekinut

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
hr: Kako biste upotrijebili ovu sigurnosnu kopiju, poslužitelj vaše baze podataka treba podržavati %s kodnu tablicu/stranicu.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
hr: Ovu bazu podataka treba se postaviti na MySQL inačicu %s ili noviju.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
hr: Problem je uzrokovan pokušajem oporavka baze podataka na vrlo staru MySQL inačicu koja nije kompatibilna s izvorišnom bazom podataka.

en: the database query being run was:
hr: upit baze podataka koji je pokrenut je:

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
hr: Pojavila se greška (%s):

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
hr: Pronađen je SQL red koji je veći od maksimalne veličine paketa i ne može biti raspolovljen; ovaj red neće biti procesiran, ali će biti uklonjen: %s

en: will restore as:
hr: biti će vraćeno kao:

en: Restoring table: %s
hr: Oporavak tablice: %s

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
hr: Traženi mehanizam tablice (%s) nije prisutan - mijenjam u MySQL.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
hr: Pojavila se greška u prvoj %s naredbi - prekidam proces

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
hr: Podijelite red kako biste izbjegli prekoračenje maksimalne veličine paketa

en: Old table prefix:
hr: Stari prefiks tablice:

en: Content URL:
hr: URL sadržaja:

en: Site home:
hr: Početna stranica:

en: Backup created by:
hr: Sigurnosnu kopiju kreirao:

en: Failed to open database file
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke baze podataka

en: Failed to find database file
hr: Neuspjeli pronalazak datoteke baze podataka

en: Please supply the requested information, and then continue.
hr: Navedite potrebne informacije, i zatim nastavite.

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
hr: Trebali biste omogućiti %s kako bi bilo koje lijepe stalne veze (npr. %s) radile

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
hr: Koristite %s web-poslužitelj, ali izgleda da nemate učitan %s modul.

en: Files found:
hr: Pronađene datoteke:

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
hr: WordPress content direktorij (wp-content) nije pronađen u ovom zip paketu.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
hr: Ova UpdraftPlus inačica ne zna kako upravljati ovom vrstom strane sigurnosne kopije

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete old folders" button to delete them before trying again): %s
hr: Imate postojeće neuklonjene mape iz prethodnog oporavka (molimo koristite dugme "Obriši stare mape" da ih obrišete prije ponovnog pokušaja): %s

en: file
hr: datoteka

en: folder
hr: mapa

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
hr: UpdraftPlus treba stvoriti %s u vašem content direktoriju, ali nije uspio - provjerite svoja dopuštenja za pisanje i omogućite pristup (%s)

en: The directory does not exist
hr: Direktorij ne postoji

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
hr: Neuspjelo pisanje dešifrirane baze podataka u datotečni sustav

en: Failed to create a temporary directory
hr: Neuspjelo stvaranje privremenog direktorija

en: Failed to unpack the archive
hr: Neuspjelo raspakiravanje arhive

en: Failed to delete working directory after restoring.
hr: Neuspjelo brisanje radnog direktorija nakon oporavka.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
hr: Trebali biste provjeriti vlasništvo i dopuštenja za datoteke u svojoj WordPress instalaciji

en: Could not move old files out of the way.
hr: Nije moguće ukloniti stare datoteke.

en: Cleaning up rubbish...
hr: Čišćenje smeća...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
hr: Oporavak baze podataka (na većim web-stranicama ovo može potrajati - ako vrijeme istekne (što se može dogoditi ako je vaš pružatelj hosting usluga konfigurirao vaš hosting na ograničene resurse) onda biste trebali upotrijebiti drugi način, kao što je phpMyAdmin)...

en: Moving unpacked backup into place...
hr: Stavljanje otpakirane sigurnosne kopije na mjesto...

en: Moving old data out of the way...
hr: Premještanje starih podataka...

en: Database successfully decrypted.
hr: Baza podataka uspješno dešifrirana.

en: Decrypting database (can take a while)...
hr: Dešifriranje baze podataka (može potrajati)...

en: Unpacking backup...
hr: Raspakiravanje sigurnosne kopije...

en: Copying this entity failed.
hr: Kopiranje ovog entiteta nije uspjelo.

en: Backup file not available.
hr: Datoteke sigurnosne kopije nisu dostupne.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
hr: (Ovo se odnosi na sve WordPress dodatke za sigurnosne kopije osim ako su izričito kodirani za multisite kompatibilnost).

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
hr: Bez nadogradnje, UpdraftPlus omogućuje <strong>svakom</strong> blog adminu koji može modificirati postavke dodatka da napravi sigurnosnu kopiju (i pristupi podacima, uključujući lozinke) i vrati (uključujući i korisničkih prilagodbi npr. promijenjene lozinke) <strong>cijelu mrežu</strong>.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
hr: Ovo je WordPress multi-site (odnosno mrežna) instalacija.

en: UpdraftPlus warning:
hr: UpdraftPlus upozorenje:

en: UpdraftPlus Backups
hr: UpdraftPlus sigurnosne kopije

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
hr: Ako nemate UpdraftPlus %s dodatak instaliran - nabavite ga od %s

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
hr: UpdraftPlus.Com je prepoznao vašu adresu e-pošte i lozinku

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
hr: Unijeli ste adresu e-pošte i lozinku koje UpdraftPlus.Com nije prepoznao

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
hr: Ako ste zaboravili lozinku, idite ovamo da promijenite lozinku na updraftplus.com.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
hr: Vaša adresa e-pošte je ispravna, ali lozinku nije prepoznao UpdraftPlus.Com.

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
hr: UpdraftPlus.Com je vratio odgovor, ali nije ga moguće razumjeti

en: You do not currently have any UpdraftVault quota
hr: Trenutno nemate kvotu za UpdraftVault

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
hr: UpdraftPlus.Com je vratio odgovor, ali nije ga moguće razumjeti (podaci: %s)

en: To remove the block, please go here.
hr: Kako biste ukloniti blokadu, idite ovamo.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
hr: To najvjerojatnije znači da dijeli web-poslužitelj s hakiranom web-stranicom koja je iskorištena u prethodnim napadima.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
hr: Izgleda da je IP adresa vašeg poslužitelja (%s) blokirana.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
hr: UpdraftPlus.com je odgovorio s 'Zabranjen pristup'.

en: You need to supply both an email address and a password
hr: Trebate navesti adresu e-pošte i lozinku

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
hr: Pojavila se nepoznata greška prilikom pokušaja spajanja s UpdraftPlus.Com

en: Refresh current status
hr: Osvježi trenutni status

en: Get more quota
hr: Nabavi više prostora

en: Current use:
hr: Trenutna upotrijebljeno:

en: You can get more quota here
hr: Ovdje možete dobiti više prostora

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s) (%s).
hr: Greška: nemate dovoljno raspoložive kvote za pohranu (%s) za prijenos ove arhive (%s) (%s).

en: Quota:
hr: Prostor:

en: Vault owner
hr: Vault vlasnik

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
hr: Dobro napravljeno - nema ništa više za postaviti.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftVault.
hr: Ova je web-stranica <strong>povezana</strong> s UpdraftVaultom.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftVault.
hr: <strong>Niste povezani</strong> s UpdraftVaultom.

en: Go here for help
hr: Ovdje možete dobiti pomoć

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
hr: Ne znate svoju adresu e-pošte, ili ste zaboravili lozinku?

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
hr: Ovdje unesite UpdraftPlus.Com adresu e-pošte / lozinku za spajanje:

en: Back...
hr: Povratak...

en: %s per quarter
hr: %s po kvartalu

en: Read more about it here.
hr: Više o tome pročitajte ovdje.

en: UpdraftVault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
hr: UpdraftVault je izgrađen na vrhu Amazonovih vodećih svjetskih podatkovnih centara, s redundantnom pohranom podataka za postizanje 99,999999999% pouzdanosti.

en: Show the options
hr: Prikaži opcije

en: S3 (Compatible)
hr: S3 (Kompatibilno)

en: Delete failed:
hr: Brisanje nije uspjelo:

en: Please check your access credentials.
hr: Provjerite podatke za pristup.

en: The communication with %s was not encrypted.
hr: Komunikacija s %s nije šifrirana.

en: The communication with %s was encrypted.
hr: Komunikacija s %s je šifrirana.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
hr: Uspješno pristupljeno spremniku i stvorene su datoteke u njemu.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
hr: Uspješno pristupljeno spremniku, ali je neuspjelo stvaranje datoteke u njemu.

en: Failure
hr: Neuspjelo

en: The error reported by %s was:
hr: Greška koju je %s prijavio:

en: Failure: No bucket details were given.
hr: Neuspjeh: nisu navedeni detalji o spremniku.

en: API secret
hr: API tajna

en: %s location
hr: %s mjesto

en: %s secret key
hr: %s tajni ključ

en: %s access key
hr: %s pristupni ključ

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
hr: Za stvaranje novog IAM podkorisnika i pristupnog ključa koji ima pristup samo ovom spremniku, nadogradite na Premium.

en: %s end-point
hr: %s krajnja točka

en: Other %s FAQs.
hr: ČPP drugih %s.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
hr: Ako vidite greške o SSL certifikatima, pođite ovdje za pomoć.

en: ... and many more!
hr: ... i još puno toga!

en: Examples of S3-compatible storage providers:
hr: Primjer S3-kompatibilnih pružatelja pohrane:

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
hr: %s greška ponovnog sastavljanja (%s): (pogledajte datoteku zapisnika za više informacija)

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
hr: greška prijenosa (%s) neuspjelo ponovno sastavljanje (pogledajte datoteku zapisnika za više informacija)

en: chunk %s: upload failed
hr: blok %s: neuspjeli prijenos

en: error: file %s was shortened unexpectedly
hr: greška: datoteka %s je neočekivano skraćena

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
hr: %s prijenos: neuspjelo dobivanje uploadID za višedijelni prijenos - pogledajte datoteku zapisnika za više informacija

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
hr: Potrebni %s PHP modul nije instaliran - zatražite od pružatelja hosting usluga da ga omogući

en: %s Error: Failed to initialise
hr: %s greška: Neuspjelo pokretanje

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
hr: projekt (tenant)

en: password
hr: lozinka

en: username
hr: korisničko ime

en: Container
hr: Kontejner

en: Password
hr: Lozinka

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
hr: Ostavite prazno i koristiti će se izvorna postavka.

en: Region
hr: Regija

en: Tenant
hr: Projekt (tenant)

en: Follow this link for more information
hr: Pratite ovu poveznicu za više informacija

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
hr: Ovo treba biti v2 (Keystone) autentifikacijski URI; v1 (Swauth) nije podržan.

en: authentication URI
hr: autentifikacijski URI

en: Region: %s
hr: Regija: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
hr: %s greška - pristupili smo kontejneru, ali nismo uspjeli kreirati datoteke unutar njega

en: The %s object was not found
hr: %s objekt nije pronađen

en: Could not access %s container
hr: Nije moguće pristupiti kontejneru %s

en: %s error - failed to access the container
hr: %s greška - neuspjeli pristup kontejneru

note: translators: 1: plugin name, 2: version number
en: Your %1$s version: %2$s.
hr: Vaša %1$s inačica: %2$s.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
hr: Trebati ćete zamoliti vašeg pružatelj hosting usluga da nadograde.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
hr: Ova metoda udaljene pohrane (%s) zahtjeva PHP %s ili noviji.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
hr: <strong>Nakon</strong> što ste spremili svoje postavke (klikom na 'Spremi promjene' ispod), vratite se opet ovdje i slijedite ovu poveznicu kako biste dovršili provjeru autentičnosti s %s.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
hr: <strong>(Izgleda da ste već napravili autentifikaciju,</strong> ali možete to napraviti opet, kako biste osvježili pristup ako imate problema).

en: Authenticate with Google
hr: Autentifikacija s Googleom

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
hr: Da biste mogli postaviti prilagođeni naziv mape, upotrijebite UpdraftPlus Premium.

en: It is an ID number internal to Google Drive
hr: To je interni ID broj na Google disku

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
hr: <strong>Ovo NIJE naziv mape</strong>.

en: Folder
hr: Mapa

en: Client Secret
hr: Tajna klijenta

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
hr: Ako vam kasnije Google prikaže poruku "invalid_client", onda ovdje niste upisali ispravan ID klijenta.

en: Client ID
hr: ID klijenta

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
hr: Pažnja: Ako instalirate UpdraftPlus na nekoliko WordPress web-stranica, onda ne možete ponovno koristit projekt; morate kreirati novi u vašoj Google API konzoli za svaku web-stranicu.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
hr: Trebate dodati sljedeće kao autorizirani preusmjeravajući URI (u "Više opcija") kad ste upitani

en: Select 'Web Application' as the application type.
hr: Odaberite "Web Application" kao vrstu aplikacije.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
hr: Pratite ovu poveznicu do vaše Google API konzole, i tamo aktivirajte Drive API i kreirajte ID klijenta u sekciji API Access.

en: download: failed: file not found
hr: preuzimanje: neuspjelo: datoteka nije pronađena

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
hr: Još nije dobiven pristupni token od Googlea - trebate odobriti ili ponovno odobriti svoju vezu s Google diskom.

en: Account is not authorized.
hr: Račun nije autoriziran.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
hr: Prijenos neće uspjeti: limit %s za bilo koju datoteku je %s, dok je vaša datoteka %s GB (%d bajtova)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
hr: Račun je pun: vaš %s ima slobodno samo %d bajtova, ali vaša datoteka je %d bajtova

en: failed to access parent folder
hr: neuspjeli pristup matičnoj mapi

en: Failed to upload to %s
hr: Neuspjeli prijenos %s

en: Name: %s.
hr: Ime: %s.

en: you have authenticated your %s account.
hr: autentificirali ste svoj %s račun.

en: However, subsequent access attempts failed:
hr: Naknadni pristup nije uspio:

en: %s authorization failed
hr: %s autorizacija nije uspjela

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
hr: Popis datoteka Google diska: pristup matičnoj mapi nije uspio

en: Google Drive
hr: Google disk

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
hr: Neuspjelo: prijava uspješna, ali nije moguće kreirati datoteku u navedenoj mapi.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
hr: Uspješno: prijava uspješna, i potvrđeno da je moguće kreirati datoteke u navedenoj mapi (vrsta prijave:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
hr: Neuspjelo: prijava nije uspjela s tim vjerodajnicama.

en: Failure: No server details were given.
hr: Neuspjelo: Nisu navedeni podaci poslužitelja.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
hr: Skoro svi FTP poslužitelji žele pasivan režim; ali ako trebate aktivan režim, onda odznačite ovo.

en: Passive mode
hr: Pasivan režim

en: Needs to already exist
hr: Već treba postojati

en: Remote path
hr: Udaljena putanja

en: FTP password
hr: FTP lozinka

en: FTP login
hr: FTP prijava

en: FTP server
hr: FTP poslužitelj

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
hr: Obični UpdraftPlus podržava samo nešifrirani FTP.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
hr: šifrirani FTP (eksplicitno šifriranje)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
hr: šifrirani FTP (implicitno šifriranje)

en: regular non-encrypted FTP
hr: običan nešifrirani FTP

en: Testing %s Settings...
hr: Testiranje %s postavki...

en: %s login failure
hr: %s prijava nije uspjela

en: No %s settings were found
hr: Nisu pronađene %s postavke

note: translators: %s: Admin email address
en: configure it here
hr: ovdje konfigurirajte

note: translators: %s: Admin email address
en: Your site's admin email address (%s) will be used.
hr: Biti će upotrijebljena adresa e-pošte (%s) administratora vaše web-stranice.

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
hr: Pokušaj slanja sigurnosne kopije putem e-pošte nije uspio (vjerojatno je sigurnosna kopija prevelika za ovu metodu)

note: translators: %s: Site URL and description type
en: Backup is of: %s.
hr: Sigurnosna kopija za: %s.

en: WordPress Backup
hr: WordPress sigurnosna kopija

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
hr: Vaša %s kvota upotrebe: %s %% upotrijebljeno, %s dostupno

en: Your %s account name: %s
hr: Vaše %s ime računa: %s

en: you have authenticated your %s account
hr: autentificirali ste svoj %s račun

en: Success:
hr: Uspjeh:

en: %s authentication
hr: %s autentifikacija

en: Account holder's name: %s.
hr: Ime vlasnika računa: %s.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here and follow this link to complete authentication with %s.
hr: <strong>Nakon</strong> što ste spremili svoje postavke (klikom na 'Spremi promjene' ispod), vratite se ovamo i slijedite ovu poveznicu da dovršite provjeru autentičnosti s %s.

en: Authenticate with %s
hr: Autentifikacija s %s

en: Backups are saved in %s.
hr: Sigurnosne kopije spremaju se u %s.

en: Need to use sub-folders?
hr: Želite koristiti podmape?

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
hr: Neuspjeli pristup %s pri brisanju (pogledajte datoteku zapisnika za više)

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
hr: %s je vratio neočekivani HTTP odgovor: %s

en: did not return the expected response - check your log file for more details
hr: nije vraćen očekivani odgovor - provjerite svoju datoteku zapisnika za više detalja

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
hr: greška: neuspio prijenos datoteke na %s (pogledajte datoteku zapisnika za više)

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
hr: Pristupili smo kontejneru, i moguće je kreirati datoteke unutra njega.

en: Success
hr: Uspjeh

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
hr: Greška datoteka u oblaku - pristupili smo kontejneru, ali nije moguće kreirati datoteke unutar njega

en: Cloud Files authentication failed
hr: Neuspjela autentifikacija datoteka u oblaku

en: Failure: No container details were given.
hr: Neuspjeh: Nisu navedeni detalji o kontejneru.

en: Cloud Files username
hr: Korisničko ime datoteka u oblaku

en: US or UK Cloud
hr: US ili UK oblak

en: %s settings test result:
hr: Test rezultat %s postavki:

en: Test %s Settings
hr: Test %s postavki

en: Error - no such file exists.
hr: Greška - takva datoteka ne postoji.

en: Error downloading remote file: Failed to download
hr: Greška pri preuzimanju udaljene datoteke: neuspjelo preuzimanje

en: %s Error
hr: %s greška

en: No settings were found
hr: Postavke nisu pronađene

en: %s error - failed to upload file
hr: %s greška - neuspjeli prijenos datoteke

en: %s Error: Failed to upload
hr: %s greška: neuspjeli prijenos

en: %s authentication failed
hr: Neuspjela autentifikacija %s

en: Username
hr: Korisničko ime

en: API key
hr: API ključ

en: Cloud Files Container
hr: Kontejner datoteka u oblaku

en: Cloud Files API Key
hr: API ključ datoteka u oblaku

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
hr: Za stvaranje novog Rackspace API podkorisnika i API ključa koji ima pristup samo ovom Rackspace kontejneru, koristite Premium.

en: Cloud Files Username
hr: Korisničko ime datoteka u oblaku

en: Northern Virginia (IAD)
hr: Sjeverna Virginia (IAD)

en: Cloud Files Storage Region
hr: Regija pohrane datoteka u oblaku

en: US (default)
hr: US (izvorno)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
hr: Računi kreirani na rackspacecloud.com su US računi; računi kreirani na rackspace.co.uk su UK računi

en: US or UK-based Rackspace Account
hr: US ili UK Rackspace račun

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
hr: Računi kreirani na rackspacecloud.com su US računi; računi kreirani na rackspace.co.uk su UK računi.

en: Also, you should read this important FAQ.
hr: Također, trebali biste pročitati ova važna ČPP.

en: Authorisation failed (check your credentials)
hr: Autorizacija nije uspjela (provjerite svoje pristupne informacije)

note: translators: %s: Connection type (e.g., FTP)
en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
hr: Veza %s je istekla; ako ste ispravno unijeli poslužitelj, onda je to obično uzrokovano vatrozidom koji blokira vezu - trebali biste to provjeriti kod svoje tvrtke za web-hosting.

note: translators: %s: Authentication service name (e.g., Dropbox)
en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
hr: Trebate ponovno autentificirati s %s, jer vaše postojeći podaci za prijavu ne funkcioniraju.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
hr: Pokušaj poništenja dvostrukog komprimiranja uspješan.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
hr: Pokušaj poništenja dvostrukog komprimiranja neuspješan.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
hr: Izgleda da je datoteka baze podataka dva puta komprimirana - vjerojatno je web-stranica s koje ste ju preuzeli imala pogrešno konfiguriran web-poslužitelj.

en: restoration
hr: oporavak

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
hr: Vaš pružatelj hosting usluga treba uključiti ove funkcije prije nego što %s može funkcionirati.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
hr: PHP instalacija vašeg web-poslužitelja ima isključene ove funkcije: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
hr: UpdraftPlus ne može pronaći prefiks tablica tijekom skeniranja sigurnosne kopije baze podataka.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
hr: U sigurnosnoj kopiji baze podataka nedostaju WordPress tablice: %s

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
hr: Trebate nadograditi MySQL kako biste mogli koristiti ovu bazu podataka.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
hr: Sigurnosna kopija baze podataka koristi MySQL opcije koje nisu dostupne u staroj MySQL inačici (%s) koju koristi ova web-stranica.

en: Site information:
hr: Informacije o web-stranici:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
hr: Ako želite vratiti multisite sigurnosnu kopiju, prvo biste trebali postaviti svoju WordPress instalaciju kao multisite.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
hr: Koristite WordPress multisite- ali vaša sigurnosna kopija ne sadrži multisite instalaciju.

en: Backup label:
hr: Naslov sigurnosne kopije:

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
hr: Svi zahtjevi za korisničku podršku koji imaju veze s %s trebaju se podnijeti vašem pružatelju hosting usluga.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc are compatible with the older %s version.
hr: Trebali biste nastaviti samo ako ne možete ažurirati trenutni poslužitelj i uvjereni ste (ili spremni riskirati) da su vaši dodaci/teme/itd kompatibilni sa starijom inačicom %s.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
hr: Ovo je značajno novije nego poslužitelj na koji trenutno oporavljate (inačica %s).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
hr: Web-stranica u ovoj sigurnosnoj kopiji radila je na web-poslužitelju s inačicom %s od %s.

en: (version: %s)
hr: (inačica: %s)

en: Failed to open database file.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke baze podataka.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
hr: Baza podataka je premala da bi bila ispravna WordPress baza podataka (veličina: %s Kb).

en: File not found
hr: Datoteka nije pronađena

en: The decryption key used:
hr: Upotrijebljen ključ za dešifriranje:

en: Could not read the directory
hr: Nije moguće pročitati direktorij

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
hr: Kreiranje sigurnosne kopije nije završeno; nastavak je zakazan

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je završeno, ali ne uspješno

en: The backup succeeded (with warnings) and is now complete
hr: Sigurnosna kopija je uspjela (s upozorenjima) i sada je dovršena

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
hr: Jedna ili više sigurnosnih kopija je dodano iz skeniranja udaljene pohrane; imajte na umu da ove kopije neće biti automatski obrisane kroz "zadržati" postavke; ako/kad odlučite obrisati ih trebati ćete to učiniti manualno.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
hr: Vaša web-stranica se posjećuje neredovito i UpdraftPlus ne dobiva resurse koje treba; zato pročitajte sljedeću stranicu:

en: Others
hr: Ostalo

en: Uploads
hr: Prijenosi

en: Themes
hr: Teme

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Error - failed to download the file
hr: Greška - neuspio pokušaj preuzimanja datoteke

en: Error opening local file: Failed to download
hr: Greška pri otvaranju lokalne datoteke: neuspio pokušaj preuzimanja datoteke

en: %s error - failed to re-assemble chunks
hr: %s greška - neuspio pokušaj sastavljanja dijelova

en: %s Error: Failed to open local file
hr: %s greška: Greška pri otvaranju lokalne datoteke

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
hr: Vaš slobodni prostor na diku je pri kraju - preostalo je samo %s Mb

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
hr: Količina memorije (RAM) dopuštene za PHP je vrlo mala (%s Mb) - trebali biste je povećati kako bi se izbjegli problemi zbog nedovoljne količine memorije (savjetujte se s hosting kompanijom za više pomoći)

en: No log files were found.
hr: Nisu pronađene datoteke zapisnika.

en: %s error: %s
hr: %s greška: %s

en: check your log for more details.
hr: provjerite zapisnik za više detalja.

en: A zip error occurred
hr: Pojavila se zip greška

en: The zip engine returned the message: %s.
hr: Zip modul je vratio poruku: %s.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
hr: Slobodni diskovni prostor na vašem hosting računu je pri kraju - preostalo je samo %s Mb

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
hr: Pronađena je vrlo velika datoteka: %s (veličina: %s Mb)

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
hr: Neuspio pokušaj otvaranja zip datoteke (%s) - %s

en: %s: unreadable file - could not be backed up
hr: %s: nečitljiva datoteka - nije moguće napraviti sigurnosnu kopiju

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
hr: %s: nečitljiva datoteka - nije moguće napraviti sigurnosnu kopiju (provjerite dopuštenja i vlasništvo datoteka)

en: Infinite recursion: consult your log for more information
hr: Beskonačna rekurzija: pročitajte zapisnik za više informacija

en: Could not open the backup file for writing
hr: Nije moguće otvoriti sigurnosnu kopiju za upisivanje

en: An error occurred whilst closing the final database file
hr: Pojavila se greška tijekom zatvaranja konačne datoteke baze podataka

en: Failed to open database file for reading:
hr: Neuspio pokušaj otvaranja datoteke baze podataka za čitanje:

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
hr: Tablica %s ima jako puno redaka (%s) - nadamo se da vam vaša tvrtka za web hosting daje dovoljno resursa da prebacite tu tablicu u sigurnosnu kopiju.

en: No database tables found
hr: Nisu pronađene tablice baze podataka

en: please wait for the rescheduled attempt
hr: pričekajte zakazani pokušaj

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
hr: Neuspjela konekcija: provjerite pristupne podatke, da poslužitelj baze podataka radi, i da mrežnu vezu ne blokira vatrozid.

en: database connection attempt failed.
hr: neuspjeli pokušaj konekcije baze podataka.

en: Latest status:
hr: Najnoviji status:

en: Backup contains:
hr: Sigurnosna kopija sadrži:

en: WordPress backup is complete
hr: WordPress sigurnosna kopija je završena

en: Backup of:
hr: Sigurnosna kopija od:

en: read more at %s
hr: pročitajte više na %s

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
hr: Izvješća e-pošte koja je stvorio UpdraftPlus (besplatna inačica) donose vam najnovije UpdraftPlus.com vijesti

en: Backed up: %s
hr: Kreirana sigurnosna kopija: %s

en: The log file has been attached to this email.
hr: Datoteka zapisnika je dodana ovoj poruci e-pošte.

en: Warnings encountered:
hr: Uočena upozorenja:

en: Errors encountered:
hr: Uočene greške:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
hr: Nepoznata/neočekivana greška - podnesite zahtjev za podršku

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
hr: Samo baza podataka (datoteke nisu dio ovog zakazanog postupka)

en: Database (files backup has not completed)
hr: Baza podataka (datoteka sigurnosne kopije nije završena)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
hr: Samo datoteke (baza podataka nije bila dio ovog rasporeda)

en: Files (database backup has not completed)
hr: Datoteke (sigurnosna kopija baze podataka nije završena)

en: Files and database
hr: Datoteke i baza podataka

en: Incremental
hr: Inkrementalno

en: Full backup
hr: Potpuna sigurnosna kopija

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
hr: %s - nije moguće kreirati sigurnosnu kopiju ovog entiteta; prateći direktorij ne postoji (%s)

en: Error message
hr: Poruka greške

en: Could not read one of the files for restoration
hr: Nije moguće pročitati jednu od datoteka za oporavak

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
hr: Zapisi sigurnosne kopije ne sadrže informacije o ispravnoj veličini ove datoteke.

en: file is size:
hr: veličina datoteke:

en: Archive is expected to be size:
hr: Očekivana veličina datoteke:

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
hr: Datoteka nije prisutna lokalno - potrebno ju je dohvatiti s udaljene pohrane

en: Looking for %s archive: file name: %s
hr: Traženje %s arhive: ime datoteke: %s

en: Final checks
hr: Završne provjere

en: If making a request for support, please include this information:
hr: Ako pravite zahtjev za podršku, uključite ove informacije:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
hr: PREKID: Nije moguće pronaći informacije koje entitete treba oporaviti.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
hr: Slijedite ovu poveznicu za preuzimanje datoteke zapisnika za ovaj oporavak (potrebne za sve zahtjeve podrške).

en: Why am I seeing this?
hr: Zašto vidim ovo?

en: Backup does not exist in the backup history
hr: Sigurnosna kopija ne postoji povijesti sigurnosnih kopija

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted.
hr: Ova sigurnosna kopija ne postoji u povijesti sigurnosnih kopija - oporavak je prekinut.

en: View Log
hr: Pogledaj zapisnik

en: Delete this backup set
hr: Obriši ovaj set sigurnosne kopije

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
hr: Nakon što kliknete na ovo dugme, dobiti ćete izbor koje komponente želite oporaviti

en: (backup set imported from remote location)
hr: (grupa sigurnosnih kopija uvezena s udaljenog mjesta)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
hr: Ako vidite više sigurnosnih kopija nego što ste očekivali, to je vjerojatno zato jer se brisanje starih setova sigurnosnih kopija ne događa prije nego što se nova sigurnosna kopija dovrši.

en: (Not finished)
hr: (Nije gotovo)

en: You are missing one or more archives from this multi-archive set.
hr: Nedostaje vam jedna ili više arhiva iz ove grupe više arhiva.

en: Files backup (created by %s)
hr: Sigurnosne kopije datoteka (kreirao %s)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
hr: Sigurnosna kopija WordPress datoteka i baze podataka (kreirao %s)

note: translators: %s: The description of the accepted foreign backup type.
en: Backup created by: %s.
hr: Sigurnosnu kopiju kreirao: %s.

en: External database
hr: Vanjska baza podataka

en: Database (created by %s)
hr: Baza podataka (kreirao %s)

en: unknown source
hr: nepoznati izvor

en: Site
hr: Web-stranica

en: Backup sent to remote site - not available for download.
hr: Sigurnosna kopija je poslana na udaljenu web-stranicu - nije dostupno za preuzimanje.

en: Backup data (click to download)
hr: Podaci sigurnosne kopije (kliknite za preuzimanje)

en: Backup date
hr: Datum sigurnosne kopije

en: You have not yet made any backups.
hr: Još niste napravili nikakvu sigurnosnu kopiju.

en: Any other directories found inside wp-content
hr: Bilo koje druge direktorije pronađene unutar wp-content

en: Your wp-content directory server path: %s
hr: Putanja wp-content direktorija na poslužitelju: %s

en: Save Changes
hr: Spremi izmjene

en: See this FAQ also.
hr: Također pogledajte ČPP.

en: Disable SSL entirely where possible
hr: Onemogući SSL u potpunosti gdje je moguće

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
hr: Imajte na umu da sve metode cloud sigurnosnih kopija ne zahtijevaju korištenje SSL autentifikacije.

en: Do not verify SSL certificates
hr: Ne provjeravaj SSL certifikate

en: Use the server's SSL certificates
hr: Koristi SSL certifikate poslužitelja

en: Do not place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
hr: Nemojte ga stavljati u direktorij za prijenose ili dodatke, jer će to uzrokovati rekurziju (sigurnosne kopije sigurnosnih kopija sigurnosnih kopija...).

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
hr: Ako je to neuspješno, provjerite dopuštenja na vašem poslužitelju ili odaberite drugi direktorij koji je upisiv od strane procesa web-poslužitelja.

en: or, to reset this option
hr: ili za vraćanje postavki ove opcije

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
hr: Pratite ovu poveznicu kako biste pokušali stvoriti direktorij i postaviti dopuštenja

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
hr: Navedeni direktorij za sigurnosne kopije postoji, ali <b>nije</b> upisiv.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
hr: Navedeni direktorij za sigurnosne kopije <b>ne</b> postoji.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
hr: Navedeni direktorij za sigurnosne kopije je upisiv ,što je dobro.

en: Backup directory
hr: Direktorij za sigurnosne kopije

en: Delete local backup
hr: Obriši lokalnu sigurnosnu kopiju

en: Split archives every:
hr: Podjeli arhive svakih:

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
hr: Ovo će prouzrokovati podatke o ispravljanju grešaka od svih dodataka prikazanih na ovom zaslonu - pripremite se na suočavanje s ovim.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
hr: Označite ovo kako biste dobili više informacija i poruka e-pošte o procesu izrade sigurnosnih kopija - korisno ako nešto pođe krivo.

en: Debug mode
hr: Režim ispravljanja grešaka

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
hr: otvorite ovo za prikaz nekih daljnjih opcija; nemojte se zamarati time, osim ako imate problem ili ste znatiželjni.

en: Show expert settings
hr: Prikaži stručne postavke

en: Expert settings
hr: Stručne postavke

en: Advanced / Debugging Settings
hr: Napredne / Postavke ispravljanje grešaka

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
hr: Uz Premium možete poslati sigurnosnu kopiju na više od jednog odredišta.

en: None
hr: Nijednom

en: Choose your remote storage
hr: Odaberite udaljenu pohranu

en: Sending Your Backup To Remote Storage
hr: Slanje vaše sigurnosne kopije na udaljenu pohranu

en: your site's admin address
hr: adresa administratora vaše web-stranice

en: Check this box to have a basic report sent to
hr: Označite ovaj okvir kako biste primali osnovno izvješće

en: Email
hr: E-pošta

en: Reporting
hr: Izvješćivanje

en: Backup more databases
hr: Kreiraj sigurnosne kopije više baza podataka

en: First, enter the decryption key
hr: Prvo, upišite ključ za dešifriranje

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
hr: ili

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
hr: Izvezite šifrirane datoteke baze podataka (db.gz.crypt datoteke) ovdje ili ih prenesite za dešifriranje

en: Manually decrypt a database backup file
hr: Ručno dešifriraj datoteku sigurnosne kopije baze podataka

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
hr: Ovdje možete ručno dešifrirati šifriranu bazu podataka.

en: Database encryption phrase
hr: Fraza šifriranja baze podataka

en: Database Options
hr: Opcije baze podataka

en: Include in files backup
hr: Uvrsti u sigurnosnu kopiju datoteka

note: translators: $1$s: translatable text ,%2$s: translatable text, %3$s: translatable text,%4$s: UpdraftPlus Premium product name
en: fix the time at which a backup should take place
hr: za ispravak vremena kada bi se sigurnosna kopija trebala izraditi

en: Database backup interval
hr: Interval sigurnosnog kopiranja baze podataka

en: and retain this many scheduled backups
hr: i zadrži ovoliko tempiranih sigurnosnih kopija

en: Files backup interval
hr: Interval sigurnosnog kopiranja datoteka

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Fortnightly
hr: Dvotjedno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Daily
hr: Dnevno

en: Every %s hours
hr: Svakih %s sati

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
hr: Manualno

en: No backup has been completed
hr: Ni jedna sigurnosna kopija nije dovršena

en: incremental backup; base backup: %s
hr: inkrementalna sigurnosna kopija; baza podataka: %s

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
hr: Trebate se savjetovati sa svojom hosting kompanijom da biste saznali kako postaviti dopuštenja za WordPress dodatak da bi on mogao zapisivati u direktorij.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
hr: Mapa postoji, ali vaš web-poslužitelj nema dopuštenje za upisivanje.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
hr: Neuspjeli zahtjev poslan datotečnom sistemu da kreira direktorij.

en: Failed
hr: Nije uspjelo

en: Remove old directories
hr: Ukloni stare direktorije

en: Warning: %s
hr: Upozorenje: %s

en: show log
hr: prikaži zapisnik

en: Job ID: %s
hr: ID posla: %s

en: last activity: %ss ago
hr: posljednja aktivnost: prije %s

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Encrypted database
hr: Šifrirana baza podataka

en: Encrypting database
hr: Šifriranje baze podataka

en: table: %s
hr: tablica: %s

en: Creating database backup
hr: Kreiranje sigurnosne kopije baze podataka

en: Created database backup
hr: Kreirana sigurnosna kopija baze podataka

en: Backup finished
hr: Sigurnosna kopija završena

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
hr: Na čekanju do početka tempiranog vremena za ponovno pokušaj, zbog grešaka

en: Pruning old backup sets
hr: Čišćenje starih setova sigurnosnih kopija

en: Uploading files to remote storage
hr: Prijenos datoteka na udaljenu pohranu

en: Created file backup zips
hr: Kreiran zip sigurnosne kopije datoteka

en: Creating file backup zips
hr: Kreiranje zip-a sigurnosne kopije datoteka

en: Backup begun
hr: Kreiranje sigurnosne kopije je započelo

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
hr: Ovo će obrisati sve vaše UpdraftPlus postavke - jeli sigurno želite ovo napraviti?

en: Wipe settings
hr: Brisanje postavki

en: count
hr: broj

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
hr: Napomena: Ovaj broj se temelji na što je, ili nije izuzeto zadnji put kad ste spremili opcije.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
hr: Ukupno (nekomprimiranih) podataka na disku:

en: Show raw backup and file list
hr: Prikaži neobrađenu sigurnosnu kopiju i listu datoteka

en: Call
hr: Poziv

en: Fetch
hr: Dohvati

en: %s (%s used)
hr: %s (%s iskorišteno)

en: Free disk space in account:
hr: Slobodni diskovni prostor na računu:

en: zip executable found:
hr: pronađena zip izvršna datoteka:

en: No
hr: Ne

en: Yes
hr: Da

en: show PHP information (phpinfo)
hr: prikaži PHP informacije (phpinfo)

en: %s version:
hr: %s inačica:

en: Memory limit
hr: Memorijsko ograničenje

en: Current memory usage
hr: Trenutna upotreba memorije

en: Peak memory usage
hr: Vrhunac korištenja memorije

en: Web server:
hr: Web-poslužitelj:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
hr: Osima ako imate problema, možete u potpunosti ignorirati sve ovdje.

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
hr: Pročitajte ovaj koristan članak s puno korisnih savjeta rije nego što pokrenete restauraciju.

note: translators: %s: Restoration type
en: %s restoration options:
hr: %s opcije restauracije:

en: You will need to restore it manually.
hr: Morati ćete restaurirati manualno.

note: translators: %s: Entity that cannot be restored
en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
hr: Navedeni entitet se ne može automatski restaurirati: "%s".

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
hr: PHP na vašem web-poslužitelju ima aktivan safe_mode.

en: Choose the components to restore
hr: Odaberite komponente za restauraciju

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
hr: Restauracija će zamijeniti teme, dodatke, prenesene datoteke, bazu podataka ove web-stranice i/ili druge direktorije s sadržajem (odnosno što se nalazi u setu sigurnosne kopije, i vašem odabiru).

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
hr: Dohvaćanje (ako je potrebo) i pripremanje datoteka sigurnosne kopije...

en: Restore backup
hr: Oporavi sigurnosnu kopiju

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
hr: Omogućite malo vremena da se završi komunikacija s udaljenom pohranom.

en: Also delete from remote storage
hr: Također obriši s udaljene pohrane

en: Delete backup set
hr: Obriši set sigurnosne kopije

en: Select Files
hr: Odaberite datoteke

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
hr: ili

en: Drop backup files here
hr: Ovdje ispustite datoteke sigurnosne kopije

note: translators: 1: Software name (WordPress), 2: Required version (3.3) translators: %1$s: WordPress, %2$s: Version number translators: %1$s: WordPress  %2$s: version number
en: This feature requires %1$s version %2$s or later
hr: Ova značajka zahtijeva %1$s inačicu %2$s ili noviju

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
hr: Ili, možete ih smjestiti ručno u svoj UpdraftPlus direktorij (obično wp-content/updraft), npr. putem FTP-a, pa zatim upotrijebiti gore navedenu poveznicu "ponovno skeniranje".

en: Upload files into UpdraftPlus.
hr: Prenesi datoteke u UpdraftPlus.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
hr: UpdraftPlus - Prenesi datoteke sigurnosne kopije

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
hr: Ako koristite ovo, onda isključite Turbo/Road režim.

en: Opera web browser
hr: Opera web-preglednik

en: Rescan remote storage
hr: Ponovno skeniranje udaljene pohrane

en: Rescan local folder for new backup sets
hr: Ponovno skeniranje lokalne mape za nove setove sigurnosnih kopija

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
hr: Mjesto ovog direktorija je postavljeno u Stručnim postavkama, na kartici Postavke.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
hr: Kliknite ovdje kako biste u svom direktoriju UpdraftPlus (u prostoru za web-hosting) pogledali nove grupe sigurnosnih kopija koje ste prenijeli.

en: Upload backup files
hr: Prenesi datoteke sigurnosne kopije

en: More tasks:
hr: Više zadataka:

en: refresh
hr: osvježi

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
hr: Prostor na disku web-poslužitelja koji koristi UpdraftPlus

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
hr: Ovo je broj sadržaja vašeg Updraft direktorija

en: Latest UpdraftPlus.com news:
hr: Najnovije UpdraftPlus.com vijesti:

en: Download most recently modified log file
hr: Preuzmi najnoviju izmijenjenu datoteku zapisnika

en: (Nothing yet logged)
hr: (Još ništa nije zabilježeno)

en: Last log message
hr: Posljednja poruka u zapisniku

en: Send this backup to remote storage
hr: Pošalji ovu sigurnosnu kopiju na udaljenu pohranu

en: Include your database in the backup
hr: Uvrsti bazu podataka u sigurnosnu kopiju

en: Backup non-WordPress files and databases
hr: Sigurnosna kopija datoteka i baza podataka koje nisu od WordPressa

en: Ask a pre-sales question
hr: Pitajte pitanje prije kupnje

en: Pre-sales FAQs
hr: ČPP prije kupnje

en: Full feature list
hr: Puni popis mogućnosti

en: Do you need WordPress Multisite support?
hr: Trebate li podršku za WordPress Multisite?

en: Time now
hr: Vrijeme sada

en: Files
hr: Datoteke

en: Next scheduled backups
hr: Sljedeća tempirana izrada sigurnosne kopije

en: At the same time as the files backup
hr: U isto vrijeme kao i sigurnosnu kopiju datoteka

en: Nothing currently scheduled
hr: Trenutno nije ništa zakazano

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
hr: Ovo dugme je onemogućeno jer vaš direktorij za sigurnosne kopije nije upisiv (pogledajte postavke).

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
hr: Dugme 'Napravi sigurnosnu kopiju' je onemogućeno jer vaš direktorij za sigurnosne kopije nije upisiv (pogledajte karticu 'Postavke' i pronađite relevantne opcije).

en: JavaScript warning
hr: JavaScript upozorenje

en: Current limit is:
hr: Trenutni limit je:

en: Your backup has been restored.
hr: Vaša sigurnosna kopija je oporavljena.

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
hr: Ako još možete pročitati ovo nakon što stranica završi s učitavanjem, onda imate problema s JavaScript ili jQuery na web-stranici.

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Your settings have been wiped.
hr: Vaše postavke su obrisane.

en: Backup directory successfully created.
hr: Direktorij za sigurnosne kopije je uspješno kreiran.

en: Backup directory could not be created
hr: Direktorij za sigurnosne kopije nije moguće kreirati

en: Return to UpdraftPlus configuration
hr: Povratak na UpdraftPlus Konfiguraciju

en: Actions
hr: Akcije

en: Version
hr: Inačica

en: More plugins
hr: Više dodataka

en: Lead developer's homepage
hr: Početna stranica vodećeg programera

en: Newsletter sign-up
hr: Pretplata na e-novosti

en: Support
hr: Podrška

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
hr: Loš format naziva datoteke - ovo ne izgleda kao šifrirana datoteka baze podataka koju je stvorio UpdraftPlus

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
hr: Loš format imena datoteke - ovo ne izgleda kao datoteka koju je kreirao UpdraftPlus

en: This backup was created by %s, and can be imported.
hr: Ovu sigurnosnu kopiju je kreirao %s, i može se uvesti.

en: This file could not be uploaded
hr: Nije moguće prenijeti ovu datoteku

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: You will find more information about this in the Settings section.
hr: Više informacija o ovome možete pronaći u sekciji Postavke.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
hr: Direktorij za sigurnosne kopije (%s) nije upisiv, ili ne postoji.

en: No local copy present.
hr: Nije prisutna lokalna kopija.

en: Download in progress
hr: Preuzimanje u tijeku

en: Download failed
hr: Neuspjelo preuzimanje

en: The log file could not be read.
hr: Datoteku zapisnika nije moguće pročitati.

en: Error: unexpected file read fail
hr: Greška: neočekivana greška pri čitanju datoteke

en: Messages:
hr: Poruke:

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
hr: Nije moguće pronaći taj posao - možda je već završen?

en: Job deleted
hr: Posao obrisan

en: You should soon see activity in the "Last log message" field below.
hr: Uskoro biste trebali vidjeti aktivnost u donjem polju "Posljednja poruka u zapisniku".

en: Start backup
hr: Započni kreiranje sigurnosne kopije

en: Constants
hr: Konstante

en: Options (raw)
hr: Opcije (neobrađeno)

en: Known backups (raw)
hr: Poznate sigurnosne kopije (neobrađeno)

en: Backup set not found
hr: Sigurnosne kopije nisu pronađene

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
hr: Izgleda da ovoj grupi višedijelne sigurnosne kopije nedostaje: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
hr: Datoteka (%s)  je pronađena, ali ima drugačiju veličinu (%s) od očekivane (%s)  - možda je oštećena.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
hr: Datoteka je pronađena, ali njena veličina je nula (trebate ponovno prenijeti): %s

en: File not found (you need to upload it): %s
hr: Datoteka nije pronađena (trebate ju ponovno prenijeti): %s

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
hr: Nepoznati izvor je kreirao sigurnosnu kopiju (%s) - nije moguće restaurirati.

en: Database
hr: Baza podataka

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
hr: Samo se WordPress baze podataka mogu restaurirati: za vanjske baze podataka morati ćete se pobrinuti manualno.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
hr: Trebali biste se uvjeriti da je ovo doista grupa sigurnosnih kopija namijenjen za korištenje na ovoj web-stranici, prije oporavka (umjesto grupe sigurnosnih kopija nepovezane web-stranice).

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
hr: UpdraftPlus nije prepoznao ovu grupu sigurnosnih kopija, da ju je stvorila trenutna WordPress instalacije, ali je pronađena na udaljenoj pohrani ili je poslana s udaljene web-stranice.

en: No such backup set exists
hr: Ne postoji takav set sigurnosne kopije

en: Nothing yet logged
hr: Još ništa nije zabilježeno

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
hr: %s je odabran za udaljenu pohranu, ali trenutno niste spojeni.

en: UpdraftPlus notice:
hr: UpdraftPlus obavijest:

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
hr: Pročitajte vodič na ovoj stranici mogućih uzroka i popravaka.

en: Notice
hr: Obavijest

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
hr: Konzultirajte se s ovim ČPP ako ima problema s kreiranjem sigurnosnih kopija.

en: Your website is hosted using the %s web server.
hr: Vaša web-stranica je smještena koristeći %s web-poslužitelj.

en: Go here for more information.
hr: Pođite ovdje za više informacija.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
hr: Količina dopuštenog vremena za rad WordPress dodataka je vrlo mala (%s sekundi) - trebali biste povećati to vrijeme kako biste izbjegli neuspjele sigurnosne kopije zbog isteka vremena (savjetujte se s vašom hosting kompanijom za više pomoći - radi se o max_execution_time PHP postavci: preporučena vrijednost je %s sekundi ili više)

en: Warning
hr: Upozorenje

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
hr: Kako biste promijenili izvorne postavke što je sve uključeno u sigurnosnu kopiju, konfigurirali zakazane sigurnosne kopije, poslali sigurnosne kopije na udaljenu pohranu (preporučeno) i sve ostalo, otvorite karticu Postavke.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
hr: Kako biste kreirali sigurnosnu kopiju, samo kliknite na dugme Napravi sigurnosnu kopiju.

en: Welcome to UpdraftPlus!
hr: Dobro došli u UpdraftPlus!

en: Update Theme
hr: Ažurirajte temu

en: Update Plugin
hr: Ažurirajte dodatak

en: Allowed Files
hr: Dopuštene datoteke

en: Send
hr: Pošalji

en: Testing connection...
hr: Testiranje veze...

en: Deleting...
hr: Brisanje...

en: key name
hr: ime ključa

en: Failure: No %s was given.
hr: Neuspjeh: Nije naveden %s.

en: Key
hr: Ključ

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
hr: Imenujte ovaj ključ (npr. navedite za koju je web-stranicu):

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
hr: Trebali biste provjeriti je li udaljena web-stranica online, nije blokirana vatrozidom, nema sigurnosne module koji možda blokiraju pristup, ima aktivnu UpdraftPlus inačicu %s ili noviju i da su ključevi ispravno upisani.

en: Send to site:
hr: Pošalji na web-stranicu:

en: Creating...
hr: Stvaranje...

en: Add site
hr: Dodaj web-stranicu

en: Adding...
hr: Dodavanje...

en: Update quota count
hr: Ažuriraj brojač kvote

en: Counting...
hr: Brojenje...

en: Disconnecting...
hr: Odspajanje...

en: Disconnect
hr: Odspoji se

en: Connecting...
hr: Spajanje...

en: Connect
hr: Spoji se

en: You have made changes to your settings, and not saved.
hr: Napravili ste promjene u postavkama i niste ih spremili.

en: Automatic backup before update
hr: Automatsko kreiranje sigurnosne kopije prije ažuriranja

en: Download log file
hr: Preuzmi datoteku zapisnika

en: Restore
hr: Oporavi

en: Close
hr: Zatvori

en: Proceed with update
hr: Nastavi s ažuriranjem

en: Create
hr: Kreiraj

en: Delete
hr: Obriši

en: Cancel
hr: Odustani

en: The file was uploaded.
hr: Datoteka je prenesena.

en: Unknown server response status:
hr: Nepoznati status odgovora poslužitelja:

en: Unknown server response:
hr: Nepoznati odgovor poslužitelja:

en: This decryption key will be attempted:
hr: Dešifriranje će se pokušati s ovim ključem:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
hr: Pratite ovu poveznicu kako biste pokušali dešifrirati i preuzeti datoteku baze podataka na svoje računalo.

en: Upload error
hr: Greška u prijenosu

en: This file is not an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
hr: Ova datoteka nije UpdraftPlus šifrirana arhiva baze podataka (takve datoteke su .gz.crypt datoteke koje imaju naziv kao što je: backup_(vrijeme)_(naziv web-stranice)_(šifra)_db.crypt.gz).

en: Upload error:
hr: Greška u prijenosu:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
hr: (provjerite da prenosite zip datoteku koju je kreirao UpdraftPlus)

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
hr: Ako je ovu sigurnosnu kopiju kreirao drugi dodatak, onda vam UpdraftPlus Premium može pomoći.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
hr: Međutim, UpdraftPlus arhive su standardne zip/SQL datoteke - stoga ako ste sigurni da vaša datoteka ima ispravan format, onda ju možete preimenovati kako bi odgovarala tom obrascu.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
hr: Izgleda da ova datoteka nije UpdraftPlus arhiva sigurnosne kopije (takve datoteke su .zip ili .gz datoteke koje sadrže ime poput: backup_(vrijeme)_(naziv web-stranice)_(šifra)_(vrsta).(zip|gz)).

en: Raw backup history
hr: Neobrađena povijest sigurnosnih kopija

en: Delete Old Directories
hr: Obriši stare direktorije

en: PHP information
hr: PHP informacije

en: Requesting start of backup...
hr: Zatražen početak stvaranja sigurnosne kopije...

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
hr: Greška u preuzimanju: poslužitelj je poslao odgovor koji nismo razumjeli.

en: Download to your computer
hr: Preuzmite na svoje računalo

en: Delete from your web server
hr: Obrišite s vašeg web-poslužitelja

en: File ready.
hr: Datoteka spremna.

en: Error
hr: Greška

en: Error:
hr: Greška:

en: Error data:
hr: Podaci o grešci:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
hr: Greška: poslužitelj je poslao odgovor koji nismo razumjeli.

en: Errors:
hr: Greške:

en: Warnings:
hr: Upozorenja:

en: Error: the server sent an empty response.
hr: Greška: poslužitelj je poslao prazan odgovor.

en: Processing files - please wait...
hr: Obrada datoteka - pričekajte...

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
hr: Neke datoteke se još uvijek preuzimaju ili obrađuju - pričekajte.

en: Begun looking for this entity
hr: Započeto traženje ovog entiteta

en: calculating...
hr: računanje...

en: Trying...
hr: Pokušavanje...

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
hr: Nova lozinka korisnika RackSpace konzole je (ovo neće biti ponovno prikazano):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
hr: Web-poslužitelj je poslao kod greške (pokušajte ponovno, ili provjerite zapisnike vašeg web-poslužitelja)

en: Unexpected response:
hr: Neočekivani odgovor:

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
hr: Ako izuzmete bazu podataka i datoteke, time ste izuzeli sve!

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
hr: Za slanje na više od jedne adrese, svaku adresu odvojite zarezom.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
hr: Ponovno skeniranje udaljene i lokalne pohrane za grupama sigurnosnih kopija...

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
hr: Ponovno skeniranje (potraga za sigurnosnim kopijama koje ste manualno prenijeli na internu pohranu sigurnosnih kopija)...

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
hr: Imajte na umu da poslužitelji e-pošte imaju limite veličine; tipično oko %s Mb; sigurnosne kopije veće od bilo koje limita vjerojatno neće stići na odredište.

en: Send a report only when there are warnings/errors
hr: Pošalji izvješće samo kada se pojave upozorenja/greške

en: Premium WooCommerce plugins
hr: Premium WooCommerce dodaci

en: Free two-factor security plugin
hr: Besplatni dvofaktorski sigurnosni dodatak

en: More quality plugins
hr: Više kvalitetnih dodataka

en: Dismiss (for %s months)
hr: Zanemari (na %s mjeseci)

en: Settings
hr: Postavke

en: Backup Now
hr: Napravi sigurnosnu kopiju
