Plugins - WP Downgrade - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: The update could fail. Are you sure that the version number is correct? You can also manually edit the download URL if needed.
ru: Обновление может завершиться ошибкой. Вы уверены, что номер версии правильный? Вы также можете вручную изменить URL-адрес загрузки, если это необходимо.

en: Attention! The target version does not seem to exist!
ru: Внимание! Целевая версия, похоже, не существует!

en: please go to
ru: пожалуйста, перейдите к

en: In order to perform the upgrade/downgrade to WP
ru: Для того, чтобы выполнить обновление/понижение до WP

en: Update Core
ru: Обновление ядра

en: <strong>All fine!</strong> You are currently on your desired release. And it will stay like that. <br>If you ever want to <strong>reinstall</strong>
ru: <strong>Все хорошо!</strong> В данный момент вы находитесь на нужной версии. И так и останется.<br> Если вы хотите <strong>переустановить</strong>

en: Usually you <strong>do not</strong> need to change this. But you can, if necessary. Must be a valid URL to a WordPress ZIP. <strong>Be careful!</strong> The content will not be verified! Wordpress will use what ever you give here, even if it does not contain release
ru: Обычно вам <strong>не нужно</strong> менять это. Но вы можете, если это необходимо. URL-адрес на WordPress-архив должен быть действителен. <strong>Будьте осторожны!</strong> Содержание не будет проверено! WordPress будет использовать то, что вы здесь дадите, даже если оно не содержит релиз

en: edit download URL
ru: изменить URL загрузки

en: Language Detected
ru: Язык обнаружен

en: Current WP Version
ru: Текущая версия WP

en: for example "4.9.8". Leave empty to disable.
ru: например "4.9.8". Оставьте пустым, чтобы отключить.

en: WP Releases
ru: Релизы WP

en: Exact version number from
ru: Точный номер версии от

en: WordPress Target Version
ru: Целевая версия WordPress

en: Which WordPress version would you like to up-/downgrade to?
ru: На какую версию вы бы хотели повысить/понизитьWordPress?

en: WARNING! You are using this plugin entirely at your own risk! DO MAKE SURE you have a current backup of both your files and database, since a manual version change is deeply affecting your WP installation!
ru: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ! Вы используете этот плагин на свой страх и риск! УБЕДИТЕСЬ, что у вас есть текущая резервная копия как ваших файлов, так и базы данных, так как ручное изменение версии сильно влияет на вашу установку WP!

en: Inactive
ru: Неактивно

en: is set as target version
ru: устанавливается в качестве целевой версии

en: Active
ru: Активно

en: Version number looks strange.
ru: Номер версии выглядит странно.

note: Description of the plugin
en: WP Downgrade allows you to either downgrade or update WordPress Core to an arbitrary version of your choice. The version you choose is downloaded directly from wordpress.org and installed just like any regular release update. The target version WordPress allows you to update to remains constant until you enter a different one or deactivate the plugin either completely or by leaving the target version field empty.
ru: WP Downgrade позволяет вам понизить или обновить WordPress Core до произвольной версии по вашему выбору. Выбранная вами версия загружается прямо с wordpress.org и устанавливается так же, как и любое очередное обновление. Целевая версия WordPress позволяет вам обновляться до постоянной, пока вы не введете другую или не деактивируете плагин либо полностью, либо оставив поле целевой версии пустым.
