Themes - Colibri WP - en to da_DK translation catalogue (356 entries)

en: Colibri Theme
da_DK: Colibri tema

en: No Responses
da_DK: Ingen svar

en: One Response
da_DK: Et svar

en: % Responses
da_DK: % svar

en: <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-left"></i> Older Comments
da_DK: <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-left"></i> Ældre kommentarer

en: Newer Comments <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-right"></i>
da_DK: Nyere kommentarer <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-right"></i>

en: Comments are closed.
da_DK: Der er lukket for kommentarer.

en: Colibri theme activation failed!
da_DK: Colibri temaaktivering mislykkedes!

en: You need to update your PHP version to use the %s.
da_DK: Du skal opdatere din PHP-version for at bruge %s.

en: Current php version is: %1$s and the mininum required version is %2$s
da_DK: Nuværende php version er %1$s og den version, der kræves som minimum er %2$s

en: Install Required Plugins
da_DK: Installer de krævede plugins

en: Install Plugins
da_DK: Installer plugins

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
da_DK: Installerer plugin: %s

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
da_DK: Opdaterer plugin: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
da_DK: Noget gik galt med plugin API.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
da_DK[0]: Dette tema kræver følgende plugin: %1$s.
da_DK[1]: Dette tema kræver følgende plugins: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
da_DK[0]: Dette tema anbefaler følgende plugin: %1$s.
da_DK[1]: Dette tema anbefaler følgende plugins: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
da_DK[0]: Følgende plugin skal opdateres til seneste version for at sikre fuld forenelighed med temaet: %1$s
da_DK[1]: Følgende plugins skal opdateres til seneste version for at sikre fuld forenelighed med temaet: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
da_DK[0]: Der er en opdatering tilgængelig for følgende plugin: %1$s.
da_DK[1]: Der er opdateringer tilgængelige for følgende plugins: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
da_DK[0]: Følgende krævede plugin er i øjeblikket inaktivt: %1$s.
da_DK[1]: Følgende krævede plugins er i øjeblikket inaktive: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
da_DK[0]: Følgende anbefalede plugin er i øjeblikket inaktivt: %1$s.
da_DK[1]: Følgende anbefalede plugins er i øjeblikket inaktive: %1$s.

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
da_DK[0]: Begynd installering af plugin
da_DK[1]: Begynd installering af plugins

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
da_DK[0]: Begynd opdatering af plugin
da_DK[1]: Begynd opdatering af plugins

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
da_DK[0]: Begynd aktivering af plugin
da_DK[1]: Begynd aktivering af plugins

en: Return to Required Plugins Installer
da_DK: Vend tilbage til Påkrævet plugins Installation

en: Return to the Dashboard
da_DK: Retur til kontrolpanel

en: Plugin activated successfully.
da_DK: Plugin succesfuldt aktiveret.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
da_DK[0]: Følgende plugin blev aktiveret uden problemer:
da_DK[1]: Følgende plugins blev aktiveret uden problemer:

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
da_DK: Ingen handlinger foretaget. Plugin %1$s var allerede aktivt.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
da_DK: Plugin ikke aktiveret. En højere version af %s er krævet for dette tema. Opdater venligst plugin.

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
da_DK: Alle plugins blev installeret og aktiveret succesfuldt. %1$s

en: Dismiss this notice
da_DK: Afvis denne meddelelse

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
da_DK: Der er et eller flere krævede eller anbefalede plugins at installere, opdatere eller aktivere.

en: Please contact the administrator of this site for help.
da_DK: Kontakt venligst administratoren af dette websted for at få hjælp.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
da_DK: Dette plugin skal opdateres for at kunne bruges med dit tema.

en: Update Required
da_DK: Opdatering krævet

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
da_DK: Den fjerntliggende plugin-pakke indeholder ikke en mappe med det forventede kortlink og omdøbning kunne derfor ikke lade sig gøre.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
da_DK: Kontakt venligst udbyderen af dette plugin og bed dem pakke deres plugin i henhold til retningslinjerne for WordPress.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
da_DK: Den fjentliggende plugin-pakke indeholder mere end én fil, men filerne er ikke pakket i en mappe.

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
da_DK: og

en: Required
da_DK: Påkrævet

en: Recommended
da_DK: Anbefalede

en: External Source
da_DK: Ekstern kilde

en: Pre-Packaged
da_DK: Færdigpakkede

en: Not Installed
da_DK: Ikke installeret

en: Installed But Not Activated
da_DK: Installeret men ikke aktiveret

en: Active
da_DK: Aktivt

en: Required Update not Available
da_DK: Krævede opdatering er ikke tilgængelig

en: Requires Update
da_DK: Kræver opdatering

en: Update recommended
da_DK: Anbefalet opdatering

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Skal installeres <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Skal installeres <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Opdatering tilgængelig <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Opdateringer tilgængelige <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
da_DK[0]: Skal aktiveres <span class="count">(%s)</span>
da_DK[1]: Skal aktiveres <span class="count">(%s)</span>

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
da_DK: ukendt

en: Installed version:
da_DK: Installeret version:

en: Minimum required version:
da_DK: Version der kræves som minimum:

en: Available version:
da_DK: Tilgængelige versioner:

en: No plugins to install, update or activate.
da_DK: Ingen plugins at installere, opdatere eller aktivere.

en: Source
da_DK: Kilde

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
da_DK: Installer %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
da_DK: Opdater %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
da_DK: Aktiver %2$s

en: Upgrade message from the plugin author:
da_DK: Opgraderingsbesked fra plugin-forfatteren.

en: Install
da_DK: Installer

en: Update
da_DK: Opdatér

en: Activate
da_DK: Aktivér

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
da_DK: Ingen plugins blev valgt til installering. Ingen handlinger foretaget.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
da_DK: Ingen plugins er valgt til at blive opdateret. Ingen handlinger foretaget.

en: No plugins are available to be installed at this time.
da_DK: Ingen plugins tilgængelige til at installere lige nu.

en: No plugins are available to be updated at this time.
da_DK: Ingen plugins er tilgængelige til at blive opdateret lige nu.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
da_DK: Ingen plugins er valgt til at blive aktiveret. Ingen handlinger foretaget

en: No plugins are available to be activated at this time.
da_DK: Ingen plugins tilgængelige til at blive aktiveret lige nu.

en: Plugin activation failed.
da_DK: Aktivering af plugin mislykkedes.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da_DK: Opdaterer plugin %1$s (%2$d/%3$d)

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
da_DK: Der opstod en fejl under installation %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
da_DK: Installationen af %1$s fejlede.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
da_DK: Installationen og aktiveringsprocessen er begyndt. Denne proces kan tage et stykke tid på nogle sider, så vær tålmodig.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
da_DK: %1$s installeret og aktiveret korrekt.

en: Show Details
da_DK: Vis detaljer

en: Hide Details
da_DK: Skjul detaljer

en: All installations and activations have been completed.
da_DK: Alle installationer og aktiveringer er afsluttet.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da_DK: Installerer og aktiverer plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
da_DK: Installationen er påbegyndt. Denne proces kan tage et stykke tid på nogle sider, så vær tålmodig.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
da_DK: %1$s installeret korrekt.

en: All installations have been completed.
da_DK: Alle installationer er afsluttet.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
da_DK: Installerer plugin  %1$s (%2$d/%3$d)

en: Action Button %d
da_DK: Handlingsknap %d

en: Modern
da_DK: Moderne

en: Classic
da_DK: Klassisk

en: Fullscreen
da_DK: Fuldskærm

en: Header Menu
da_DK: Sidehoved menu

en: Footer Menu
da_DK: Sidefodsmenu

en: Blog sidebar widget area
da_DK: Blog sidebar widgetområde

en: Built using WordPress and the %s
da_DK: Bygget ved at bruge WordPress og %s

en: Page
da_DK: Side

en: Posts navigation
da_DK: Navigation til indlæg

en: Page not found
da_DK: Side ikke fundet

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
da_DK: Søgeresultater for &#8220;%s&#8221;

en: No Category
da_DK: Ingen kategori

en: No Tag
da_DK: Ingen tags

en: Post navigation
da_DK: Indlægsnavigation

en: Built using WordPress and %s
da_DK: Bygget ved at bruge WordPress og %s

en: Press return or enter to open this section
da_DK: Tryk på return eller enter for at åbne denne sektion

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Help
da_DK: Hjælp

en: Footer
da_DK: Sidefod

en: Content
da_DK: Indhold

en: Content Settings
da_DK: Indholdsindstillinger

en: Top Bar Settings
da_DK: Top bar indstillinger

en: Navigation Settings
da_DK: Navigation indstillinger

en: Hero Settings
da_DK: Hero indstillinger

en: Footer Settings
da_DK: Footer Indstillinger

en: Blog Settings
da_DK: Blogindstillinger

en: Advanced
da_DK: Avanceret

en: Background Type
da_DK: Baggrundstype

en: Background Color
da_DK: Baggrund Farve

en: Background Image
da_DK: Baggrundsbillede

en: Color
da_DK: Farve

en: Image
da_DK: Billede

en: Gradient
da_DK: Graduering

en: Show bottom divider
da_DK: Vis bund opdeler

en: Divider style
da_DK: Opdeler design

en: Divider height
da_DK: Opdeler højde

en: Tilt
da_DK: Vipning

en: Tilt Flipped
da_DK: Vipning vendt

en: Triangle
da_DK: Trekant

en: Triangle Asymmetrical
da_DK: Trekant asymmetrisk

en: Opacity Fan
da_DK: Gennemsigtighed ventilator

en: Opacity Tilt
da_DK: Gennemsigtighed tippe

en: Mountains
da_DK: Bjerge

en: Pyramids
da_DK: Pyramider

en: Waves
da_DK: Bølger

en: Wave Brush
da_DK: Bølger pensel

en: Waves Pattern
da_DK: Bølger mønster

en: Clouds
da_DK: Skyer

en: Curve
da_DK: Kurve

en: Curve Asymmetrical
da_DK: Curve asymmetrisk

en: Drops
da_DK: Dråber

en: Arrow
da_DK: Pil

en: Book
da_DK: Bog

en: Split
da_DK: Opdelt

en: Select
da_DK: Vælg

en: Select item
da_DK: Vælg element

en: Select image
da_DK: Vælg billede

en: Clear
da_DK: Ryd

en: None
da_DK: Ingen

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Add Slide
da_DK: Tilføj slide

en: Position
da_DK: Placering

en: Top Left
da_DK: Øverst til venstre

en: Top Center
da_DK: Top midten

en: Top Right
da_DK: Øverst til højre

en: Center Left
da_DK: Venstre midten

en: Center Center
da_DK: Midte i midten

en: Center Right
da_DK: Højre midten

en: Bottom Left
da_DK: Nederst til venstre

en: Bottom Center
da_DK: Bund midten

en: Bottom Right
da_DK: Nederst til højre

en: Attachment
da_DK: Vedhæftning

en: Scroll
da_DK: Rul

en: Fixed
da_DK: Låst

en: Size
da_DK: Størrelse

en: Do not repeat
da_DK: Ingen gentagelse

en: Repeat %s
da_DK: Gentag %s

en: Cover
da_DK: Omslag

en: Contain
da_DK: Indeholder

en: Slide Duration
da_DK: Slide varighed

en: Effect Speed
da_DK: Effekt hastighed

en: Self Hosted
da_DK: Egenhosted

en: Self Hosted Video
da_DK: Egenhosted video

en: External
da_DK: Ekstern

en: Video Poster
da_DK: Videoplakat

en: Show Background Overlay
da_DK: Vis baggrund overlay

en: Overlay Type
da_DK: Overlay type

en: Shape Only
da_DK: Kun form

en: Opacity
da_DK: Gennemsigtighed

en: Circles
da_DK: Cirkler

en: 10deg Stripes
da_DK: 10 grader striber

en: Rounded Square Blue
da_DK: Afrundet firkant blå

en: Many Rounded Squares Blue
da_DK: Mange afrundede firkanter blå

en: Two Circles
da_DK: To cirkler

en: Circles 2
da_DK: Cirkler 2

en: Circles 3
da_DK: Cirkler 3

en: Circles Gradient
da_DK: Cirkler graduering

en: Circles White Gradient
da_DK: Cirkler hvid graduering

en: Waves Inverted
da_DK: Bølger negativ

en: Dots
da_DK: Prikker

en: Left Tilted Lines
da_DK: Venstre tippede linjer

en: Right Tilted Lines
da_DK: Højre tippede linjer

en: Right Tilted Strips
da_DK: Højre tippede striber

en: Shape Light
da_DK: Form lys

en: Overlay Shape
da_DK: Overlay form

en: Text only
da_DK: Kun tekst

en: Text with media on right
da_DK: Tekst med medie til højre

en: Text with media on left
da_DK: Tekst med medie til venstre

en: Show Title
da_DK: Vis titel

en: Show Subtitle
da_DK: Vis undertitel

en: Title
da_DK: Titel

en: Subtitle
da_DK: Undertitel

en: Text width
da_DK: Tekst bredde

en: Button
da_DK: Knap

en: Add Button
da_DK: Tilføj knap

en: Buttons
da_DK: Knapper

en: Button Type
da_DK: Knap type

en: Primary Button
da_DK: Primære knap

en: Secondary Button
da_DK: Sekundær knap

en: Label
da_DK: Etiket

en: Icons
da_DK: Ikoner

en: Align
da_DK: Juster

en: Spacing top
da_DK: Afstand top

en: Spacing bottom
da_DK: Afstand bund

en: Full Height
da_DK: Fuld højde

en: Text column width
da_DK: Tekstkolonne bredde

en: Box shadow
da_DK: Boksskygge

en: Horizontal
da_DK: Vandret

en: Vertical
da_DK: Lodret

en: Spread
da_DK: Spredning

en: Blur
da_DK: Sløring

en: Frame options
da_DK: Ramme muligheder

en: Border
da_DK: Ramme

en: Width
da_DK: Bredde

en: Height
da_DK: Højde

en: Offset
da_DK: Forskydning

en: Offset left
da_DK: Forskydning venstre

en: Offset top
da_DK: Forskydning top

en: Frame thickness
da_DK: Ramme tykkelse

en: Show frame over image
da_DK: Vis ramme over billede

en: Show frame shadow
da_DK: Vis ramme skygge

en: Information Fields
da_DK: Information felter

en: Social Icons
da_DK: Sociale ikoner

en: Content Type
da_DK: Indholdstype

en: Field %s
da_DK: Felt %s

en: Add Field
da_DK: Tilføj felt

en: Icon %s
da_DK: Ikon %s

en: Add Item
da_DK: Tilføj element

en: Add Icon
da_DK: Tilføj ikon

en: Icon
da_DK: Ikon

en: Text
da_DK: Tekst

en: Stick on scroll
da_DK: Fastgør ved rul

en: Show top bar
da_DK: Vis topbjælke

en: Boxed
da_DK: Boks

en: Container width
da_DK: Boks bredde

en: Full width
da_DK: Fuld bredde

en: Transparent nav
da_DK: Gennemsigtig navigationsbjælke

en: Button align
da_DK: Knap justering

en: Alternate logo image
da_DK: Vekslende logo billede

en: Navigation padding
da_DK: Navigation indermargen

en: Logo image only
da_DK: Kun logo billede

en: Site title text only
da_DK: Kun websted titeltekst

en: Image with text below
da_DK: Billede med tekst under

en: Image with text on the right
da_DK: Billede med tekst til højre

en: Image with text above
da_DK: Billede med tekst over

en: Image with text on the left
da_DK: Billede med tekst til venstre

en: - No menu -
da_DK: - Ingen menu -

en: Edit Menu Structure
da_DK: Rediger menustruktur

en: Show offscreen menu on
da_DK: Vis offscreen navigation på

en: Mobile
da_DK: Mobil

en: Mobile and tablet
da_DK: Mobil og tablet

en: Mobile, tablet and desktop
da_DK: Mobil, tablet og pc

en: Button highlight type
da_DK: Knap fremhævningstype

en: Button hover effect
da_DK: Knap hover effekt

en: Bottom line
da_DK: Bundlinje

en: Top line
da_DK: Toplinje

en: Double line
da_DK: Dobbeltlinje

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Drop in
da_DK: Drop ind

en: Drop out
da_DK: Drop ud

en: Grow from left
da_DK: Voks fra højre

en: Grow from right
da_DK: Voks fra venstre

en: Grow from center
da_DK: Voks fra midten

en: Grow up
da_DK: Voks opad

en: Grow down
da_DK: Voks nedad

en: Grow left
da_DK: Voks venstre

en: Grow right
da_DK: Voks højre

en: Shutter in horizontal
da_DK: Blænde vandret

en: Shutter out horizontal
da_DK: Blænde ud vandret

en: Shutter in vertical
da_DK: Blænde ud lodret

en: Shutter out vertical
da_DK: Blænde ud lodret

en: Logo / Nav
da_DK: Logo / Navigation

en: Logo above
da_DK: Logo over

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Use footer parallax
da_DK: Brug sidefod parallax

en: To enable all the theme features, please install %s plugin
da_DK: For at få adgang til alle temamuligheder, så installer venligst %s pluginet.

en: Install %s
da_DK: Installer %s

en: Activate %s
da_DK: Aktiver %s

en: Posts per row
da_DK: Indlæg pr. række

en: Show blog sidebar
da_DK: Vis blog sidebar

en: Enable masonry
da_DK: Aktiver bokse

en: Show thumbnail placeholder
da_DK: Vis miniature pladsholder

en: Thumbnail placeholder color
da_DK: Miniature pladsholder farve

en: or
da_DK: eller

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Recommended plugins
da_DK: Anbefalede plugins

en: Links to Customizer Settings
da_DK: Links til indstillinger for tilpasser

en: Set your logo
da_DK: Vælg logofarve

en: Change the hero image
da_DK: Skift hero billedet

en: Customize navigation
da_DK: Tilpas navigation

en: Customize frontpage hero
da_DK: Tilpas forside hero

en: Customize footer
da_DK: Tilpas sidefod

en: Change color settings
da_DK: Skift farveindstillinger

en: Customize fonts
da_DK: Tilpas skrifttyper

en: Customize menu
da_DK: Tilpas menu

en: Customize
da_DK: Tilpas

en: Welcome to %s
da_DK: Velkommen til %s

en: Choose one of the Colibri predefined designs
da_DK: Vælg en af de færdiglavede Colibri-designs

en: Start with selected design
da_DK: Begynd med et udvalgt design

en: Check all demo sites page
da_DK: Se siden med demo-websteder

en: Documentation
da_DK: Dokumentation

en: Colibri is easy to learn and master, but you can always check out our documentation to check out features you might have missed.
da_DK: Colibri er let at lære og mestre, men du kan altid tjekke vores dokumentation for at finde muligheder du kan have overset.

en: Check documentation
da_DK: Tjek dokumentation

en: Our technical team is here to help you build an awesome website. We usually answer support issues in less than 1 business day.
da_DK: Vores tekniske team er klar til at hjælpe dig med at bygge et fantastisk websted. Vi besvarer sædvanligvis henvendelser på under en almindelig arbejdsdag.

en: Open a support ticket
da_DK: Åbn en support ticket

en: Leave a Review
da_DK: Skriv en bedømmelse

en: We strive to provide our customers with the best service in our industry, so your feedback is very important to us. We would greatly appreciate it if you would take a few minutes to share your experience with us via this survey.
da_DK: Vi tilstræber at give vores kunder den bedste service i branchen, så din tilbagemelding er meget vigtig for os. Vi vil værdsætte det meget, hvis du vil bruge et par minutter på at dele din oplevelse gennem denne undersøgelse.

en: Leave a review
da_DK: Skriv en bedømmelse

en: Installing %s
da_DK: Installerer %s

en: Activating %s
da_DK: Aktiverer %s

en: Skip to content
da_DK: Videre til indhold

en: Choose header design
da_DK: Vælg sidehoved design

en: Choose footer design
da_DK: Vælg sidefod design

en: Add Predefined Section
da_DK: Tilføj færdiglavet design

note: Template Name of the theme
en: Full Width Template
da_DK: Fuld bredde

note: Template Name of the theme
en: Front Page Template
da_DK: Forsideskabelon

en: No responses yet
da_DK: Endnu ingen svar

en: One response
da_DK: Et svar

en: Older Comments
da_DK: Ældre kommentarer

en: Newer Comments
da_DK: Nyere kommentarer

[ctx: label]
en: Search for:
da_DK: Søg efter:

en: Search &hellip;
da_DK: Søg &hellip;

[ctx: submit button]
en: Search
da_DK: Søg

en: Nothing Found
da_DK: Intet fundet

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
da_DK: Klar til at udgive dit første indlæg? <a href="%1$s">Start her</a>.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
da_DK: Beklager, men intet matchede dine søgekriterier. Prøv venligst igen med nogle andre søgeord.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
da_DK: Vi kan vist ikke finde, hvad du leder efter. Måske en søgning vil hjælpe?

en: Pages:
da_DK: Sider:

en: Next:
da_DK: Næste:

en: Next post:
da_DK: Næste indlæg:

en: Previous:
da_DK: Forrige

en: Previous post:
da_DK: Forrige indlæg:

en: Sorry, page not found!
da_DK: Beklager, siden blev ikke fundet!

en: Go to Homepage!
da_DK: Gå til forside!

en: Next
da_DK: Næste

en: Previous
da_DK: Forrige

en: by
da_DK: af

en: on
da_DK: på

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Previous post
da_DK: Forrige indlæg

en: Next post
da_DK: Næste indlæg

en: {COMMENTS-COUNT} Responses
da_DK: {COMMENTS-COUNT} Svar

en: %1$s plugin adds drag and drop functionality and many other features to the %2$s theme.
da_DK: %1$s pluginet tilføjer træk og slip-funktionalitet og mange andre muligheder til %2$s temaet.

en: %1$s plugin is recommended for the %2$s contact section.
da_DK: %1$s pluginet anbefales %2$s kontaktsektionen.

en: These actions will also install Colibri Page Builder plugin.
da_DK: Denne handling vil også installere Calibri page builder pluginet.

en: Click the pencil icon to edit the text
da_DK: Klik på blyantikonet for at redigere teksten

en: Just click and start typing to change the site headline.
da_DK: Bare klik og begynd at taste for at ændre webstedets overskrift.
