Themes - Colibri WP - en to ja_JP translation catalogue (386 entries)

en: % Responses
ja_JP: %件の返信

en: %1$s installed and activated successfully.
ja_JP: %1$s のインストールと有効化が完了しました。

en: %1$s installed successfully.
ja_JP: %1$s のインストールを完了しました。

en: %1$s plugin adds drag and drop functionality and many other features to the %2$s theme.
ja_JP: %1$sプラグインは、ドラッグ & ドロップなど多くの機能を%2$sテーマに追加します。

en: %1$s plugin is recommended for the %2$s contact section.
ja_JP: %1$sのお問い合わせセクションには、%2$sプラグインが推奨されています。

en: - No menu -
ja_JP: - メニューなし -

en: 10deg Stripes
ja_JP: 10度ストライプ

en: <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-left"></i> Older Comments
ja_JP: <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-left"></i> 過去のコメント

en: Action Button %d
ja_JP: 操作ボタン %d

en: Activate
ja_JP: 有効化

en: Activate %2$s
ja_JP: %2$s 有効化

en: Activate %s
ja_JP: %s を有効化

en: Activating
ja_JP: 有効化中

en: Activating %s
ja_JP: %sを有効化中

en: Active
ja_JP: 有効

en: Add
ja_JP: 追加

en: Add Button
ja_JP: ボタンを追加

en: Add Field
ja_JP: フィールドを追加

en: Add Icon
ja_JP: アイコンを追加

en: Add Item
ja_JP: 項目を追加

en: Add Predefined Section
ja_JP: 事前定義セクションを追加

en: Add Slide
ja_JP: スライドを追加

en: Advanced
ja_JP: 高度な設定

en: Align
ja_JP: 配置

en: All installations and activations have been completed.
ja_JP: すべてのインストールと有効化が完了しました。

en: All installations have been completed.
ja_JP: すべてのインストールが完了しました。

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ja_JP: すべてのプラグインをインストールし、有効化しました。%1$s

en: Alternate logo image
ja_JP: 代替ロゴ画像

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ja_JP: %1$s のインストール中にエラーが発生しました: <strong>%2$s</strong>。

en: Arrow
ja_JP: 矢印

en: Attachment
ja_JP: スクロールの有無

en: Auto
ja_JP: 自動

en: Available version:
ja_JP: 利用可能なバージョン:

en: Back
ja_JP: 戻る

en: Background
ja_JP: 背景

en: Background Color
ja_JP: 背景色

en: Background Image
ja_JP: 背景画像

en: Background Type
ja_JP: 背景タイプ

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
ja_JP[0]: プラグインの有効化を開始

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ja_JP[0]: プラグインのインストールを開始

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
ja_JP[0]: プラグインの更新を開始

en: Blog Settings
ja_JP: ブログ設定

en: Blog sidebar widget area
ja_JP: サイドバーウィジェットエリア

en: Blur
ja_JP: ぼかし

en: Book
ja_JP: 本

en: Border
ja_JP: 枠線

en: Bottom Center
ja_JP: 下部中央

en: Bottom Left
ja_JP: 左下

en: Bottom Right
ja_JP: 右下

en: Bottom line
ja_JP: ボトムライン

en: Box shadow
ja_JP: ボックスのシャドー

en: Boxed
ja_JP: ボックス

en: Built using WordPress and %s
ja_JP: WordPress と%sを使って構築した

en: Built using WordPress and the %s
ja_JP: WordPress と%sを使って構築した

en: Button
ja_JP: ボタン

en: Button Type
ja_JP: ボタン形式

en: Button align
ja_JP: ボタン整列

en: Button highlight type
ja_JP: ボタンハイライトタイプ

en: Button hover effect
ja_JP: ボタンホバー効果

en: Buttons
ja_JP: ボタン

en: Categories:
ja_JP: カテゴリー:

en: Center Center
ja_JP: 中央/中央

en: Center Left
ja_JP: 中央左

en: Center Right
ja_JP: 中央右

en: Change color settings
ja_JP: カラーの設定を変更

en: Change the hero image
ja_JP: Hero 画像の変更

en: Check all demo sites page
ja_JP: デモサイトのページを確認

en: Check documentation
ja_JP: ドキュメントをチェックしよう

en: Choose footer design
ja_JP: フッターのデザインを選択

en: Choose header design
ja_JP: ヘッダーのデザインを選択

en: Choose one of the Colibri predefined designs
ja_JP: Colibri の定義済みデザインのいずれかを選択

en: Circles
ja_JP: サークル

en: Circles 2
ja_JP: サークル 2

en: Circles 3
ja_JP: サークル 3

en: Circles Gradient
ja_JP: サークルグラデーション

en: Circles White Gradient
ja_JP: サークル白いグラデーション

en: Classic
ja_JP: クラシック

en: Clear
ja_JP: クリア

en: Click the pencil icon to edit the text
ja_JP: 鉛筆アイコンをクリックしてテキストを編集します

en: Clouds
ja_JP: 雲

en: Colibri Settings
ja_JP: Colibri 設定

en: Colibri Theme
ja_JP: Colibri テーマ

en: Colibri is easy to learn and master, but you can always check out our documentation to check out features you might have missed.
ja_JP: Colibri は習得が簡単で使いやすいですが、逃したかもしれない機能をチェックするためにドキュメンテーションをいつでもチェックできます。

en: Colibri theme activation failed!
ja_JP: Colibri のテーマの起動に失敗しました！

en: Color
ja_JP: 色

en: Comments are closed.
ja_JP: コメントは受け付けていません。

en: Contain
ja_JP: 含む

en: Container width
ja_JP: コンテナの幅

en: Content
ja_JP: コンテンツ

en: Content Settings
ja_JP: コンテンツ設定

en: Content Type
ja_JP: コンテンツタイプ

en: Cover
ja_JP: カバー

en: Current php version is: %1$s and the mininum required version is %2$s
ja_JP: 現在の PHP のバージョンは%1$sです。最低限必要なバージョンは%2$sです。

en: Curve
ja_JP: カーブ

en: Curve Asymmetrical
ja_JP: カーブ非対称

en: Customize
ja_JP: カスタマイズ

en: Customize fonts
ja_JP: フォントをカスタマイズ

en: Customize footer
ja_JP: フッターをカスタマイズ

en: Customize frontpage hero
ja_JP: フロントページの Hero をカスタマイズ

en: Customize menu
ja_JP: メニューをカスタマイズ

en: Customize navigation
ja_JP: ナビゲーションをカスタマイズ

en: Dismiss this notice
ja_JP: この通知を非表示

en: Divider height
ja_JP: 仕切りの高さ

en: Divider style
ja_JP: 仕切りスタイル

en: Do not repeat
ja_JP: 繰り返しなし

en: Documentation
ja_JP: ドキュメンテーション

en: Dots
ja_JP: ドット

en: Double line
ja_JP: ダブルライン

en: Drop in
ja_JP: ドロップイン

en: Drop out
ja_JP: ドロップアウト

en: Drops
ja_JP: しずく

en: Edit Menu Structure
ja_JP: メニュー構造の編集

en: Effect Speed
ja_JP: エフェクトの速さ

en: Enable masonry
ja_JP: Masonryを有効にする

en: External
ja_JP: 外部

en: External Source
ja_JP: 外部ソース

en: Field %s
ja_JP: フィールド %s

en: Fixed
ja_JP: 固定

en: Footer
ja_JP: フッター

en: Footer Menu
ja_JP: フッターメニュー

en: Footer Settings
ja_JP: フッター設定

en: Frame options
ja_JP: フレームオプション

en: Frame thickness
ja_JP: フレームの太さ

en: Front Page Template
ja_JP: フロントページテンプレート

en: Full Height
ja_JP: 最大の高さ

en: Full Width Template
ja_JP: 全幅テンプレート

en: Full width
ja_JP: 全幅

en: Fullscreen
ja_JP: フルスクリーン

en: Get Started
ja_JP: はじめてみよう

en: Go to Homepage!
ja_JP: ホームページに行こう！

en: Gradient
ja_JP: グラデーション

en: Grow down
ja_JP: 成長する

en: Grow from center
ja_JP: センターから成長する

en: Grow from left
ja_JP: 左から成長する

en: Grow from right
ja_JP: 右から成長する

en: Grow left
ja_JP: 左に伸びる

en: Grow right
ja_JP: 右に伸びる

en: Grow up
ja_JP: 上向きに成長する

en: Header
ja_JP: ヘッダー

en: Header Menu
ja_JP: ヘッダーメニュー

en: Height
ja_JP: 高さ

en: Help
ja_JP: ヘルプ

en: Hero Settings
ja_JP: Hero 設定

en: Hero layout
ja_JP: Hero レイアウト

en: Hide Details
ja_JP: 詳細を非表示

en: Horizontal
ja_JP: 水平

en: Icon
ja_JP: アイコン

en: Icon %s
ja_JP: アイコン%s

en: Icons
ja_JP: アイコン

en: Image
ja_JP: 画像

en: Image with text above
ja_JP: 上のテキストを含む画像

en: Image with text below
ja_JP: 下のテキストを含む画像

en: Image with text on the left
ja_JP: 左側にテキストのある画像

en: Image with text on the right
ja_JP: 右側にテキストのある画像

en: Information Fields
ja_JP: 情報フィールド

en: Install
ja_JP: インストール

en: Install %2$s
ja_JP: %2$s インストール

en: Install %s
ja_JP: %s のインストール

en: Install Plugins
ja_JP: プラグインのインストール

en: Install Required Plugins
ja_JP: 必須プラグインをインストール

[ctx: Install/Update Status]
en: %1$s, %2$s
ja_JP: %1$s、%2$s

en: Installed But Not Activated
ja_JP: インストール済み、停止中

en: Installed version:
ja_JP: インストール済みバージョン:

en: Installing %s
ja_JP: %sをインストール中…

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ja_JP: プラグイン %1$s をインストール中 (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
ja_JP: プラグインをインストール中: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ja_JP: %1$s プラグインをインストール、有効化中 (%2$d/%3$d)

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ja_JP: お探しのコンテンツを見つけられませんでした。検索をお試しください。

en: Just click and start typing to change the site headline.
ja_JP: クリックして入力を開始するだけで、サイトの見出しを変更できます。

en: Label
ja_JP: ラベル

en: Landing Page Template
ja_JP: ランディングページテンプレート

en: Layout type
ja_JP: レイアウトのタイプ

en: Leave a Review
ja_JP: レビューを書く

en: Leave a review
ja_JP: レビューを書く

en: Left Tilted Lines
ja_JP: 左傾斜線

en: Link
ja_JP: リンク

en: Links to Customizer Settings
ja_JP: カスタマイザー設定へのリンク

en: Logo
ja_JP: ロゴ

en: Logo / Nav
ja_JP: ロゴ・ナビ

en: Logo above
ja_JP: 上のロゴ

en: Logo image only
ja_JP: ロゴ画像のみ

en: Many Rounded Squares Blue
ja_JP: 多くの角丸スクエアブルー

en: Menu
ja_JP: メニュー

en: Minimum required version:
ja_JP: 最低必須バージョン:

en: Mobile
ja_JP: モバイル

en: Mobile and tablet
ja_JP: モバイルとタブレット

en: Mobile, tablet and desktop
ja_JP: モバイル、タブレット、そしてデスクトップ

en: Modern
ja_JP: モダン

en: Mountains
ja_JP: 山

en: Navigation Settings
ja_JP: ナビゲーション設定

en: Navigation padding
ja_JP: ナビゲーションのパディング

en: Newer Comments
ja_JP: 新しいコメント

en: Newer Comments <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-right"></i>
ja_JP: 新しいコメント <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-right"></i>

en: Next
ja_JP: 次

en: Next post
ja_JP: 次の投稿

en: Next post:
ja_JP: 次の投稿:

en: Next:
ja_JP: 次:

en: No Category
ja_JP: カテゴリーなし

en: No Responses
ja_JP: 返信がありません

en: No Tag
ja_JP: タグなし

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
ja_JP: 操作を実行しませんでした。プラグイン %1$s はすでに有効です。

en: No plugins are available to be activated at this time.
ja_JP: 現時点で有効化できるプラグインはありません。

en: No plugins are available to be installed at this time.
ja_JP: 現在インストールできるプラグインはありません。

en: No plugins are available to be updated at this time.
ja_JP: 現在更新できるプラグインはありません。

en: No plugins to install, update or activate.
ja_JP: インストール、更新、有効化するプラグインはありません。

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
ja_JP: 有効化するプラグインが選択されていません。何も実行しませんでした。

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
ja_JP: インストールするプラグインが選択されていません。何も実行しませんでした。

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
ja_JP: 更新するプラグインが選択されていません。何も実行しませんでした。

en: No responses yet
ja_JP: まだ応答なし

en: None
ja_JP: なし

en: Not Installed
ja_JP: 未インストール

en: Nothing Found
ja_JP: 何も見つかりませんでした

en: Offset
ja_JP: オフセット

en: Offset left
ja_JP: オフセット左

en: Offset top
ja_JP: オフセット上

en: Older Comments
ja_JP: 過去のコメント

en: One Response
ja_JP: 1件の返信

en: One response
ja_JP: 1件の返信

en: Opacity
ja_JP: 不透明度

en: Opacity Fan
ja_JP: 不透明ファン

en: Opacity Tilt
ja_JP: 不透明度の傾き

en: Open a support ticket
ja_JP: サポートチケットを開く

en: Our technical team is here to help you build an awesome website. We usually answer support issues in less than 1 business day.
ja_JP: 技術チームは素晴らしいサイトを構築する手助けをするためにここにいます。通常、1営業日以内にサポートの問題に回答します。

en: Overlay Shape
ja_JP: オーバーレイ形状

en: Overlay Type
ja_JP: オーバーレイのタイプ

en: Page
ja_JP: 固定ページ

en: Page not found
ja_JP: ページが見つかりませんでした

en: Pages:
ja_JP: 固定ページ:

en: Please contact the administrator of this site for help.
ja_JP: ヘルプが必要な場合はこのサイトの管理者にお問い合わせください。

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
ja_JP: プラグイン開発者に連絡し、WordPress のガイドラインに従ってプラグインをパッケージ化するように依頼してください。

en: Plugin
ja_JP: プラグイン

en: Plugin activated successfully.
ja_JP: プラグインを有効化しました。

en: Plugin activation failed.
ja_JP: プラグインの有効化に失敗しました。

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
ja_JP: プラグインを有効化できませんでした。このテーマには上位バージョンの %s が必要です。プラグインを更新してください。

en: Position
ja_JP: 配置

en: Post navigation
ja_JP: 投稿ナビゲーション

en: Posts navigation
ja_JP: 投稿ナビゲーション

en: Posts per row
ja_JP: 一行の投稿数

en: Pre-Packaged
ja_JP: パッケージ化済み

en: Press return or enter to open this section
ja_JP: このセクションを開くには Return または Enter キーを押してください

en: Previous
ja_JP: 前

en: Previous post
ja_JP: 前の投稿

en: Previous post:
ja_JP: 前の投稿:

en: Previous:
ja_JP: 前:

en: Primary Button
ja_JP: メインボタン

en: Pyramids
ja_JP: ピラミッド

en: Read More
ja_JP: 続きを読む

en: Read more
ja_JP: 続きを読む

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ja_JP: 最初の投稿を公開する準備はできましたか ? <a href="%1$s">ここから始めましょう</a>。

en: Recommended
ja_JP: 推奨

en: Recommended plugins
ja_JP: 推奨されるプラグイン

en: Remove
ja_JP: 削除

en: Repeat %s
ja_JP: 繰り返し%s

en: Required
ja_JP: 必須

en: Required Update not Available
ja_JP: 必要な更新が利用できません

en: Requires Update
ja_JP: 更新が必要です

en: Return to Required Plugins Installer
ja_JP: 必須プラグインのインストール画面に戻る

en: Return to the Dashboard
ja_JP: ダッシュボードに戻る

en: Right Tilted Lines
ja_JP: 右傾斜線

en: Right Tilted Strips
ja_JP: 右傾斜ストリップ

en: Rounded Square Blue
ja_JP: 角丸スクエアブルー

en: Scroll
ja_JP: スクロール

en: Search &hellip;
ja_JP: 検索&hellip;

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
ja_JP: &#8220;%s&#8221; の検索結果

en: Secondary Button
ja_JP: 二次ボタン

en: Select
ja_JP: 選択

en: Select image
ja_JP: 画像を選択

en: Select item
ja_JP: 項目を選択

en: Self Hosted
ja_JP: セルフホスト

en: Self Hosted Video
ja_JP: セルフホストの動画

en: Set your logo
ja_JP: ロゴを選択

en: Shape Light
ja_JP: 形状ライト

en: Shape Only
ja_JP: 形状のみ

en: Show Background Overlay
ja_JP: バックグラウンドオーバーレイを表示

en: Show Details
ja_JP: 詳細を表示

en: Show Subtitle
ja_JP: サブタイトルを表示

en: Show Title
ja_JP: タイトルを表示

en: Show blog sidebar
ja_JP: ブログのサイドバーを表示

en: Show bottom divider
ja_JP: 下の仕切りを表示

en: Show frame over image
ja_JP: 画像上にフレームを表示

en: Show frame shadow
ja_JP: フレームの影を表示

en: Show offscreen menu on
ja_JP: 画面外のメニューを表示

en: Show thumbnail placeholder
ja_JP: サムネイルプレースホルダーを表示

en: Show top bar
ja_JP: 上部バーを表示

en: Shutter in horizontal
ja_JP: 水平シャッターイン

en: Shutter in vertical
ja_JP: 縦シャッターイン

en: Shutter out horizontal
ja_JP: 水平シャッターアウト

en: Shutter out vertical
ja_JP: 縦シャッターアウト

en: Site title text only
ja_JP: サイトタイトルのテキストのみ

en: Size
ja_JP: サイズ

en: Skip to content
ja_JP: コンテンツへスキップ

en: Slide %s
ja_JP: スライド%s

en: Slide Duration
ja_JP: スライドの長さ

en: Slideshow
ja_JP: スライドショー

en: Social Icons
ja_JP: ソーシャルアイコン

en: Something went wrong with the plugin API.
ja_JP: プラグイン API で問題が発生しました。

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ja_JP: 検索キーワードに一致するものが見つかりませんでした。 別のキーワードで試してみてください。

en: Sorry, page not found!
ja_JP: 申し訳ありませんが、ページが見つかりません！

en: Source
ja_JP: ソース

en: Spacing bottom
ja_JP: 下部余白

en: Spacing top
ja_JP: 上部余白

en: Split
ja_JP: スプリット

en: Spread
ja_JP: スプレッド

en: Start with selected design
ja_JP: 選択したデザインから始める

en: Status
ja_JP: ステータス

en: Stick on scroll
ja_JP: スクロールにこだわる

en: Style
ja_JP: スタイル

en: Subtitle
ja_JP: サブタイトル

en: Support
ja_JP: サポート

en: Tag: %s
ja_JP: タグ: %s

en: Tags:
ja_JP: タグ:

en: Text
ja_JP: テキスト

en: Text column width
ja_JP: テキスト列幅

en: Text only
ja_JP: テキストのみ

en: Text width
ja_JP: テキスト幅

en: Text with media on left
ja_JP: 左側のメディアとテキスト

en: Text with media on right
ja_JP: 右側のメディアとテキスト

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
ja_JP[0]: このテーマとの最大限の互換性を確保するため、以下のプラグインを最新バージョンに更新する必要があります: %1$s。

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
ja_JP[0]: 以下のプラグインを有効化しました:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
ja_JP[0]: 以下のテーマ推奨プラグインは、現在有効化されていません: %1$s。

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
ja_JP[0]: 以下のテーマ必須プラグインは、現在有効化されていません: %1$s。

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ja_JP: インストールと有効化プロセスを開始しています。サーバーによっては少し時間がかかるかもしれません。しばらくお待ちください。

en: The installation of %1$s failed.
ja_JP: %1$s のインストールに失敗しました。

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ja_JP: 更新プロセスを開始しています。サーバーによっては少し時間がかかるかもしれません。しばらくお待ちください。

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
ja_JP: リモートプラグインパッケージは複数のファイルで構成されていますが、ファイルが1つのフォルダー内にパッケージされていません。

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
ja_JP: リモートプラグインパッケージには指定されたスラッグのフォルダーがないため、名前の変更ができませんでした。

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
ja_JP: インストール、更新、有効化可能な必須または推奨プラグインがあります。

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
ja_JP[0]: 利用可能な更新があります: %1$s。

en: These actions will also install Colibri Page Builder plugin.
ja_JP: このアクションは、Colibri Page Builder プラグインもインストールします。

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
ja_JP: 使用中のテーマとの互換性を保つため、このプラグインを更新する必要があります。

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
ja_JP[0]: このテーマは以下のプラグインを推奨しています: %1$s。

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
ja_JP[0]: このテーマには以下のプラグインが必要です: %1$s。

en: Thumbnail placeholder color
ja_JP: サムネイルプレースホルダーのカラー

en: Tilt
ja_JP: 傾斜

en: Tilt Flipped
ja_JP: 傾斜反転

en: Title
ja_JP: タイトル

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
ja_JP[0]: 未有効化 <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
ja_JP[0]: 未インストール <span class="count">(%s)</span>

en: To enable all the theme features, please install %s plugin
ja_JP: すべてのテーマ機能を有効にするには、%sプラグインをインストールしてください。

en: Top Bar Settings
ja_JP: 上部バー設定

en: Top Center
ja_JP: 上部中央

en: Top Left
ja_JP: 左上

en: Top Right
ja_JP: 右上

en: Top line
ja_JP: トップライン

en: Transparent nav
ja_JP: 透過ナビゲーション

en: Triangle
ja_JP: 三角

en: Triangle Asymmetrical
ja_JP: 三角形非対称

en: Two Circles
ja_JP: 2つのサークル

en: Type
ja_JP: タイプ

en: Undefined sanitize function for control "%s"
ja_JP: コントロール "%s" の未定義サニタイズ関数

en: Update
ja_JP: 更新

en: Update %2$s
ja_JP: %2$s 更新

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ja_JP[0]: 利用可能な更新 <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
ja_JP: 更新が必要です

en: Update recommended
ja_JP: 更新が推奨されています

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ja_JP: %1$s プラグインを更新中 (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
ja_JP: プラグインの更新中: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
ja_JP: プラグイン作者からの更新メッセージ:

en: Use footer parallax
ja_JP: フッターパララックスを使用

en: Version
ja_JP: バージョン

en: Vertical
ja_JP: 垂直

en: Video
ja_JP: 動画

en: Video Poster
ja_JP: 動画ポスター

en: Video type
ja_JP: 動画のタイプ

en: Wave Brush
ja_JP: 波ブラシ

en: Waves
ja_JP: 波

en: Waves Inverted
ja_JP: 反転した波

en: Waves Pattern
ja_JP: 波パターン

en: We strive to provide our customers with the best service in our industry, so your feedback is very important to us. We would greatly appreciate it if you would take a few minutes to share your experience with us via this survey.
ja_JP: 私達は業界で最高のサービスを私達の顧客に提供するように努力します、従ってフィードバックはとって非常に重要です。このアンケートを通じてご意見をお聞かせください。

en: Welcome to %s
ja_JP: %s へようこそ

en: Width
ja_JP: 幅

en: Woo Commerce left sidebar widget area
ja_JP: WooCommerce 左サイドバーウィジェットエリア

en: WordPress Repository
ja_JP: WordPress リポジトリ

en: Y
ja_JP: Y年

en: You need to update your PHP version to use the %s.
ja_JP: %s を使用するには PHP のバージョンを更新する必要があります。

en: Youtube link
ja_JP: YouTube のリンク

en: Zigzag
ja_JP: ジグザグ

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
ja_JP: 不明

[ctx: label]
en: Search for:
ja_JP: 検索:

en: on
ja_JP: 投稿日:

en: or
ja_JP: または

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
ja_JP: と

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ja_JP[0]: すべて <span class="count">(%s)</span>

en: read more
ja_JP: 続きを表示

[ctx: submit button]
en: Search
ja_JP: 検索

en: {COMMENTS-COUNT} Responses
ja_JP: {COMMENTS-COUNT} 返信
