Themes - Colibri WP - en to sv_SE translation catalogue (379 entries)

en: % Responses
sv_SE: % svar

en: %1$s installed and activated successfully.
sv_SE: %1$s installerades och aktiverades utan problem.

en: %1$s installed successfully.
sv_SE: %1$s installerades utan problem.

en: %1$s plugin adds drag and drop functionality and many other features to the %2$s theme.
sv_SE: Tillägget %1$s lägger till stöd för ”dra och släpp” och en rad andra funktioner för temat %2$s.

en: %1$s plugin is recommended for the %2$s contact section.
sv_SE: Tillägget %1$s rekommenderas för kontaktsektionen i %2$s.

en: - No menu -
sv_SE: – Ingen meny –

en: 10deg Stripes
sv_SE: 10gradersränder

en: <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-left"></i> Older Comments
sv_SE: <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-left"></i> Äldre kommentarer

en: Action Button %d
sv_SE: Åtgärdsknapp %d

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activate %2$s
sv_SE: Aktivera %2$s

en: Activate %s
sv_SE: Aktivera %s

en: Activating
sv_SE: Aktiverar

en: Activating %s
sv_SE: Aktiverar %s

en: Active
sv_SE: Aktivt

en: Add
sv_SE: Lägg till

en: Add Button
sv_SE: Lägg till knapp

en: Add Field
sv_SE: Lägg till fält

en: Add Icon
sv_SE: Lägg till ikon

en: Add Item
sv_SE: Lägg till objekt

en: Add Predefined Section
sv_SE: Lägg till fördefinierad sektion

en: Add Slide
sv_SE: Lägg till bild

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Align
sv_SE: Justera

en: All installations and activations have been completed.
sv_SE: Alla installationer och aktiveringar har slutförts.

en: All installations have been completed.
sv_SE: Alla installationer har slutförts.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
sv_SE: Alla tillägg installerades och aktiverades utan problem. %1$s

en: Alternate logo image
sv_SE: Alternativ bildlogga

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
sv_SE: Ett fel uppstod vid installation av %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Arrow
sv_SE: Pil

en: Attachment
sv_SE: Fixering

en: Available version:
sv_SE: Tillgänglig version:

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Background Color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Background Image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Background Type
sv_SE: Bakgrundstyp

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
sv_SE[0]: Börja aktivera tillägg
sv_SE[1]: Börja aktivera tillägg

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
sv_SE[0]: Börja installera tillägg
sv_SE[1]: Börja installera tillägg

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
sv_SE[0]: Börja uppdatera tillägg
sv_SE[1]: Börja uppdatera tillägg

en: Blog Settings
sv_SE: Blogginställningar

en: Blog sidebar widget area
sv_SE: Widgetområde i bloggens sidopanel

en: Blur
sv_SE: Oskärpa

en: Book
sv_SE: Bok

en: Border
sv_SE: Ram

en: Bottom Center
sv_SE: Botten centrerat

en: Bottom Left
sv_SE: Botten vänster

en: Bottom Right
sv_SE: Botten höger

en: Bottom line
sv_SE: Baslinje

en: Box shadow
sv_SE: Ruta skuggad

en: Boxed
sv_SE: Inramad

en: Built using WordPress and %s
sv_SE: Byggt med WordPress och %s

en: Built using WordPress and the %s
sv_SE: Byggt med WordPress och %s

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Button Type
sv_SE: Knapptyp

en: Button align
sv_SE: Knappjustering

en: Button highlight type
sv_SE: Typ av markering på knapp

en: Button hover effect
sv_SE: Hovringseffekt på knapp

en: Buttons
sv_SE: Knappar

en: Categories:
sv_SE: Kategorier:

en: Center Center
sv_SE: Centrerat mitten

en: Center Left
sv_SE: Centrerat vänster

en: Center Right
sv_SE: Centrerat höger

en: Change color settings
sv_SE: Ändra färginställningar

en: Change the hero image
sv_SE: Byt hero-bilden

en: Check all demo sites page
sv_SE: Sida för att kolla demo-webbplatser

en: Check documentation
sv_SE: Kolla dokumentationen

en: Choose footer design
sv_SE: Välj design för sidfot

en: Choose header design
sv_SE: Välj design för sidhuvud

en: Choose one of the Colibri predefined designs
sv_SE: Välj ett av de fördefinierade mönstren för Colibri

en: Circles
sv_SE: Cirklar

en: Circles 2
sv_SE: Cirklar 2

en: Circles 3
sv_SE: Cirklar 3

en: Circles Gradient
sv_SE: Tonade cirklar

en: Circles White Gradient
sv_SE: Vittonade cirklar

en: Classic
sv_SE: Klassisk

en: Clear
sv_SE: Rensa

en: Click the pencil icon to edit the text
sv_SE: Klicka på ikonen med pennan för att redigera texten

en: Clouds
sv_SE: Moln

en: Colibri Settings
sv_SE: Inställningar för Colibri

en: Colibri Theme
sv_SE: Tema Colibri

en: Colibri is easy to learn and master, but you can always check out our documentation to check out features you might have missed.
sv_SE: Det är enkelt att lära sig och behärska Colibri, men du kan alltid kolla vår dokumentation för att lära dig mer om funktioner som du kanske missat.

en: Colibri theme activation failed!
sv_SE: Aktiveringen av temat Colibri misslyckades!

en: Color
sv_SE: Färg

en: Comments are closed.
sv_SE: Kommentarer är stängda.

en: Contain
sv_SE: Inneslut

en: Container width
sv_SE: Behållarens bredd

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Content Settings
sv_SE: Innehållsinställningar

en: Content Type
sv_SE: Innehållstyp

en: Cover
sv_SE: Täck

en: Current php version is: %1$s and the mininum required version is %2$s
sv_SE: Nuvarande php-version är: %1$s och den lägsta version som krävs är %2$s

en: Curve
sv_SE: Kurvform

en: Curve Asymmetrical
sv_SE: Asymmetrisk kurvform

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Customize fonts
sv_SE: Anpassa typsnitt

en: Customize footer
sv_SE: Anpassa sidfot

en: Customize frontpage hero
sv_SE: Anpassa hero-bilden på startsidan

en: Customize menu
sv_SE: Anpassa meny

en: Customize navigation
sv_SE: Anpassa navigering

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

en: Divider height
sv_SE: Höjd på avdelare

en: Divider negative
sv_SE: Negativ avdelare

en: Divider style
sv_SE: Stil för avdelare

en: Do not repeat
sv_SE: Repetera inte

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Dots
sv_SE: Punkter

en: Double line
sv_SE: Dubbel linje

en: Drop in
sv_SE: Droppa in

en: Drop out
sv_SE: Droppa ut

en: Drops
sv_SE: Droppar

en: Edit Menu Structure
sv_SE: Redigera menystruktur

en: Effect Speed
sv_SE: Animeringshastighet

en: Enable masonry
sv_SE: Aktivera mosaik

en: External
sv_SE: Externt

en: External Source
sv_SE: Extern källa

en: Field %s
sv_SE: Fält %s

en: Fixed
sv_SE: Fixerad

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: Footer Menu
sv_SE: Sidfotsmeny

en: Footer Settings
sv_SE: Sidfotsinställningar

en: Frame options
sv_SE: Ramalternativ

en: Frame thickness
sv_SE: Ramtjocklek

en: Front Page Template
sv_SE: Mall för startsida

en: Full Height
sv_SE: Full höjd

en: Full Width Template
sv_SE: Fullbreddsmall

en: Full width
sv_SE: Full bredd

en: Fullscreen
sv_SE: Fullskärm

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Go to Homepage!
sv_SE: Gå till startsidan!

en: Gradient
sv_SE: Toning

en: Grow down
sv_SE: Väx nedåt

en: Grow from center
sv_SE: Väx från mitten

en: Grow from left
sv_SE: Väx från vänster

en: Grow from right
sv_SE: Väx från höger

en: Grow left
sv_SE: Väx åt vänster

en: Grow right
sv_SE: Väx åt höger

en: Grow up
sv_SE: Väx uppåt

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Header Menu
sv_SE: Sidhuvudsmeny

en: Height
sv_SE: Höjd

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hero Settings
sv_SE: Heroinställningar

en: Hero layout
sv_SE: Hero-layout

en: Hide Details
sv_SE: Dölj detaljer

en: Horizontal
sv_SE: Horisontellt

en: Icon
sv_SE: Ikon

en: Icon %s
sv_SE: Ikon %s

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: Image
sv_SE: Bild

en: Image with text above
sv_SE: Bild med text ovan

en: Image with text below
sv_SE: Bild med text nedan

en: Image with text on the left
sv_SE: Bild med text till vänster

en: Image with text on the right
sv_SE: Bild med text till höger

en: Information Fields
sv_SE: Informationsfält

en: Install
sv_SE: Installera

en: Install %2$s
sv_SE: Installera %2$s

en: Install %s
sv_SE: Installera %s

en: Install Plugins
sv_SE: Installera tillägg

en: Install Required Plugins
sv_SE: Installera obligatoriska tillägg

en: Installed But Not Activated
sv_SE: Installerat men inte aktiverat

en: Installed version:
sv_SE: Installerad version:

en: Installing %s
sv_SE: Installerar %s

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv_SE: Installerar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
sv_SE: Installerar tillägg: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv_SE: Installerar och aktiverar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sv_SE: Det verkar som att vi inte kan hitta det du letar efter. Prova att göra en sökning.

en: Just click and start typing to change the site headline.
sv_SE: För att ändra webbplatsens rubrik behöver du bara klicka och börja skriva.

en: Label
sv_SE: Etikett

en: Landing Page Template
sv_SE: Mall för målsida

en: Layout type
sv_SE: Layouttyp

en: Leave a Review
sv_SE: Lämna en recension

en: Leave a review
sv_SE: Lämna en recension

en: Left Tilted Lines
sv_SE: Vänsterlutande linjer

en: Link
sv_SE: Länk

en: Links to Customizer Settings
sv_SE: Länkar till anpassarens inställningar

en: Logo
sv_SE: Logga

en: Logo / Nav
sv_SE: Logga/navigering

en: Logo above
sv_SE: Logga ovan

en: Logo image only
sv_SE: Endast bildlogga

en: Many Rounded Squares Blue
sv_SE: Många avrundade blå kvadrater

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Minimum required version:
sv_SE: Minsta version som krävs:

en: Mobile
sv_SE: Mobil

en: Mobile and tablet
sv_SE: Mobil och surfplatta

en: Mobile, tablet and desktop
sv_SE: Mobil, surfplatta och dator

en: Mountains
sv_SE: Berg

en: Navigation Settings
sv_SE: Navigeringsinställningar

en: Navigation padding
sv_SE: Utfyllnad för navigering

en: Newer Comments
sv_SE: Nyare kommentarer

en: Newer Comments <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-right"></i>
sv_SE: Nyare kommentarer <i class="font-icon-post fa fa-angle-double-right"></i>

en: Next
sv_SE: Fortsätt

en: Next post
sv_SE: Nästa inlägg

en: Next post:
sv_SE: Nästa inlägg:

en: Next:
sv_SE: Nästa:

en: No Category
sv_SE: Ingen kategori

en: No Responses
sv_SE: Inga svar

en: No Tag
sv_SE: Ingen etikett

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
sv_SE: Ingen åtgärd vidtagen. Tillägg %1$s var redan aktivt.

en: No plugins are available to be activated at this time.
sv_SE: Inga tillägg är tillgängliga för att aktiveras just nu.

en: No plugins are available to be installed at this time.
sv_SE: Inga tillägg är tillgängliga för att installeras just nu.

en: No plugins are available to be updated at this time.
sv_SE: Inga tillägg är tillgängliga för att uppdateras just nu.

en: No plugins to install, update or activate.
sv_SE: Inga tillägg att installera, uppdatera eller aktivera.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
sv_SE: Inga tillägg valdes för att aktiveras. Ingen åtgärd vidtogs.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
sv_SE: Inga tillägg valdes för att installeras. Ingen åtgärd vidtogs.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
sv_SE: Inga tillägg valdes för att uppdateras. Ingen åtgärd vidtogs.

en: No responses yet
sv_SE: Inga svar ännu

en: None
sv_SE: Inget

en: Not Installed
sv_SE: Inte installerat

en: Nothing Found
sv_SE: Inget hittades

en: Offset
sv_SE: Förskjutning

en: Offset left
sv_SE: Förskjutning vänster

en: Offset top
sv_SE: Förskjutning toppen

en: Older Comments
sv_SE: Äldre kommentarer

en: One Response
sv_SE: Ett svar

en: One response
sv_SE: Ett svar

en: Opacity
sv_SE: Opacitet

en: Opacity Fan
sv_SE: Opacitets-solfjäder

en: Opacity Tilt
sv_SE: Lutande opacitetsskala

en: Open a support ticket
sv_SE: Öppna ett supportärende

en: Our technical team is here to help you build an awesome website. We usually answer support issues in less than 1 business day.
sv_SE: Vårt tekniska team finns på plats för att hjälpa dig bygga en fantastisk webbplats. Vi besvarar vanligtvis supportfrågor inom 1 arbetsdag.

en: Overlay Shape
sv_SE: Överläggsform

en: Overlay Type
sv_SE: Typ av överlägg

en: Page
sv_SE: Sida

en: Page not found
sv_SE: Sidan hittades inte

en: Pages:
sv_SE: Sidor:

en: Please contact the administrator of this site for help.
sv_SE: Kontakta administratören för denna webbplats för hjälp.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
sv_SE: Kontakta tilläggets leverantör och be dem att paketera sitt tillägg enligt WordPress riktlinjer.

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: Plugin activated successfully.
sv_SE: Tillägg aktiverat utan problem.

en: Plugin activation failed.
sv_SE: Aktivering av tillägg misslyckades.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
sv_SE: Tillägg inte aktiverat. En högre version av %s behövs för detta tema. Uppdatera tillägget.

en: Post navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Posts navigation
sv_SE: Inläggsnavigering

en: Posts per row
sv_SE: Inlägg per rad

en: Pre-Packaged
sv_SE: Förpaketerat

en: Press return or enter to open this section
sv_SE: Tryck på retur eller enter för att öppna denna sektion

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Previous post
sv_SE: Föregående inlägg

en: Previous post:
sv_SE: Föregående inlägg:

en: Previous:
sv_SE: Föregående:

en: Primary Button
sv_SE: Primär knapp

en: Pyramids
sv_SE: Pyramider

en: Read More
sv_SE: Läs mer

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%1$s">Kom igång här</a>.

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderat

en: Recommended plugins
sv_SE: Rekommenderade tillägg

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Repeat %s
sv_SE: Repetera %s

en: Required
sv_SE: Obligatoriskt

en: Required Update not Available
sv_SE: Obligatorisk uppdatering inte tillgänglig

en: Requires Update
sv_SE: Kräver uppdatering

en: Return to Required Plugins Installer
sv_SE: Tillbaka till installeraren för obligatoriska tillägg

en: Return to the Dashboard
sv_SE: Tillbaka till adminpanelen

en: Right Tilted Lines
sv_SE: Högerlutande linjer

en: Right Tilted Strips
sv_SE: Högerlutande remsor

en: Rounded Square Blue
sv_SE: Avrundad blå kvadrat

en: Scroll
sv_SE: Rulla

en: Search &hellip;
sv_SE: Sök …

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
sv_SE: Sökresultat för ”%s”

en: Secondary Button
sv_SE: Sekundär knapp

en: Select
sv_SE: Välj

en: Select image
sv_SE: Välj bild

en: Select item
sv_SE: Välj objekt

en: Self Hosted
sv_SE: Egen server eller webbhotell

en: Self Hosted Video
sv_SE: Video från egen server

en: Set your logo
sv_SE: Ställ in din logga

en: Shape Light
sv_SE: Ljus form

en: Shape Only
sv_SE: Endast form

en: Show Background Overlay
sv_SE: Visa bakgrundsöverlägg

en: Show Details
sv_SE: Visa detaljer

en: Show Subtitle
sv_SE: Visa underrubrik

en: Show Title
sv_SE: Visa rubrik

en: Show blog sidebar
sv_SE: Visa sidopanel för blogg

en: Show bottom divider
sv_SE: Visa nedre avdelare

en: Show frame over image
sv_SE: Visa ram över bilden

en: Show frame shadow
sv_SE: Visa ramskugga

en: Show offscreen menu on
sv_SE: Visa meny utanför skärmen på

en: Show thumbnail placeholder
sv_SE: Visa miniatyrens platshållare

en: Show top bar
sv_SE: Visa topplist

en: Shutter in horizontal
sv_SE: Kameraslutare in horisontellt

en: Shutter in vertical
sv_SE: Kameraslutare in vertikalt

en: Shutter out horizontal
sv_SE: Kameraslutare ut horisontellt

en: Shutter out vertical
sv_SE: Kameraslutare ut vertikalt

en: Site title text only
sv_SE: Endast text i webbplatsrubrik

en: Size
sv_SE: Storlek

en: Skip to content
sv_SE: Hoppa till innehåll

en: Slide %s
sv_SE: Bild %s

en: Slide Duration
sv_SE: Varaktighet per bild

en: Slideshow
sv_SE: Bildspel

en: Social Icons
sv_SE: Sociala ikoner

en: Something went wrong with the plugin API.
sv_SE: Något gick fel med tilläggets API.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sv_SE: Inget matchade dina söktermer. Försök igen med några andra nyckelord.

en: Sorry, page not found!
sv_SE: Sidan hittades inte!

en: Source
sv_SE: Källa

en: Spacing bottom
sv_SE: Avstånd nederkant

en: Spacing top
sv_SE: Avstånd överkant

en: Split
sv_SE: Uppdelat

en: Spread
sv_SE: Spridning

en: Start with selected design
sv_SE: Börja med den valda designen

en: Stick on scroll
sv_SE: Klistra vid rullning

en: Style
sv_SE: Stil

en: Subtitle
sv_SE: Underrubrik

en: TGMPA v%s
sv_SE: TGMPA v %s

en: Tag: %s
sv_SE: Etikett: %s

en: Tags:
sv_SE: Etiketter:

en: Text column width
sv_SE: Kolumnbredd för text

en: Text only
sv_SE: Endast text

en: Text width
sv_SE: Textbredd

en: Text with media on left
sv_SE: Text med media till vänster

en: Text with media on right
sv_SE: Text med media till höger

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
sv_SE[0]: Följande tillägg måste uppdateras till sin senaste version för att säkerställa maximal kompatibilitet med detta tema: %1$s.
sv_SE[1]: Följande tillägg måste uppdateras till sina senaste versioner för att säkerställa maximal kompatibilitet med detta tema: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
sv_SE[0]: Följande tillägg aktiverades utan problem:
sv_SE[1]: Följande tillägg aktiverades utan problem:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
sv_SE[0]: Följande rekommenderat tillägg är för närvarande inaktivt: %1$s.
sv_SE[1]: Följande rekommenderade tillägg är för närvarande inaktiva: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
sv_SE[0]: Följande obligatoriskt tillägg är för närvarande inaktivt: %1$s.
sv_SE[1]: Följande obligatoriska tillägg är för närvarande inaktiva: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv_SE: Installations- och aktiveringsprocessen startar. Denna process kan ta en stund på vissa webbhotell, så ha tålamod.

en: The installation of %1$s failed.
sv_SE: Installationen av %1$s misslyckades.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
sv_SE: Installationsprocessen startar. Denna process kan ta en stund på vissa webbhotell, så ha tålamod.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
sv_SE: Fjärrpaketet av tillägget består av fler än en fil, men filerna är inte paketerade i en mapp.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
sv_SE: Fjärrpaketet för tillägget innehåller ingen mapp med önskad slug och det gick inte att byta namn.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
sv_SE: Det finns ett eller flera obligatoriska eller rekommenderade tillägg att installera, uppdatera eller aktivera.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
sv_SE[0]: Det finns en uppdatering tillgänglig för: %1$s.
sv_SE[1]: Det finns uppdateringar tillgängliga för följande tillägg: %1$s.

en: These actions will also install Colibri Page Builder plugin.
sv_SE: Dessa åtgärder kommer även att installera tillägget Colibri Page Builder.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
sv_SE: Detta tillägg måste uppdateras för att vara kompatibelt med ditt tema.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
sv_SE[0]: Detta tema rekommenderar följande tillägg: %1$s.
sv_SE[1]: Detta tema rekommenderar följande tillägg: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
sv_SE[0]: Detta tema kräver följande tillägg: %1$s.
sv_SE[1]: Detta tema kräver följande tillägg: %1$s.

en: Thumbnail placeholder color
sv_SE: Platshållarens färg för miniatyr

en: Tilt
sv_SE: Lutning

en: Tilt Flipped
sv_SE: Omvänd lutning

en: Title
sv_SE: Rubrik

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Att aktivera <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Att aktivera <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Att installera <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Att installera <span class="count">(%s)</span>

en: To enable all the theme features, please install %s plugin
sv_SE: Installera tillägget %s för att aktivera alla temafunktioner

en: Top Bar Settings
sv_SE: Inställningar för topplist

en: Top Center
sv_SE: Toppen centrerat

en: Top Left
sv_SE: Toppen vänster

en: Top Right
sv_SE: Toppen höger

en: Top line
sv_SE: Topplinje

en: Transparent nav
sv_SE: Genomskinlig nav

en: Triangle
sv_SE: Triangel

en: Triangle Asymmetrical
sv_SE: Asymmetrisk triangel

en: Two Circles
sv_SE: Två cirklar

en: Type
sv_SE: Typ

en: Undefined sanitize function for control "%s"
sv_SE: Odefinierad saneringsfunktion för reglaget ”%s”

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update %2$s
sv_SE: Uppdatera %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Uppdatering tillgänglig <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Uppdateringar tillgängliga <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
sv_SE: Uppdatering krävs

en: Update recommended
sv_SE: Uppdatering rekommenderad

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
sv_SE: Uppdaterar tillägg %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
sv_SE: Uppdaterar tillägg: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
sv_SE: Uppgraderingsmeddelande från tilläggets författare:

en: Use footer parallax
sv_SE: Använd parallax-effekt i sidfot

en: Vertical
sv_SE: Vertikalt

en: Video Poster
sv_SE: Videoaffisch

en: Video type
sv_SE: Videotyp

en: Wave Brush
sv_SE: Vågkammar

en: Waves
sv_SE: Vågor

en: Waves Inverted
sv_SE: Inverterade vågor

en: Waves Pattern
sv_SE: Vågmönster

en: We strive to provide our customers with the best service in our industry, so your feedback is very important to us. We would greatly appreciate it if you would take a few minutes to share your experience with us via this survey.
sv_SE: Vi strävar efter att ge våra kunder branschens bästa service, så återkopplingen från dig är mycket viktig för oss. Vi skulle uppskatta om du kunde lägga några minuter på att dela dina erfarenheter med oss via denna undersökning.

en: Welcome to %s
sv_SE: Välkommen till %s

en: Width
sv_SE: Bredd

en: Woo Commerce left sidebar widget area
sv_SE: WooCommerce widgetområde vänster sidopanel

en: WordPress Repository
sv_SE: WordPress filförvar

en: You need to update your PHP version to use the %s.
sv_SE: Du måste uppdatera din PHP-version för att använda %s.

en: Youtube link
sv_SE: YouTube-länk

en: Zigzag
sv_SE: Sicksack

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
sv_SE: okänt

en: by
sv_SE: av

[ctx: label]
en: Search for:
sv_SE: Sök efter:

en: on
sv_SE: den

en: or
sv_SE: eller

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
sv_SE: och

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Alla <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Alla <span class="count">(%s)</span>

en: read more
sv_SE: läs mer

[ctx: submit button]
en: Search
sv_SE: Sök

en: {COMMENTS-COUNT} Responses
sv_SE: {COMMENTS-COUNT} svar
